Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » TÉnyleg bevihetnek ezért?

TÉnyleg bevihetnek ezért?

Figyelt kérdés

Tegnap igazoltattak a rendőrök az utcán, és nem volt nálam személy se semmilyen okmány, mert a kocsiban szoktam tartani(elég elhagyós tipus vagyok:D). Mikor kérték az okmányimat, közöltem hogy nincs nálam, erre elég durva és lekezelő hangnemben rámförmedt az egyik bohóc, hogy én hogy merészelek okmányok nélkül járkálni meg stb.


Mondtam nekik, hogy vegyenek vissza ebből a hangnemből, és nyugodtan sétáljunk el az autómig, ha annyira kellenek nekik az okmányok. Ezután közölték, hogy "ezért be is vihetnénk, te kis köcsög", mert nincsenek nálam iratok..


Utána felirkálták az adataimat meg stb, és örüljek, ha nem jelentenek fel. Tényleg joguk van ehez?


2012. febr. 5. 13:04
1 2 3
 1/25 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

A "te kis köcsög" beszóláshoz nincs joguk. De valóban bevihetnek, ha iratok nélkül mászkálsz. Még a kocsidig sem kötelesek veled menni. (Az más kérdés, hogy ez a legegyszerűbb megoldás, persze csak ha tényleg az a cél, hogy megbizonyosodjanak a kilétedről.)


Nyilvános helyen köteles vagy magaddal hordani valamilyen személyazonosító okmányt (személyi, jogsi, útlevél).


Pedro

2012. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Ha a "bohóc"-hoz méltó hangnemben beszélték velük, akkor a kisköcsög ugyan jogos, ám ettől még nem mondhatnák. Érdekes módon aki értelmes emberként kezeli a rendőröket, azzal nem szoktak kötözködni. Persze lehet hülyézni és anyázni őket, de vajon megéri?
2012. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak 8 után kellenek az iratok?
2012. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Normális hangnemben beszéltem velük, a bohócot csak ide írtam, mert sajnos a tapasztalataim nagyrésze alapján tényleg bohócok. 14 éves lányokat a rohamrendőrök felnyomnak a falra stb, szégyen. De köszi a választ, nem akarok flamelni, biztos vannak rendes rendőrök is, csak én nem találkoztam még velük :)
2012. febr. 5. 13:22
 5/25 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

"Nem csak 8 után kellenek az iratok?"

Nem. Miért, téged 8 előtt ismer mindenki?


"14 éves lányokat a rohamrendőrök felnyomnak a falra stb, szégyen."

A rohamrendőrt akkor vetik be, ha valami zűr van. Neki se kedve, se ideje azzal szórakozni, hogy valaki hány éves. (De egy 14 éves lánynál is lehet egy molotov-koktél, vagy egy bicska.) A rohamrendőr egyszerűen teszi a dolgát - aki ott van, azt ártalmatlanná teszi. Még akkor is, ha 14 éves és lány.


Pedro

2012. febr. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
Áhh...a magyar rendőrök messze földön híresek az idiotizmusukról és a hatalmukkal való visszaélésükről.Ilyen hülyeségekkel foglalkoznak ahelyett hogy a c típusú embereket tartanák szemmel.
2012. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%

""Nem csak 8 után kellenek az iratok?"

Nem. Miért, téged 8 előtt ismer mindenki? "


Akkor ha napközben kimegyek a ház elé havat seperni azt is csak személyigazolvány kíséretében tehetem meg? Ne már.

2012. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezért be.
2012. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
linkeljetek már erről vmit h mikor kellenek az iratok
2012. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ha napközben kimegyek a ház elé havat seperni azt is csak személyigazolvány kíséretében tehetem meg? Ne már."


Ha több, mint 250 méterrel elhagyod az otthonod, akkor kell magadnál tartanod az irataid. Szóval nyugodtan kimehetsz nélkülük havat seperni. Kivéve ha akkora a házatok előtti udvar.

2012. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!