Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azért lekapcsolhat a rendőr,...

Azért lekapcsolhat a rendőr, ha a kocsiban a zenét hangosan hallgatom közlekedés közben?

Figyelt kérdés

Nagy teljesítményű kocsierősítő van az autóban (2*175W RMS) plusz egy mély hangszóró.


Általában retró zenéket szoktam hallgatni, de néha belekerül a lejátszóba Kárpátia és a Magyar Gárda Induló.


2012. szept. 26. 08:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

És akkor a feljelentésről:


Ha beállsz egy ház elé és hangosan hallgatod és feljelent egy ott lakó akkor akár nap közben is megteheti és fizetned kell!!


Ha csak mész az úton és nem hallasz semmit, olyan hangosan hallgatod, azért nem büntethetnek meg!

De ha nem hallod a mentőt és nem engeded el azért már igen!!! Bár kicsi az esély sajnos hogy ezért elkapnának. Meg azért hangos a mentő!


Szóval valoszínűbb hogy csendháborításért feljelent valaki(és ha hangosan hallgatod tuti fizetned is kell) minthogy valami rendőr bármikor is megbüntetne...

2012. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Utolsóé a pont.


A "veszélyes, mert nem hallod a mentőt/rendőrt/tűzoltót" válaszokra meg annyit:


Mivel jogsit süket is kaphat, és a mögöttes forgalom a tükröknek köszönhetően jól észlelhető, a hangerő önmagában nem lehet alapja egy büntetésnek, ha nem valósít meg ezzel összefüggő szabálysértést.

2012. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 ekeke ***** válasza:

Ezeknél sokkal egyszerűbb a helyzet.


Az autóknál meg van adva egy hangnyomásszint, aminél nem lehetnek hangosabbak. Nos, ha a te cuccod menet közben az autóval együtt túllépi a megengedett hangerőt, akkor az szabálysértés. De ki és hol hallott olyat, hogy megállítanak menet közben kocsikat mert zajosak?

Álló helyzetben az autó mint magánterület szerepel, tehát az adott (köz)terület szabályozása a mérvadó.


Magánemberként engem irritálnak a gyomorrengető kocsival közlekedő kisfiúk. Én is szeretem a hangerőt, magam is beraknám a komolyat, de azzal folyamatosan másokat bombázni szemétség. De hiszen épp arról szól, hogy zavarjon másokat, mert különben autópályán 130-nál lenne feltekerve. A 2x175 RMS nem egzakt, nézd meg mekkora a bizti, nos annál kevesebb watt:)

2012. okt. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!