Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségre minden nap...

A rendőrségre minden nap érkezik bejelentés?

Figyelt kérdés

A rendőrségre minden nap érkezik bűncselekményről bejelentés bűncselekményről, (mondjuk egy megyeszékhelyre mint pl. Szeged), minden nap indul valami nyomozás,és leggyakrabban mi?

Vagy van,hogy rablás minden nap van,vagy gyilkosság vagy lopás melyik a leggyakoribb?

Mennyire van munka?

Ha nyomozó leszek sok munkám lesz,mert tervben van a rendőri pálya.



2012. júl. 11. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a rendőrségen kedden és csütörtökön szünnap van.
2012. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Általában minden nap igen.


Nem mind egy hogy milyen nyomozó.Sok ágazat van.

2012. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rendőr, de jogászként foglalkozom azért valamilyen szinten ilyesmikkel, és ez alapján arra tippelek, hogy kisebb súlyú bűncselekményekből naponta nem is egy van (pl. lopás leginkább), viszont gyilkosság meg ilyesmi, az ritka, mint a fehér holló.


A leggyakoribb a szabálysértési értékre elkövetett lopás, vagy a lopás kísérlete (boltokban elkapott tolvajok), kisebb garázdaságból is sok van (pl. telefonfülkék üvegének betörése, graffiti-k, stb.). Rengeteg a gyorshajtás, meg egyéb közlekedési szabályok megsértése miatt indult eljárások, elég gyakori a kisebb koccanások is - bár ez utóbbiak nem tartoznak a nyomozók hatáskörébe, normális esetben.


Kissé ritkább, de azért sajnos előfordulnak különféle erőszakos bűncselekmények: rablás (az is rablás, ha a buszmegállóban állva letépik a nyaklancot a néni nyakából! Ilyesmi pedig sajnos előfordul viszonylag gyakran), könnyű testi sértés (bár ez magánvádas bűncselekmény), súlyos testi sértés (a 8 napon túl gyógyuló az már súlyos, tehát, ha összeverekednek ketten, és az egyiknek mondjuk eltörik a keze, az más ide tartozik, vagy akár ennél "hétköznapibb" sérülés is lehet).


Emellett az emberek szeretnek feljelentéseket tenni becsületsértés és rágalmazás miatt, ez elég bevett lett, de ált. mikor megtudják, hogy ezek is magánvádas bűncselekmények, akkor nem viszik tovább az ügyet...


Elég sok feljelentés érkezik különféle gazdasági bűncselekmények miatt (itt megint csak "divat" lett pl. feljelenteni a szomszédot, mert kiadja a lakását, és nem fizet adót utána...), és csalás bűncselekménye miatt (pl. neten rendelnek valamit, és nem azt kapják, vagy nem kapják meg...). Sikkasztás is előfordul igen gyakran, leginkább a gazdasági társaságok vonatkozásában, mert sokan nem tudják, hogy a saját kft-jük, bt-jük... pénztárából sem vehetnek ki maguknak csak úgy pénzt.


De tényleg, azért a gyilkosság nagyon nem mindennapi dolog!! Abból Magyarországon nagyon kevés van hála Istennek.


Ha érdekel a bűncselekmények alakulása, a látencia mértéke (=felderítetlenség), meg hasonló témák, akkor ajánlom, hogy a kriminológia-irányában olvasgass kicsit. Szerintem érdekesnek fogod találni. :) Én nagyon szeretem, mondhatni ez a szakterületem, szerintem tanulságos és érdekes.

2012. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, minden nap, de nem mindenhol ugyan az az átlag.

Hozzánk általában 50000 Ft-ot meg nem haladó tulajdon elleni szabálysértés, illetve a nem bírok együtt élni a férjemmel akciók a leggyakoribbak.

Ha nyomozó leszel, akkor abból fog állni a napod, hogy kihallgatod a pentium 3-as gépeden azt a 19 ismerős c.gányt minden nap, illetve 1-2 normális tanut. Nem kell arra gondolni, hogy egész nap kocogtatod az asztalhoz a körmeidet, és agyalsz a gyilkosságon.

2012. júl. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!