Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » TÉnyleg bevihetnek ezért?

TÉnyleg bevihetnek ezért?

Figyelt kérdés

Tegnap igazoltattak a rendőrök az utcán, és nem volt nálam személy se semmilyen okmány, mert a kocsiban szoktam tartani(elég elhagyós tipus vagyok:D). Mikor kérték az okmányimat, közöltem hogy nincs nálam, erre elég durva és lekezelő hangnemben rámförmedt az egyik bohóc, hogy én hogy merészelek okmányok nélkül járkálni meg stb.


Mondtam nekik, hogy vegyenek vissza ebből a hangnemből, és nyugodtan sétáljunk el az autómig, ha annyira kellenek nekik az okmányok. Ezután közölték, hogy "ezért be is vihetnénk, te kis köcsög", mert nincsenek nálam iratok..


Utána felirkálták az adataimat meg stb, és örüljek, ha nem jelentenek fel. Tényleg joguk van ehez?


2012. febr. 5. 13:04
1 2 3
 11/25 Shai-Hulud ***** válasza:
76%

"Anyádat Pedró!"

Ő már meghalt szegény, amit mondani akarsz neki, add át személyesen.


De ezen kívül gondolkozz már, mire a rohamrendőröket bevetik BÁRHOL is, addigra ott volt felszólítás, hogy hagyják el a helyszínt, stb... Mit keres azon a helyen egy ártatlan 14 éves lány? A rohamrendőrt azért vezénylik oda, hogy a rendbontást ERŐVEL megfékezze (ha csak beszélgetni küldenék, akkor társalkodónőnek hívnák). Neki a feladatát KELL végrehajtania, és nem azon filozofálni, hogy mit kezdjen egy 14 éves lánnyal. Ugyanúgy bánik vele, mint bárki mással.


"Akkor ha napközben kimegyek a ház elé havat seperni azt is csak személyigazolvány kíséretében tehetem meg?"

ELVBEN igen, hiszen közterület. A gyakorlatban ha csak szépen sepregetsz a házad előtt, a kutya sem fog igazoltatni.


Ha végig gondoljátok, ezek a dolgok (sajnos) így ésszerűek, és törvényesek. Még akkor is, ha nem tetszik.


Pedro

2012. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Kedves Pedro:


Az ominózus eset egy évvel ezelőtt télen történt egy bolt mellett, a szituáció nagyjából a következő:


Ugye nyár volt, itt tele vannak a parkok ilyenkor fiatalokkal, akik iszogatnak, stb. Ez a park a rendőrség mellett egy utcával van, tehát senki nem óbégat, nem tör-zúz, a boltban nem adnak ki italt a fiataloknak.


Érdemes tudni, hogy ebbe a boltba járnak a rendőrök át kávézni meg cigit venni, stb. Párszor oda is jöttek hozzánk a NORMÁLIS járőrök, hogy halkabban bulizzunk, de semmi baj.


Viszont a rohamrendőrök is elég gyakran járkálnak oda a kisbuszukkal riogatni a népet, így egyszer történt hogy megálltak a bolt mellett, de senki nem figyelt rájuk, mert már hozzájuk szoktunk.


Erre hirtelen oda rohantak, ordibálva hogy mindenki takarodjon a falhoz. A fiatal srácokat ütlegelték is, a lányokat erővel a falhoz nyomták, van akivel viccelődtek hogy "rugjak rád egy combost", stb. Mégegyszer mondom se piálás, se ordibálás nem volt. Egy idősebb, huszonéves srác számonkérte rajtuk, hogy mégis mit képzelnek és hogy mernek kezet emelni bárkire is, nem hogy fiatal lányokra, akik közül nem egy sírni kezdett(kiröhögték őket). A válasz az volt, hogy ha még egy szót szól akkor beviszik éjszakára és jól megverik bent(ez már nem egy ismerősömmel megtörént bent az őrsön).


Úgyhogy szerintem ebből látható, hogy ezek nem a rend őrei, hanem vadbarmok, akik a kisebbségi komplexusukat így próbálják kompenzálni, mert ha már van jelvény meg pisztoly, akkor ugye mindent lehet csinálni...


Egyébként kimondom nyíltan, ez az eset Nyíregyházán történt, aki itt lakik az esetleg ismerheti az itteni s*ggfej kommandósokat/rohamrendőröket/akárkiket, akik még a konditeremben és az erdei tornapályán is kötekednek az emberrel, mert ők 110 kilósak és kopaszok(velem is előfordult).

2012. febr. 5. 14:12
 13/25 Shai-Hulud ***** válasza:

III/2.

"Az igazoltatás megtagadása, illetve annak sikertelensége esetén az intézkedés alá vont személy e célból feltartóztatható, valamint előállítható. A személyazonosság megállapítása érdekében végrehajtott előállítás során a rendőr a rendelkezésére álló központi nyilvántartásból állapítja meg a bemondott adatok valódiságát."

IV/1.

"A jogszerű rendőri intézkedésnek mindenki köteles magát alávetni. Aki a rendőri intézkedéssel szemben engedetlenséget tanúsít, cselekményével szabálysértést követ el és ellene szabálysértési eljárás kezdeményezhető, elmarasztalása esetén pénzbírsággal sújtható."

[link]


Valamint elgondolkoztató (persze nem mindenkinek), hogy ezek is rohamrendőrök voltak:

[link]


Pedro

2012. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

ma 14:12

Tudod,én miért kételkedem az ilyen történetekben?

