Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nagy áruházakban ( Metro,...

Iriemaffia kérdése:

A nagy áruházakban ( Metro, Interspar, Tesco stb. ) meddig őrzik meg a biztonsági videofelvételeket?

Figyelt kérdés

Meddig nézhetőek vissza, vagyis meddig őrzik meg a videofelvételeket az áruházak ? És ha valaki lop, lebukik, de egyből beismeri, kifizeti a kárt, utána visszanézik és elmentik a videofelvételt a lopásról, vagy hagyják már az ügyet csak a rendőrségre küldik a jegyzőkönyvet, hisz beismerte az illető és aláírta a jegyzőkönyvet ?

Nem kérek értelmetlen beszólásokat, csak olyanok írjanak kérem, akik tényleg tudnak segíteni e kérdésben ! Előre is köszönöm !



2011. nov. 4. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, az attól függ, mennyi tárterületük van. De 24 óráig biztosan megőrzik. Ha lebuksz, hogy loptál (akár beismered, akár nem), akkor a felvételt biztosan megőrzik, hiszen az egy ellened szóló bizonyíték.
2011. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is megőrzik, hiszen lehet az illető akár visszaeső is. És ekkor már ha bíróságra kerül az ügy, akkor valamivel alá kell támasztani az állítást. Legalábbis én így tippelem.


Én pl kis ideig dolgoztam egy Tesco Expressben, és ott hátul az öltözőben ki van rakva azoknak a képe akik már loptak, pont azért mert őket többé nem szolgálják ki, ill. még ki is tessékelik az üzletből. De ez egy kis Tesco, 10-ed akkora, mint egy budaörsi. Szóval nem biztos, hogy máshol is így van.

2011. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kiknek a képei voltak kint ? Akiket elkaptak egyszeri lopás után és utána fel is jelentették ? Hisz akkor bizonyítékként ott van a jegyzőkönyv, amiben beismeri az illető, hogy elkövette. Azért mindenesetre köszönöm a segítséget !
2011. nov. 5. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, hogy elkapták-e őket, vagy csak egy hiányos leltár után nézték át a felvételeket és akkor jöttek rá. Külsősként dolgoztam az üzletben, tehát ennyire nem láttam bele a részletekbe.
2011. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jóval tovább őrzik,és ha beismerte akkor is lefoglalják,megnézik a felvételt...
2011. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!