Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek a Bándy Kata...

Szerintetek a Bándy Kata gyilkosság ügyében alapos munkát végzett a rendőrség? Ha igen akkor miért nem hsizi el sok ember ezt a vaerziót amit a gyilkos mond?

Figyelt kérdés
Tudom elég sokat foglalkoztak a dologgal és minden honnan ez folyt.De én olvasgattam itt ott fórumokon és írásokat és a legtöbb ember véleménye az hogy valami nagyon nem kerek a dologban és hogy nem ez a valóság amit állítanak.Neked mi a véleményed erről?
2012. dec. 19. 15:41
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

ma 14:05


Egy pszichológus akinek ez a szakmája nem hiszem hogy ennyire ne lenne képben ezen a tére.Igaz azon az estén meleg volt és állítólag ivott is.De akkor sem látom életszerűnek mert én is voltam ittas veszély helyzetben és amint érzékeltem a veszélyt szinte egyből kijózanottam.Akkor sem látok arra magyarázoatot stressz helyzettől függetlenül hogy egy okos,értelmes lány mint Kata miért a város legveszélyesebb,legkietlenebb része felé veszi az írányt.Ha blokk ha nem..nyílván innen könnyen magyarázok de számomra akkor is érthetetlen az egész.Már régóta ott élt ahogy elmondták és ismernie kellett a várost és főleg azt a részét és tudni hogy az nem éppen jó környék.Nyílván mindenki csak találgat meg okoskodik de nekem nagyon is hihetetlen hogy egy lány arra vegye az írányt be a bozótosba a város legsötétebb részére.Én ezt a mai napig nem tudom megérteni..

2012. dec. 20. 14:17
 12/30 anonim ***** válasza:

Az emberek csak egy-két százaléka gondolja, hogy képes lenne halálos áramütéssel sújtania valakit. Ezzel szemben a valóság pont a fordítottja. 1-2 százalék, aki NEM képes erre! Olvass utána Zimbardo híres kísérletének, meg fogsz döbbenni.

Egy szó, mint száz, ha az ember leblokkol, akkor képtelen logikusan gondolkodni. Megérted, vagy sem, ez így működik. A blokk mindenkinél máskor és más hatásra következik be. Nálad is el lehet érni ezt az állapotot. Nem kívánom, hogy ebben a helyzetben legyél. Pszichológus ismerősöd elmagyarázza, hogy ilyenkor mi történik a tudattal.

2012. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

A másik, hogy a pszichológus is ember és , ha saját maga nem rendelkezik olyan gyakorlati tréninggel (vagy akár kiképzéssel!), hogy vészhelyzetben hogyan reagáljon, akkor az adott helyzetben ugyanúgy blokkolni fog, mint bárki más. Az egyetemen nem tanítják ezeket a technikákat.

Az is történhetett viszont, hogy Kata nagyon is pszichológusként akart az elején viselkedni és megpróbált beszélni a férfivel. Az, hogy egy adott szituban mi jó és mi rossz, nagyon nehezen megítélhető, mivel egyikünk sem volt ott, nem kellett hirtelen döntenie. (főleg illuminált állapotban, amikor a veszélyérzet jelentősen csökken)

Az ember bizony ennyire sebezhető, hiába nehéz ezt megértened.

2012. dec. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Bocsánat Milgram volt az áramütéses kísérletvezető.
2012. dec. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"[...] belesétál a város legsötétebb részére és a legkietlenebb részére egy rézbőrüvel.."


Úgy emlékszem, hogy a nő ott lakott. Azon a környéken pedig jópár kilométeres körzetben sincs túl nagy forgalom, pláne éjjel, annál is inkább, mert a városból kifelé vezetett az útja.


Úgy emlékszem, hogy csak a holttestet találták meg 1 km-re a háztól, akkor pedig bárhol meghalhatott.

2012. dec. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Az igazság, a valódi emberi értelemben vezz IGAZSÁG, az soha nem derül ki és legtöbbször köszönőviszonyban is alig van a politikailag nyilvánosságra hozott tényekkel! Mindig a fennálló renszer mondja meg az embereknek, mi az IGAZSÁG! Amit vagy hiszünk, vagy nem.A törvény, a jog is ilyen, lehet csavarni-facsarni, kinek mennyi lóvéja van rá, vagy hová született, egy idő után a fehér is sötétedik!
2012. dec. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Úgy emlékszem, hogy csak a holttestet találták meg 1 km-re a háztól, akkor pedig bárhol meghalhatott.


Ez a lényeg hogy bárhol meghalhatott..de a rendőrség azt állítja hogy már pedig ott halt meg ahol megtalálták.Még is az emberek 90%-a nem hiszi el ezt a verzitót.Több okból kofolyólag..amihez elég józan paraszti ész.

2012. dec. 21. 10:54
 18/30 anonim ***** válasza:
Józan paraszti ésszel nem értesz meg érzelmeket. De téged úgysem lehet meggyőzni. Jó elméletgyártást.
2012. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

ma 12:28


Értem mit mondasz de a stockholm szindrómához több idő kell ha erre gondolsz..nem gyártok elméleteket csak érdekes számomra.

2012. dec. 21. 12:45
 20/30 anonim ***** válasza:
Nem, nem a stockholm szindrómáról van itt szó! Vészreakcióról! "Küzdj, vagy menekülj!" Ezt nem akarod megérteni, hogy pánikhelyzetben nem működik a józan ész, a logika. Ebből látszik, hogy még igazi pánikhelyzetben nem voltál! (vagy kiképeztek ennek a kezelésére) Mi emberek nagyon könnyen hozunk ítéletet. Szegény Kata hibázott! Ezt sajnos már nem lehet visszafordítani. Ez van. El kell fogadni végre...
2012. dec. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!