Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy van ez az újjlenyomatos...

Hogy van ez az újjlenyomatos dolog?

Figyelt kérdés

Nálunk a munkahelyen.Már volt sok lopás a szállodából,ma pont az egyik szobába tűnt el egy laptop és nekem ki kellett hívnom a rendőröket,kijöttek a sértettel beszéltek és nem kezdték el keresni a tolvajt,hanem azt mondták a sértettnek,hogy menjen be a kapitányságra feljelentést tenni.Az újjlenyomatot levették a kilincsről.Vajon,ha a tettes büntetett már nyilván van tartva a rendőrségen(újjnyomat,fénykép)akkor holnap már kopogtatnak a rendőrök nála?

Mert ugye hiába a sértettnek kell feljelentést tennie,de a járőrök,ha visszamentek az örsre akkor beteszik az újjnyomatot a gépbe és az már 1-2 perc sem és kidobja,hogy van e olyan újjnyomat a gépben vagy sem és akkor felkeresik a gyanusítottat gondolom.


Vagy hogy van ez az újjnyomat kiderítés mennyi idő?


Ma ,mikor ezt a rendőrök csinálták,mármint az újjnyomatvételt akkor gondoltam megkérdem tőlük,hogy ezt ,hogy csinálják,meg menyi idő,míg kiderítik,ha már van nyilvántartva olyan újjnyomat,de restelltem én nem értek ehez hisz csak portás vagyok.Valaki elmondaná,hogy ,hogy működik ez?



2012. dec. 27. 21:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Schengeni külső határos országnál dolgoztam határrendészként, hülyeséget ír. 27%!
2012. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem az EU-ból kilépéskor kell az ujjlenyomat, hanem egyes (EU-n kívüli) országokba való belépéshez (pl. USA).
2018. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A válaszoló arra gondolt, hogy aki az EU területét elhagyja, annak szüksége van útlevélre, és az útlevélhez - eltérő nyilatkozat hiányában - szükséges ujjnyomat mintát adni. Amúgy ma már a személyi igazolványok is tartalmaznak biometrikus azonosítót.
2018. febr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!