Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen végzettséggel lehet...

Milyen végzettséggel lehet elhelyezkedni rendőrkapitányságokon?

Figyelt kérdés
Az NKE-re szeretnék jelentkezni igazgatasrendészetre, de mivel tudom, hogy nagyon nehéz bejutni, B tervként más szakokra is szeretnék felkészülni. Ugyanitt indul igazgatásszervező alapszak, ami civil képzés, tehát az elhelyezkedés sem garantált. Régi álmom, hogy rendőrségen dolgozzak, habár tudom, hogy ez a munka nem leányálom. Mindenképp szeretnék felsőfokú végzettséget, ezért nem jelentkezek rendészeti szakközépiskolába, talán csak akkor, ha már tényleg nincs más lehetőség, vagy már van diplomám. Ezért lennék kíváncsi, hogy milyen szakot tudnék még ezen a területen hasznosítani.
2013. jan. 2. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

rendőr középiskola - többségnek nincs dipolomája


rendészeti szakok főiskolán vagy

jogász szak egyetemen vagy pl. akár

pszichológus

2013. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a rendőrségen akarsz dolgozni vagy rendőr akarsz lenni?mert ez nem mindegy.lehetsz közalkalmazott is......
2013. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendőr szeretnék lenni elsősorban, de ha az nem jön össze, akkor is ez az irány érdekelne, csak mondjuk nem hivatásosként.
2013. jan. 3. 06:18
 4/12 anonim ***** válasza:
ha ténylegesen rendőri munkára vágysz akkor a szakközépbe menjél.ezt a munkát az utcán lehet megtanulni igazán.utána még mindig mehetsz majd tisztire ha akarsz.de ha egyből oda mész és tisztként kezdesz utána mondjuk a személyügyön attòl még nem fogsz érteni a rendőri munkához és a respekted sem lesz akkora.persze ez nem mindenkinek szempont.
2013. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 engedhi tresholl ***** válasza:
ha rendör akarsz lenni akkor meg kell tanuld azt hogy lefele taposs felfele meg nyalj jó nagyokat, megtanulhatod a könyökölést is , nem árt tudni. mást nem igen kell tudni. na igen még ami fontos a mindenkori hatalmat hüséggel szolgáld. és akkor nem számit mekkora bunkó vagy.
2013. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves karika07.


Tényleges rendőri munkát a tiszti után is végezhet. Lehet nyomozó, váltáspk stb.. Valamint ugye nagy kérdés az is, hogy 6 + x hónap mit lehet megtanulni. Persze gyakorlat, de az a baj hogy a gyakorlatban nem fog semmi újat megtanulni, csak 20 éve szolgáló járőrök, kmb-sek elavult módszereit.


Nem elhanyagolható a fizetésbeli különbség sem, sajnos! ugyanis egy járőr fizetéséből nehezen lehet megélni ilyen időkben. Sajnos.


Kedves kérdező, te meg ne hallgass ilyen tanácsokra, hogy jobb a szakközépben kezdeni. Ha teheted menny az tisztire, mert különben pár év múlva a fejed fogod falba verni hogy lehettél ennyire hülye.

2013. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
kedves utolsó.valóban lehet tisztként is tényleges rendőri munkát végezni például a bűnügyön,de mondjuk a közrenden nem sokba nézik a 24 évesen főiskoláról kikerült hadnagyot aki akkor látott utcát amikor iskolába ment.ha ilyen jólértesült vagy akkor kérdezz meg egy "öreg" főtörzst,zászlóst hogy mi a véleménye egy "kopasz" ügyeletesről,mennyre "megkönnyíti"a munkát.sokkal többre tartják aki maga is alulról kezdte.abban igazad van hogy a fizetés jóval több.ha csak ez a szempont akkor igazad van.egyébként lehet alulról is karriert építeni.ráadásul ha nagyon akar az ember talál olyan helyet ahol egy járőr,járőrvezető fizetése vetekszik egy alap tiszti fizetéssel.de én csak a véleményem írtam le nem kell rám hallgatni.
2013. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek, írjátok le nyugodtan a véleményeteket, tapasztalaitokat, nekem sokat segít minden. Egyébként az kimaradt, hogy lány vagyok. Félig-meddig szándékosan hagytam ki, mert sokan csak azért lenéznek vagy alábecsülnek, mert lány vagyok, és így nem mindig a valóságnak megfelelően válaszolnak, csak azért, mert más területen szívesebben látnának.
2013. jan. 4. 23:00
 9/12 anonim ***** válasza:

karika07!

Nem kell bemutasd nekem hogy mennek a dolgok. De úgy gondolom az ha egy idős zászlós lenéz egy kopasz hadnagyot az az ő butasága. Ugyanúgy persze visszafelé is. Egyébként meg a kopasz hadnagy már megbocsáss nem nagyon ül az ügyeleten, oda tudtommal 5 év kell.

De tudod a legjobb az lenne, ha megkérdeznél egy ilyen öreg zászlóst, ha tehetné hova jelentkezne érettségi után.

Egy dolog hogy a dolgokat alulról kell kezdeni és megtanulni, de ez a jelenlegi magyar viszonyok között nem kifizetődő. Jó dolog persze 20 évesen 100.000 ft-t keresni, de mi lesz majd később a családdal? Sajnos ekkora különbségek vannak.


Kedves kérdező!

Már értem miért pont igazgatásrendészet. Bár én oda sose jelentkeztem volna. :) De egy lánynál el tudom fogadni. És így viszont még inkább az RTF-t javasolnám neked a szakközép helyett. Civil szakot semmikép ne jelölj, ha teheted jelöld az igazgatásrendészetet első helyen és hajrá! :)

2013. jan. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
azt az előírást miszarint 5év kell ügyeletesnek jòl tudod hogy manapság nemigen tartják be.amit írtam nem a lenézésröl szòl.én sem szoktam lenézni senkit.se kicsit se nagyot.én vázoltam egy lehetőséget.a rendőrség nagyon jó hely mert mindíg lehet fejlődni.kijön valaki a szakközépből.3 év után mehet levelezőn az rtf-re(már NKE).Közben az utcán kialakul egy élettapasztalata magismeri a csibészek,zsiványok gondolkodásmòdját.(a fősuliròl kijőve ez ugye mind mind kimarad).utána ha nem tetszik a közrend átmegy bűnügyre forronyomosnak,ilyen olyan alosztályra,vizsgálònak vagy bárminek.de lesz egy tapasztalata amit magáraszedett.azért mert valaku az utcán kezd nem kell ott megöregedni.ambíció kérdése az egész.mint mondtam a rendőrség nagy előnye hogy ha egy területen belefásulsz a munkába lehet menni más irányba.
2013. jan. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!