Mert ha több fiatalt érint az ilyen ügy,akkor miért nem mennek közösen egy ügyvédhez,a híradóhoz,a tévéhez az istenhez,és perelik be a rendőröket?? Többen megtették,és sokuknak volt alapja a feljelentésnek..Azért ha 10-20 fiatal igazat mond,és több tanú is van,hogy minden ok nélkül ezt tették.(és a falra nyomástól,a durva falhoz rángásnak vannak külsérelmi nyomai is)akár orvosi leletekkel is lehet bizonyítani,hogy durvák voltak..


Egyébként Pedronak igaza van,hogy a kérdésre is válaszoljak.

Ha csak a boltba is mész le,akkor is kell hogy legyen nálad egy fényképes igazolás,hogy te az vagy aki..és igen,elvileg ha lapátolod a havat kint a közterületen,akkor is kell hogy legyen nálad.

A bátyám csak a boltba ment el biciklivel.20.000 forintra büntették,mert nem volt nála semmi írat.

2012. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Akkor nyilván hazudok, és nem történt ilyen. Azért nem mernek a fiatalok semmit tenni, mert FÉLNEK. Most egy 14 éves gyerek mit merjen mondani meg csinálni ilyen esetben, mikor 30-40éves barmok azzal fenyegetik, hogy megverik? Általában gyomorszájon szoktak amúgy is vágni, ott nem látszik a sérülés.
2012. febr. 5. 14:20
 16/25 Shai-Hulud ***** válasza:

#kérdező

"Úgyhogy szerintem ebből látható, hogy ezek nem a rend őrei, hanem vadbarmok,"

Teljesen egyetértek veled. Ha ez TÉNYLEG így történt, akkor ezek valóban vadbarmok voltak.

Csak remélni tudom, hogy volt valaki aki feljelentette őket, mert amit csináltak az egyszerűen minősíthetetlen - és szerintem bűncselekmény is. Ezért egyértelműen az osztag parancsnoka a felelős, abból, hogy egyszerre rátok rontottak látszik, hogy nem egyéni akció volt, hanem utasításra tették - tehát az ottani parancsnok nem hogy parancsnoknak nem alkalmas, de rendőrnek se.


És sajnos az ilyen esetek, és az ilyen vadbarmok miatt gyűlölik sokan azokat a rendőröket is, akik csak a dolgukat végzik - minden felesleges durvaság nélkül.


Pedro

2012. febr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"A személyazonosság megállapítása érdekében végrehajtott előállítás során a rendőr a rendelkezésére álló központi nyilvántartásból állapítja meg a bemondott adatok valódiságát."

Akkor tehát amiatt nem vihetnek be ha nincs nálam az okmány(de együttműködő vagyok)?

Volt amikor nem volt nálam a tárcám és a hekusok lekérdezték az adataimat, akkor ez a szabályos eljárás az együttműködő igazoltatottal szemben, nem pedig a fogdába hurcolás?

2012. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Vagyis csak lekérdezik az adataimat de meg se bírságolnak?
2012. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A vadbarmok(ahogy nevezed őket,hozzáteszem jogosan) csak úgy lehet megállítani őket ha feljelentik minél többen.

14 évesen ha be is vinnék,és megvernék annak sokkal súlyosabb következménye lenne,mint pár ezer Ft,pénzbírság.Ott már börtönbüntetés fenyegetné őket.Tudod az unokahúgom 16 éves.Szombati buliból hazafelé igazoltatták őket.Megijedt,és az első,hogy elő a mobilt,és telefonált.Bár nem volt oka megijedni(csak a személyit kérték el,és felhívták a figyelmet,hogy ha ittak 1 pohárral is ne üljenek a volán mögé)


Tudod minden 14 éves zsebében ott lapul a 100 ezres mobil.Tessék használni ilyenkor,és nincs az a szülő aki eltűrné,hogy beigyék a gyerekét,és bent megverjék.Onnantól kezdve nem a 14 éves vívja a harcot a vadbarmokkal hanem a felnőtt szülők,és ügyvédeik..

2012. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Shai-Hulud ***** válasza:

Az igazoltatás célja a személyazonosság megállapítása (meg persze, hogy körözés alatt állsz-e). Ha elérhető a központi nyilvántartás (pl. járőrkocsi esetén), akkor megúsztad ennyivel. Gyalogos járőrnél viszont erre nincs lehetőség.


"ez a szabályos eljárás az együttműködő igazoltatottal szemben, nem pedig a fogdába hurcolás?"

Ez IS szabályos eljárás. Ha a rendőr úgy ítéli, hogy meggyőződött a kilétedről, nem köteles bevinni. :-)


"Vagyis csak lekérdezik az adataimat de meg se bírságolnak?"

Megbírságolhatnak. De nem szoktak ezzel szórakozni, ha nincs rá okuk. Általában csak felhívják a figyelmedet, hogy hordd magadnál az irataidat.


Azért vegyétek figyelembe, hogy a rendőrök többsége is csak egyszerű ember - eltekintve persze a fentebbi vadbarmoktól. Nekik sem hiányzik, hogy jelentéseket írogassanak, mert valaki feljelentette őket, vagy hasonlók. Többségük tényleg csak a munkáját végzi, mint bármelyik becsületes ember.


Pedro

2012. febr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!