Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Magyar Rendőrségről, rendőrökről?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 15:44
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%

Mind két oldal igaz. Azonban azzal mit tennél ha kihallgatnak tanúként, megpróbálsz segíteni aztán begyanúsítanak és amit mondasz le sem ellenőrzik, csak rád varják mert jó balek vagy és akár te is lehetnél.

A felderített ügyek aktája jó pont, aztán miként és hogyan meg az igazság-e. Senkit nem érdekel.

2012. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az egész egy nagy NULLA.
2012. jún. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azon szoktam borzasztóan felháborodni, amikor a metrónál tömegével állnak a közteresek és a rendőrök is prédára lesve tőlük tíz méterre meg ott árulják magukat a rossz lányok, vagy a cigit a tezsvírek, valamint bandáznak a rosszarcúak.

Nekem egy olyan szituációm volt, amikor belém kötött a szomszédom(, akiről később kiderült, hogy flepnis) és miután kétszer megütött (a barátnőm ekkor hívott rendőrt, mire) ők közölték, hogy "ha még nem folyt vér akkor nem jönnek ki". Hozzá tartozik, hogy lehet, hogy jobb, hogy nem jöttek ki, mert amilyenek a mostani jogszabályok, ahogy "összegyűrtem" a szomszédot lehet, hogy letöltendőt kaptam volna.

Múltkor meg a metrónál, amikor egy jegy nélkül utazás miatt "rám ugrott" 2 közteres és 3 rendőr (bizony ilyen veszélyesnek tűnök :-)), flegmán elkezdték a sünök mondani nekem a sztenderd szöveget, ekkor én elkértem tőlük a neveiket, az azonosító számukat (sőt az egyiknek még fel is hívtam a figyelmét rá, hogy elfelejtette kitenni és ez vétségnek számít) és felírtam. Valamint közöltem, hogy ha nem gond akkor videó felvételt készítek az igazoltatásról. Az egyikőjük megkérdezte, hogy minek kell ez, mondtam hogy, ha esetleg valami gond lenne akkor odaadom a Nemzeti Jogvédő Irodának. Láss csodát: olyan normálisak lettek, hogy hihetetlen. Visszavettek az arcból, hangerőből.

Még azt is megkérdezték, hogy miért jobb nekem az, hogy Ők igazoltatnak, ha úgyis bemegyek holnap az Akácfa utcába és kifizetem.

Hozzá tartozik, hogy a BKV ellenőrnek senki sem köteles megmutatni az iratait.

Sőt, akinek szóltam az azonosítószám hiánya miatt, még a végén figyelmeztetett, hogy húzom a földön a fülhallgatómat és rá fogok lépni.

Mindenki döntse el, hogy mit lát például ebben az esetben, de azt gondolom, hogy egy kicsit bennük is ott van a csordaszellem és ezért előfordulhat, hogy olyan dolgokba is belemennek, amikbe maguktól nem mennének bele. Ha viszont az embernek nincs félnivalója és nem úgy áll hozzájuk, hogy "Jaj, ezek most a hátamra térdelnek" akkor egyenrangúként kezelnek.

2012. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan téma, ahol mindkét oldalra nézve számtalan példa van. Nekem is vegyes a véleményem, de alapvetően az a tapasztalatom, hogy ha nagy bajt nem csinálsz és nem indokolatlanul nagy a pofa, akkor maximum végig kell hallgatnod egy kis okoskodást, esetleg egy kis fenyegetőző dumát. Ez ugyan bicskanyitogató, de ennyit el lehet viselni.


Haver sztorija (mondjuk a sráchoz hozzá tartozik, hogy hajlamos a balhéra, de alapvetően jóindulatú gyerek, csak tud polgárpukkasztóan viselkedni): koncerten tombol részegen. Egyszer csak megfogja négy rendőr, se szó, se beszéd, bilincselik és bevágják egy kocsiba. Kérdezi, miért, annyit mondtak neki, ne adja a hülyét. Bevitték, kezdetnek megfogták ketten és úgy tökön rúgták, hogy elájult. A piszoárban már ideje ázó fertőtlenítő tablettát megetették vele, kitaccsolt, fel is kellett takarítania. Ezután ütötték tovább. Később a hivatalos feljelentési papírból tudta meg, azért vitték be, mert egy csaj feljelentést tett, hogy egy srác lefogta és összefújta festékspray-el. Az ügy a bíróságra került és a szembesítésen közölte a csaj, hogy az elkövető egyáltalán nem is hasonlít rá; hopszi, ügy ejtve. Gyakorlatilag a zsaruk megfogták a legkevésbé szimpatikus arcot, és kiélték rajta a frusztrációjukat. A srác bíróságra ment, de mivel rutinosan úgy verték, hogy külsérelmi nyom nem látszott, így közölték vele: tudnak a jelenségről, nem ő az első, de tehetetlenek.


