Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentettek. Most épp az...

Feljelentettek. Most épp az ügyészségre hivtak be. ez mit jelenthet?

Figyelt kérdés

tavaly feljelentett egy lány.kihallgattak a rendörségen,környezettanulmányt csináltak,kikérték a sulibol az átlagom,osztályfönök véleményét rolam stb...aztán a rendörségen az ügyintézönöm azt mondta h ök megcsináltak minden,küldi az ügyészségre,ök döntik el hogy vádat emelnek e vagy sem.

most jött a levél ,honapokkal késöbb h menjek be az ügyészségre kihallgatásra.

de minek,már kihallgattak.....

ismerösöm szerint eszerint nem emelhettek vádat,nem ment biroságra az ügy,nyugodjak meg.különben a biroságra hivtak volna be.

de én sajnos nem tudok megnyugodni.mi van ha kihallgatnak és csak utána döntik el a vádemelést?

idegesit a dolog mert ártatalan vagyok és 6honapos kismama is....

és féltem a babámat,nem magamat...

amugy kiskoru voltam mikor az eset történt,már több éves dolog...csak a csaj egy éve találta ki h én voltam:)tehát kiskoruként kezelnek.

7000forintos kárrol van szo amugy...

aki ért egy kicsit ehhez légyszives irjon vmi okosságot:)

nagyon szépen köszönöm!


2009. ápr. 8. 12:00
 1/6 anonim válasza:
86%

Most az ügyész fog kihallgatni és utána dönt. A rendőrség valamit nem kérdezett meg vagy nem egyértelmű az ügyész számára valami és ezért hívatnak be oda is.

Sok sikert!

2009. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

7.000 Ft-os kárértékű ügy nem kerül az ügyészségre. Az a szabálysértési előadóhoz kerül, aki határoz.

Itt sokkal több van a háttérbe, ha a rendőrség az ügyészség részére továbbította az ügyet.

Persze ha rablás vagy valami hasonló a tett, akkor a kárérték lehet irreleváns. De egy "szimpla ügyben" a 7e Ft-ból nem lesz vádemelés.


Az ügyészség tanúként idézett, az tulajdonképpen jó jel, mert idézhetett volna vádlottként is... Bár a tanúmeghallgatás során a tanú státusz vádlottá minősíthető.


Ha nem te voltál, próbáld igazolni az igazadat.

2009. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszhoz: Lehet 7.000,- Ft elkövetési értékből is bűncselekmény. Van egy csomó minősítő körülmény, ami a szabálysértési értékre elkövetett lopást felminősíti vétséggé (dolog elleni erőszak, zsebtolvajlás,lakást közöen használó sérelmére, stb.).
2009. ápr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsónak van igaza, az egy dolog, hogy 20 ezer a szabsértési értékhatár, na de hops van ám egy csomó minősítő körülmény, ami beemelheti már bűncselekményi kategóriába.

Az a tény, hog ybeidéztek az ügyészségre is, önmagában szerintem pozítvum, mert lehet, hogy nem küldik bíróságra, hanem pl. megúszod egy ügyészségi megrovással. Úgyhogy ne félj ettől, rosszabb lenne ha kapásból a bíróságtól kapnád az idézést, de így látatlanba ennél többet nem tudok mondani.

2009. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

de miről van szó ???

Hát akkor ennek el is kellett volna évülnie is már ... vagyis nemtom, de pont ezért megírhatnád mi is a pontos gyanúsítás?

2009. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!Megrovást kaptam.Ugyhogy semmi gond!Mégegyszer köszönöm!Üdv
2009. ápr. 25. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!