Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van-e üzenete annak a magyar...

Van-e üzenete annak a magyar rendszámnak, amelynek betűjele: CIB?

Figyelt kérdés
A rendszám reform után egyből rájöttünk arra, hogy mit takar a BIT. Közintézmények, luxus szállodák előtt, és "nínónínós" konvolyokban gyakran látok CIB rendszámú felső kategóriás gépkocsikat. Arra gondolok, hogy ez egy "fedett rendszám" lehet. (Igaz, ha fedett rendszám, akkor nem szabad rájönnünk.) Engem nem ez érdekel. hanem egy ismerősöm, régi osztálytársunk volt, és nem tudunk rájönni, hogy ténylegesen mivel foglalkozik, miből él (mellébeszél). A rendszámreform kezdetén "AH" rendszámú kocsival járt (valahonnan megvásárolta), most pedig "CIB"-es-sel, igaz, az egy elég szakadt autó. Ha Ő valamilyen titkosszolgálati (Tevékenységét, foglalkozását korrekt módon titokban tartani kívánó) alkalmazott, nem szívesen hívjuk meg az érettségi találkozónkra.
2009. máj. 1. 10:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

na igen, erre sztem nem sokan akarnak válaszolni, legalábbis akik érdemben is tudnak valamit. A BIT-es is olyan, hogy nem meri megállítani a rendőr, nos a CIB is hasonló, de kicsit más ...

Sztem ne hívjátok meg :-DDD

2009. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%
LoL
2009. máj. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
ugye Opel az autó?
2009. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem opel. Egy legalább 10 éves VW.
2009. máj. 1. 11:26
 5/27 anonim ***** válasza:
82%

keesztapumnak is CIB-es rendszáma van..onnan tudom biztosan mindig szivattuk h. biztos a bankot reklámozza ilyen módon,merthogy az az ő bankja-- micsoda véletlen...:)


szóval nem hiszem h.van különösebb jelentése...

2009. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Mind a két megközelítés őszinteségét és hitelessését elhiszem, és elfogadom. Még mindig jobb Egy OTP rendszám (hogy ne a szóbanforgót idézzem, egyébként lasan úgyis ott tartunk), mint egy AVO vagy AVH (Egy ismerősöm, aki kis faluban lakik, ezt nem fogadta el, inkább 20 ezret fizetett annak idején, egy kivont APY-ért.) Szóval nekem a fiú a viselkedésével és a rendszámmal kapcsolatos feltételezéseimmel együttesen gyanús. Várok még véleményeket!
2009. máj. 1. 11:45
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A BIT- és (legalábbis mifelénk) KAF-rendszámok kialakulása egész egyszerűen egy nagyobb sorozatú beszerzés eredménye volt. A BIT-k történetét nem tudom, de a KAF-ek biztosan lízingelt rendőrségi gépjárművek voltak (éppen ezért nem kapták meg az R-sorozatú rendszámokat). A CIB-rendszámok is így alakulhattak ki: valamikor nagy sorozatban szereztek be egy adott célra (mondjuk úgy, "nínónínós" autónak) gépjárműveket, amelyeket egyszerre helyeztek forgalomba, így mindegyik CIB-rendszámot kapott. Ám ez nem jelenti azt, hogy a CIB-sorozat automatikusan "fedett" lenne.
2009. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ez a válasz is nagyon tanulságos volt számomra. Őszintén szólva, a BIT nél nem is gondoltam a flotta beszerzésre, bár mozgásuk alapján "kilógott a lóláb". A KAF egyértelműbb, mert azokat ellátták minmum a "Rendőrség" felrattal, s ezeket látva már gondolkodtam azon, "Miért csíptek le a 'polgári' széria kárára?", pont a rendőrség ne tudta volna elintézni az "R" rendszámokat? Azt sejtem ugyanis, hogy azok kiadása nem az Ő hatáskörük, hanem a Közlekedés Felügyeleté. visszatérve a CIB-re, így reménykedem, hogy a volt osztálytársunk nem olyan pozíciót tölt be, akivel nem szívesen barátkoznánk. Lassan 48 éve kezdtük el az első osztályt.
2009. máj. 1. 12:37
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
A KAF-ek egész egyszerűen azért nem kaptak R-sorozatú rendszámokat, mert nem a rendőrség volt a tulajdonosuk, hanem - a futamidő lejártáig - a lízingcég, a jogszabályok pedig ilyen esetben nem teszik lehetővé a különleges rendszámok kiadását.
2009. máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Fura, de Te kaptál azért egy felpontozást.
2009. máj. 1. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!