Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanuskodnom kéne, de nem...

Tanuskodnom kéne, de nem akarok! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy kétszer voltam rendörségen tanuskodni és most a birósági tárgyalás következik de nem akarok megjelenni rajta!azt tudom hogy pénzbirságot kapok ha nem jelenek meg de más következménye nem lesz? Vagy ez egyáltalán lehetséges hogy megtagadom a tanuskodást?
2011. júl. 19. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Már egyszer kiírtad ezt a kérdés. Nem lenne egyszerűbb elmenni azt letudni? -.-"
2011. júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet még az a megoldás is, hogy a bíró előtt teszel tanuvallomás és így nem kell megjelenned a bíróságon személyesen. Remélem él ez a lehetőség.

Az viszont nem derült ki számomra, hogy a megjelenéssel vagy magával a tanuskodással van bajod.

2011. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ki fog menni érted a rendőrautó és betessékelnek ...vagyis elő fognak állítani...nem lenne egyszerűbb elmenni?
2011. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a megjelenéssel van nagyon nagy problémám!!de köszönöm!
2011. júl. 19. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem akarás kérdése. A tanúskodást pedig nem tagadhatod meg. A hamis tanúzást börtönnel büntetik.

Ha nem mégy el, akkor majd fizetheted az elővezetésed költségét.

Neked jól esne, ha az autód ellopását, én láttam volna, de "nem akarok menni" tanúskodni? Mert én nyaralni szeretnék.

2011. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kimentheted magad valami jó indokkal, de a bíróság csak indokolt esetben fogadja el pl. ha beteg vagy és erről igazolást viszel.


Egyébként igazmondási kötelességed is van, nem tagadhatod meg a vallomást ill. ha végképp nem akarsz semmit mondani akkor mond azt,h nem válaszolok erre a kérdésre, mert azzal magamat vagy közeli hozzátartozómat bűncselekmény gyanújába keverném. Ez egy lehetőség van ,amire hivatkozva megtagadhatod a vallomást.

2011. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!