Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jó egyáltalán nekünk (magyarok...

Jó egyáltalán nekünk (magyaroknak), hogy van rendőrség?

Figyelt kérdés

A magunk, és közeli ismerőseink példájából kiindulva az az érezhető, szemmel látható tapasztalat, hogy nekünk eddig még csak ártottak a rendőrök és semmi hasznunk nem volt belőlük. Mondok egy pár példát


Többször is kiraboltak, átvertek, sikkasztottak, kerékpárt, pénzt, ékszert, telefont loptak tőlünk, egyszer betörtek a házunkba (romák..) autónkat megrongálták.. Összességében több százezres kár és lelki trauma áldozatai voltunk, minden esetben tettünk feljelentést, úgy ahogy azt kell és időben, és ezeknek a történéseknek a megelőzése érdekében is minden tőlünk telhetőt megtettünk, de semmi eredmény... Jobban tettük volna, ha inkább nem is teszünk soha semmi feljelentést vagy várjuk a rendőrség segítségét mert ez is csak plusz pénz és időnkbe került és mindhiába...


Amit viszont tett értünk a rendőrség: közlekedési büntetések, bírságok, eljárások olyan dolgokért mint véletlen de enyhe sebességtúllépés, olyan is volt, hogy nem létező sebességkorlátozás miatt büntetnek meg.. egyszer átmentem kerékpárral a zebrán és nem toltam a rendőrök azonnal utánam eredtek kocsival és a bírságban még az is szerepelt, hogy a piroson mentem át miközben tisztán emlékszem, hogy nem így volt.. és sok ismerősöm panaszkodik ilyen dolgok miatt...


úgy érzem, hogy a rendőrség inkább pénzbehajtó intézet és nem "szolgálnak és védenek" egyáltalán szükség van rájuk? lehet, hogy csak én látom így, de az én szemszögemből nézve a tapasztalataimmal és az ismerőseink tapasztalataival alátámasztva csak azt tudom mondani, hogy feleslegesek, semmirekellőek, és csak a bajt okozzák és nem töltik be azt a szerepet ami elvárható lenne tőlük.



2012. okt. 28. 20:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%
Nem olvastam el a sok kommentet, mert hosszú volt, viszont igaza van a kérdezőnek. Ellopták nővérem biciklijét, kérdés sem volt hogy jelentsük, mert ha kiderül hogy cigány, a rendőrök behúzzák fülük-farkuk és annyi volt, vagy nemtudom mi történik olyankor velük, de már jártunk pórul nem egyszer..
2012. okt. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
21:42-es teljesen jól látja a dolgokat, örülök, h vannak még ilyen emberek is :)
2012. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát igen ahol rendőr van a családba ott beindul a védelem. Már lassan az ember ki se mer menni az utcára,na nem a betörők miatt hanem a rendőrök miatt. Eddig is voltak rendőrök,de az idősebb korosztályúak másabb rendőrök voltak. A fiatal rendőrök azok mint a western filmekben pisztolyra tett kézzel áll az útszélen áldozatára várva. Kiéli magát a fasza gyerek mert ha letelt a szolgálat vége a filmnek mesének.
2012. nov. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Egy fabatkát sem ér a magyar rendőrség.
2012. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 sni ***** válasza:

10-es: a kerékbilincset a közteresek rakják fel, mit ad isten....:)

mire fel ez a nagy általánosítás? Kérdező: te miért általánosítod a rendőröket? találkoztál már mind a 30000-el, és láttad már mindet hogyan dolgozik? Az, hogy felétek f@szok a rendőrök, nem biztos, hogy mindenhol azok! Tudnék mondani legalább 3 millió semmirekellőt még ebben az országban, és tisztelem azt a 800 ezret, aki mindezeket eltartja!

2013. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 sni ***** válasza:

Lemaradt: engem is állítottak meg rendőrök, mostanában hetente 2x, és 2 percig tart az intézkedés! hogy miért? betartottam a sebességet, nem mentem át piroson, minden papírom rendben volt, lekértek, nem is köröznek, kultúráltan elköszöntek, és ennyi! Közben nem vertem a nyálam, hogy nincs e jobb dolguk, mert ha ellopnák a kocsimat, és nem állítanák meg, akkor azért sírnék, hogy miért nem az autókat ellenőrzik, nem foglalkoznak az ellopott kocsimmal! Inkább amiatt sírjál, hogy akiket elfognak a rendőrök (bűnözőket), a bíróság miért engedi ki, hogy szabadlábon védekezzen!

Egyszóval: tőlem még nem hajtott be pénzt a rendőrség, mert nem volt miért!

Azt meg én is rühellem, amikor a kerékpáros átszáguldozik a zebrán, mert kanyarodnék, jön 40-el, persze, hogy átmegyek a nyakán, utána ő van megsértődve! ez alapján mi a bánatos sz@rnak építettek 100 milliókét nekik kerékpársávot, úgysem foglalkoznak vele, hogy a kis lámpájuk piros, mennek, mint a barmok!

2013. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!