Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr miért büntet meg, ha...

A rendőr miért büntet meg, ha nincs befizetve a negyedéves biztositásom, ha még csekket sem kaptam?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert a sok egyéb teendője mellett nem tud mér a biztosító trehányságával és a Te személyes problémáiddal foglalkozni.
2009. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert neked kéne gondoskodnod arról, hogy be legyen fizetve a biztosításod.
2009. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrnek nem a biztosítót kell ellenőrizni, hanem a közlekedőket.

A forgalomban részt vevők pedig tudják, hogy milyen határidőkig kell rendezni az aktuális negyedéves csekkeket.


Ha a biztosító nem küldi, személyesen be kell menni fizetni, saját érdekből! Nem érdemes arra hivatkozni, hogy a biztosító a trehány, még ha így is van.

2009. márc. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam csekket, egész pontosan az inkasszós meghatalmazás nem jutott el a biztosítótól a bankig. Pár nappal jan 31.-e előtt utánaérdeklődtem, átutaltam és lám, megvan mindenem. A rendőrnek nincs lehetősége mérlegelni, hogy miért nincs meg. Nincs, és az szabálysértés. Ha nincs meg a csekk/igazolás, akkor nem mész sehova az autóval. És örülj, hogy csak a rendőr büntetett, nem az élet. Gondolj bele, ha csinálsz egy 2-3 milliós kárt (könnyű összehozni, de lehet akár félmillió is, nem az összeg a lényeg), akkor azt zsebből kéne kifizetned, mert nincs élő biztosításod...
2009. márc. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
1 hónap türelmi idő van. Tehát ha március 31-én lejár a csekked az április 30-ig érvényes elméletben de addig ra megjön a csekk. Hülye volt a rendőr.
2009. márc. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Előzőnek

Ha márc 31 lett volna a határidő, akkor eleve nem büntethette volna meg, mert még nincs márc 31. Bármelyik hónap lehet a negyedéves befizetés határideje.

2009. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én igazából már azt sem értem hogy a rendőr milyen alapon kéri a biztosítási csekket.Hogy jogos-e a jogszabály egyáltalán?
2009. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

cak azon az alapon, hogy ellenőrizni tudja, érvényes e a biztosítás. Mert ez a lényeg. Megkötni mndenki meg tudja , év elején ingyen, megkapja a szerződást a biztosítótóól, aztán akár azt is megtehetné, hogy utána nem fizet egy fillért se.


Gondolom, azt te sem szeretnéd, ha egy ilyen autós összetörné az autódat!

2009. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán milyen alapon van az hogy kötelező,mindenki biztosítaná a sajátját értékarányosan,mint a lakást,ha karambol van,akinek van biztosítása az kap lóvét akinek nincs az szív.Az okozóra pedig szankció ,pl nem kap kártérítést,hiába van biztositása ,akinek nem volt újra csak szív.Igazságtalannak látszik de nem az.és a kocsira érték arányos biztosítás!
2009. ápr. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6:36 nak


Te valamit nagyon félreértelmezel, a kötelező biztosítás lényege épp az, hogy biztosításkötelező, de nem a saját autódat biztosítod ezzel, hanem az autóddal majdan elkövetett károkozást

2009. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!