Rendőr haver sztorija: járőröznek, meglátnak két tizenéves hülyegyereket egy 250-es MZ-n ülve, félmeztelen, bukósisak nélkül az utcán száguldozni. Mondta a srác, hogy nem is akartak velük külösebben foglalkozni, max leb*szni őket, hogy legalább bukót húzzanak már a fejükre. A két kretén meglátta a rendőrautót, pánikszerűen bekacsázik egy kis utcába, majd k*rva nagy csattanás. A két rendőr rohant be az utcába, mert egyértelmű volt, hogy baj van. Csak az egyik srácot találták ott (rövidesen a másik is előkerült egy bokorból), mert az nem tudott elszaladni, mivel a lába beszorult a moci alá. Haverék kihámozták a srácot és mentőt hívtak hozzá, mert a gyerek térde duplájára dagadt és nem bírta behajlítani. Míg várták a mentőt, megkérték a másik srácot, szóljon a szülőknek. Pár perc múlva ott voltak a szülők és az egész utca egyszerre. Mindenki egy emberként állította, hogy az ablakban ültek és látták, ahogy a rendőrautó lesodorja a motorozó srácokat az árokba, és ezt készek a bíróságon tanúként is elmondani. A rendőr srác mondta, hogy kb körülállták őket és mutogattak rájuk, hogy feljelentik és kirúgatják őket, eközben annyira felhergelték egymást, hogy azon gondolkoztak, erősítést hívnak, mert a testi épségüket kezdték veszélyben érezni. És mielőtt valaki ezzel szeretné letudni: nem, egyáltalán nem cigányokról beszélünk.


A rendőrök és a civilek is ugyanolyan emberek, így mindkettőre igaz a csőlátás és a jogok egyértelmű előtérbe helyezése a kötelezettséggel szemben. A rendőr gyerek sztorijában csak azt nem vagyok képes megérteni, hogy az ilyen emberek vannak legjobban kiborulva, ha aztán az ott lakókra szarnak a rendőrök magasról. Akkor meg jön a "bezzeg ha cigányokat vernek, egyből ott vannak", meg "ezért fizetjük a mocskos zsarukat" (persze a banda kétharmada rokkantnyugdíjas, meg gyesen van, de baj csak a cigányokkal van Magyarországon, minden magyar becsülettel keresi a kenyerét; és nem, nem a cigányokat védem, csak könyörgöm, ne süllyedjünk már a szintjükre). Az az igazság, hogy többségben az emberek hülyék, nem a rendőrök. A rendőrökkel annyi baj van, hogy ők is ugyanazokkal a hibákkal élnek, mint a civilek, csak nekik bizonyos helyzetekben nagyobb a hatalmuk, míg a gondolkodásuk ugyanaz.

