Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van-e üzenete annak a magyar...

Van-e üzenete annak a magyar rendszámnak, amelynek betűjele: CIB?

Figyelt kérdés
A rendszám reform után egyből rájöttünk arra, hogy mit takar a BIT. Közintézmények, luxus szállodák előtt, és "nínónínós" konvolyokban gyakran látok CIB rendszámú felső kategóriás gépkocsikat. Arra gondolok, hogy ez egy "fedett rendszám" lehet. (Igaz, ha fedett rendszám, akkor nem szabad rájönnünk.) Engem nem ez érdekel. hanem egy ismerősöm, régi osztálytársunk volt, és nem tudunk rájönni, hogy ténylegesen mivel foglalkozik, miből él (mellébeszél). A rendszámreform kezdetén "AH" rendszámú kocsival járt (valahonnan megvásárolta), most pedig "CIB"-es-sel, igaz, az egy elég szakadt autó. Ha Ő valamilyen titkosszolgálati (Tevékenységét, foglalkozását korrekt módon titokban tartani kívánó) alkalmazott, nem szívesen hívjuk meg az érettségi találkozónkra.
2009. máj. 1. 10:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%
A BIT a rendszáma pl. az Államháztartási hivatal kocsijainak is. CIB-esekről nem tudok semmit.
2009. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%
Egyik havernak a régi kocsijának JUK-al kezdődött a rendszáma. Nem válaszotta meg vette egyszerűen ez jutott. Mondtuk is, h itt a lyukas kocsi. Láttam GOD-os rendszámot is, elvileg tehát van GOD-666 is, mert lehetne. Viszont ugyanígy lehet(ne) FTC, UTE vagy hasonló rendszám is, egyébként venni is lehet 6 karakter lehet és nem kötelező az általános 3 betű 3 szám elrendezés.
2009. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Jópofa az utolsó hozzászólás is - természtesen az azt megelőzőt is köszönöm -, de százszor inkább egy JUK-as kocsi - hivatalos helyen a úgyis "Jé u ká", mint egy AHV-s, mert az éppen hivatalosan lebetűzve ÁVÉHÁ, ami még 52 év után sem cseng jól. Persze, fura dolog, ha egy jó nagy darab manus, BEA vagy ICA kocsijából száll ki, vagy egy szőke hölgy APU kocsijába be. Az Orion indiai vezetése egyébként ORION1, 2 stb. rendszámokat vásárolt. Lényeg a lényeg, arra voltam kíváncsi, hogy vajon a CIB-et is a BIT analógiájára adták-e ki?
2009. máj. 1. 14:50
 14/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem semmi jelentősége, mondandója nincs a CIB rendszámnak. Ez jött a sorba ennyi. Városunkban pl. az egyik tűzoltóautónak is CIB-... a rendszáma. És láttam már nem egy személyautón is ezt a beütőkompozíciót.
2009. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Hasznos válasz, de a tűoltóság is közfeladatot lát el, és amikor amikor az a betű-szám kombináció futott Belügyminisztériumnak hívták a legfelsőbb hatóságát. Igen, én is láttam CIB rendszámú magánautót, és a vezetője, meg a korábbi benyomásaim együtt lettek gyanúsak. Van egy olyan gyanúm, hogy senki sem volt benfenntes vagy szakember, de azért mindenkinek köszönöm, hogy érdemben hozzászólt!!!!
2009. máj. 1. 17:09
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Az MTV tulajdonában lévő autók pl. MTV rendszámot kaptak. Nem tudom az RTL Klubnak és a TV2-nekvan-e ilyen speciális de éppenséggel lehet RTL és TV2-es rendszámuk.
2009. máj. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Inkább BENNFENTES, sőt bocs az egyéb gépelési hibákért is.
2009. máj. 1. 17:11
 18/27 A kérdező kommentje:
A hibajavításom és a következő hozzászólás egyszerre érkeztek, de az utóbbi kerül fel előbb a rendszerre. Hát, az MTV szemfülesebb volt? Az MTV-nek ez presztizs volt? Ha az RTL akarta volna, akkor már lett volna, és a TV2 sem hajtott rá. A jogszabály szerint - úgy hallottam tizenvalahány éve - annak külön felára van, még akkor is, ha nem tér el az általános három betű három szám összetételtől. A Mentők viszont felár nélkül kapta vissza az MA-t, s remélem a Máltai Szeretetszolgálat is felár nélkül kapott MSZ rendszámokat.
2009. máj. 1. 18:04
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

azért páran nagyon naivak ...

nem egyszerű flotta-beszerzésről van szó, most erre mondok eg yolyan példát, hogy a vadonat új, pár hetes kocsira is X-ék egy BIT-est tettek, mert ugye az olyan amilyen ... pedig egy vadonat új Audi A8-ról van szó. Hát nyilván nem véletlenül tették rá.


Egyébként a BIT belügyi kocsik (legalábbis onnan indult ki, aztán idővel persze párnak sikerült kicsúszni a kezeik közül), a CIB pedig vegyesen belügyi, ill. most már IRM-es kocsik, na aki mondta a tűzoltóságot, nem mondott hülyeséget, de hát ne felejtsük el, hogy a tűzoltóság is melyik minisztériumhoz is tartozik? Na nyilván nem flotta-beszerzés volt az sem, hogy egy új Mercedes böhöm tűzoltónak (új) és a 10 éves rabszállító VW kisbusznak is CIB-es a rendszáma.


Na a KAF, KVZ, RR, RB, MA, KKT, KKE, KBT, KLB rendszámokat meg hagyjuk .... hosszú, de a két betűsek kivételével itt valóban köthető a dolog flotta-beszerzéshez, csakhogy nem véletlenül van ez ennyire kiosztva ---...

Sztem ha valaki lát egy KKT-s (amúgy tök átlagos) Chevit, azonnal tudja mi az.

2009. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szakszerű válasznak tűnik, sőt újabb betűtartományokat is megtanultam. Köszönöm. Lényeg az, hogy vagy elkerüljük a fiú meghívását vagy óva intem az osztálytársaimat.
2009. máj. 3. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!