2012. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Üdv...Hát van pár sztorim, de sajna inkább negatív mint pozitív. Én egy autókölcsönzőt üzemeltetek,van 7 db autóm.Mind fiatal autó, és rendszeresen karbantartom mindet.Ez év januárjától megszűnt a zöldkártya mint külön vizsga, ha van műszaki érvényességed akkor azzal megvan a zöldkártyád is.Az egyik autóm január 6-án volt műszakin, természetesen átment (4 éves autó).Én a régi zöldkártyát benne hagytam a forgalmi engedélybe.Kiadtam bérbe az autót.Az ügyfél elment vele Pestre ahol is megállították a rendőrök.Átadta az iratokat ellenőrzésre.A rendőr átnézte a papírokat, és közölte vele, hogy a zöldkártya lejárt, így ha helyszínen kifizeti(ami ugye tilos,mert a rendőr nem vehet el tőled készpénzt)akkor nem bünteti meg.Ő felhívott engem, és elmondta az egész sztorit, és kérdezte, hogy kifizesse a 10.000Ft-ot?De nem kap róla papírt,mert ez helyszíni bírság.De azt mondta a rendőr ha feljelentést tesz az 50.000Ft lesz.Így az ő kedvességéből 40.000Ft-al olcsóbban úszom meg.Mondtam az ügyfelemnek, hogy intézze el, hogy feljelentsenek! Időközben lement a 10.000Ft-os büntetés 7.000Ft-ra!De nem ment bele az ügyfél az utasításomra, így megtörtént a feljelentés, miszerint az autón volt érvényes műszaki vizsga, de a közúti közlekedéshez elengedhetetlen környezetvédelmi vizsga lejárt! Elkezdődött a dolog.Beidéztek a rendőrségre Budapestre.Természetesen elmentem!!!Ahol is felvilágosítottam a rendőröket az új jogszabályról, hogy műszaki vizsgánál a zöldkártyát is megkapod.És visszakérdezett, hogy ez BIZTOS??? Mondtam, hogy járjon utána interneten, ha másképp nem megy.Felhívott valami rendőr parancsnokot, és rákérdezett.Aki megerősítette, az én állításomat!Azonnal lezárták az ügyet, és elképesztő gyorsasággal igyekeztek bocsánatot kérni, de ekkor közöltem, hogy egy bocsánatkérés egy kicsit kevés, mivel az ügyfelemtől elvették a forgalmi engedélyt, és ő így nem tudott tovább közlekedni.Nekem kárpótolnom kellett őt!El kellett jönnöm Pestre, ez oda-vissza 300Km.Ez sem ingyen van.És a legjobb az egészben, hogy az ügyféllel közösen, megtettük a feljelentést korrupció miatt, és mint telefonos tanú, és az ő párja szintén mint tanú!Az egyik rendőrt azonnal felmentették a szolgálat alól!A másik rendőr aki a papírokat ellenőrizte őt pedig vizsgálat alá helyezték, mivel ő pár méterre állt akkor amikor a kollégája kimondta először a 10.000-et, majd a 7.000-et.Így ő csak gyanúsítható ezzel a váddal! Időközben kerestem egy ügyvédet, aki engem illetve a cégemet képviselte ebben a perben!A per 1 hónapja zárult le, és kaptam kártérítést a költségeimet és a cégem hírnevét rontva!A rendőrt aki a pénzt kérte, őt kirúgták az állásából, és 1 év 6 hónapot kapott!A másik rendőr mivel nem volt bizonyítható a bűnössége, így visszahelyezték szolgálatba.Ő tagadott mindent, és mivel a másik rendőr nem tett rá terhelő vallomást, így nem tudták lecsukni.De a tárgyalás végén az ügyvéddel mentünk ki a bíróságról, és azért a rendőrnek odaszóltam, hogy a következőt nem úszod meg!ÉS egy kínos mosoly amit viszonzásul kaptam.Ennyit a rendőrökről.De sajna van még ilyen sztorim 4 ahol a rendőr igencsak idióta volt, de ez volt a legdurvább!!!!!!!!!!!
2012. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%

Röviden és tömören ?

SÜN !

Autósokat kell basztatni ? Bokor alatt lapít és fényképez.

SÜN !

Bandaháborúba kell avatkozni, esetleg lincselő cigányokat leállítani ? Lapít akkor is !

SÜN !

Egy embert kell elvezetni ? 12 jön

SÜN alakzatban !


SÜNDÖRGÉS, SÜNDÖRÖG.


Szolgálunk és védünk.


KIKET, TE SÜN ?

2012. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az ágyban nem túl jók.
2012. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Jámbor Andrea ***** válasza:

aki azt írta 90000 Ft a fizujuk el van tájolva

a KEZDŐ rendőré annyi!!!! (szóval őrmester, főtörzsőrmester) egy hadnagynak már elég rendes fizetést adnak, persze ez függ attól, milyen terülten dolgozik

2012. dec. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Bűnöző vèdők!beszari banda!nem vègzik a dolgukat!
2016. szept. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Egy kicsit többet keresnek... évi 3-4 sielés, plusz a saját és a barátnőm 3 hetes nyaralása a karibi térségben... hát nem tudom... én nem rendőr vagyok, de nem engedhetem meg magamnak:))) Lehet rosszul döntöttem?
2017. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!