Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen büntetésre számíthatok?

Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Nos 21-én kell mennem a bíróságra, mert véletlen ki törtem az orvos rendelő üveget, 2szemtanú szerint ököllel,egyébként nem látta senki, mert az orvosi rendelőbe ahogy be megyünk, ott egy üvegajtó, folyosó és fehér fa ajtó amin nem lehet átlátni.

Egyébként úgy törtem ki véletlen az üveget,hogy rá tettem a kezemet az üvegre és úgy hajtottam be, és ahogy kicsit erőseben megnyomtam hogy be csukódjon ki törtem, majdnem össze vágta az arcomat :\ másnap el mentem a sebészetre, ott adtak egy leletet, egyébként csak a csuklom alja sérült, az öklöm, meg a karom nem, édesanyám is velem volt mikor véletlen meg történ az esett, sajnos annyira be sz*rtunk hogy fogtuk és gyorsan el mentünk haza és nem szóltunk az orvosnak, hogy véletlen volt.

Ismerőseim azzal idegesítenek hogy börtönt fogok kapni,

még soha nem volt semmi ügyem, kulturált nyugodt, normális 17 éves vagyok.

egyébként a kár 20ezer forint, már az is megfordul a fejembe hogy öngyilkos leszek, mert nem fogok börtönbe menni egy rohadt üveg miatt, amit véletlen törtem ki.



2013. febr. 14. 12:18
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

janzi ; tudom ott kellet volna maradnom, hasi fájdalmam volt mikor elhagytam a rendelőt nem tudtam már tovább várakozni, az orvoshoz se mentem be a rendelőbe, miután ki törtem véletlen az üveget, vérzett a kezem, 1mm múlt hogy nem eret vágót, haza kellet mennem be kötözni, mert folyt a vérem.

Most akkor mondjam azt hogy szándékos volt ?

miközben nem.

2013. febr. 14. 17:43
 12/22 anonim ***** válasza:
novemberig még van időd bőven, addig a dokival próbáld lerendezni a kárt (fizesd ki) és akkor majd ezt a bíróságon előadjátok és akkor tevékeny megbánást tanúsítva valószínű megúszod egy megrovással, vagy valami enyhe vacakkal
2013. febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ne lovagolj ezen a szándékos meg véletlen szón, mert semmi köze nincs az általad elkövetett bcs-hez.

Garázdaságban nincs olyan, hogy véletlen. Ha ott maradtál volna a helyszínen, akkor lenne rongálás szabálysértési alakzata, de akkor is teljesen mindegy, hogy véletlen történt, mert az anyagi kár véletlen, és szándékosan is 20eFt. De mivel elmentél, bízva abban, hogy nem leszel felelősségre vonva, ez így már bűncselekmény.

Én a rongálási kár közeli pénzbüntetésre tippelek.

2013. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 ZETAS ***** válasza:
0%

Helyi vagány gyereknek tavaly járt le a felfügije, mert kocsmában ököllel betörte a játékgép burkolatát, ami becserepesedett. A kárt ott 150000-re "mérték fel".

És hiába akarta kifizetni a kocsmárosnak a kárt biztosítási is volt, tehát nem volt kár), azt murvára nem érdekelte.

A te eseted más, de ha az orvos közrejátszik ellened könnyedén kaphatsz szab.v. járó büntetést.

2013. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
valamit elhallgatsz vagy csúsztatsz. fiatalkorúak ilyesmi miatt nem szoktak bíróság elé kerülni..........
2013. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Figyu, minden bántási szándék nélkül írom. Ízlelgesd (értelmezd) magadban, amit írtál: Megsérült a kezed, ezért az ORVOSI RENDELŐBŐL (!!!) HAZA (!!!) mentél bekötni! Mindezt egy véletlen baleset miatt.


Én nem tudhatom, mi történt, nem voltam ott. De a történtek fényében senki nem fogja elhinni, hogy véletlen volt (és józanul végiggondolva nem is várhatod el senkitől).


Még egyszer mondom: Őszintén kérj bocsánatot, és fizesd ki! Akkor nem lesz nagy probléma. (A h.lyeségekre meg ne hallgass! Fiatalkorúként ezért nem kapsz letöltendőt.)

2013. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 ZETAS ***** válasza:

Elvileg elég lenne bocsánatot kérni, mert a biztosító fedezi a kárt.

Szabadságvesztést kaphatsz attól, hogy "csak" 17 éves vagy, ha büntetlen az előéleted felfüggesztést kapsz erre a büntetésre.

Az ügyész lehet nem kér súlyos büntetést, a bíró pedig nyilván igazságos ítéletet fog hozni és nem fog egy életre tönkre tenni, mert ők nem olyanok :)

2013. febr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

értem, köszönnöm a válaszokat!

igazából már úgy is tönkre ment az életem, azért mentem le aznap az orvoshoz mert akkor már 2hónapja fájt a hasam, időközben voltam nála elég sokszor, annyit mondót vizsgáljalak meg vagy elég az igazolás ?

eset megtörténte után egészen karácsonyig fájt a hasam, meg hasmenésem volt, még suliba se tudtam menni, orvoshoz meg nem volt pofám le menni...

igazolást utólag tudtam kérni a háziorvosomtól ( kolléga nője jelentett fel nem ő), utólag adtam le az igazolást, és nem fogadták el az iskolába ( 30óra után megszüntetik a tanulói jogviszonyt) na ez meg is történt jan.7-én, fellebbezésemet a klebelsberg intézményfenntartó központ igazgatója elutasította, szal már 2hónapja itthon ülök.

így javítják az iskolák színvonalát, kevesebb diák, nagyobb fegyelem, úgy-e a tanár kevesebb gyerekkel jobban tud foglalkozni.

ez Magyarország! az egész közoktatás egy nagy kalap sz@r!

utolsó évem volt ez, most pocsékba ment 3évem, szakmunkásba jártam...

szeptemberig meg sehova nem vesznek fel, okj-és cnc-és képzés kb 600ezer forint, annyit meg még 4x-re se tudok kifizetni.

Hála a méltóságos mélyen tisztelt ORBÁN VIKTOR

miniszterelnök úrnak!

2013. febr. 15. 09:10
 19/22 ZETAS ***** válasza:

Az élet nem habos sütemény!


Munkaügyi központ várhatóan beszáll az első OKJ-s képzésedbe.

Regisztrálj be az ügyintézőnek adj egy kis menázsit, hogy minden lehetőségedről tájékoztasson, meg toljon előre.

Ha CNC érdekel itt az én megyémben van egy képzőközpont, aki vállal iskolarendszeren kívüli képzést/távoktatást is, ha meg van a keretszám. Lehet megúszod vizsgadíjjal+ minimális tandíj.

NCT vezérlésű megmunkálóközpontokhoz van remek magyar manual. Heidenhain, Siemesns Sinumerichez pedig német/angol. Dobj egy privátot, ha érdekel!

Aztán "menekülj" te is az országból, Én is ezt teszem hamarosan!

2013. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Azért álljon már meg a menet!!!! Oké, hogy a drága kormányunknak vannak döntései, amivel a legtöbben nem értünk egyet, vagy hogy vannak olyan adói, amiket sokak alig tudnak kifizetni, de azért nehogy már Orbán hibája legyen, hogy voltál olyan hülye, hogy nem kértél a megfelelő helyen igazolást a megfelelő időben és ezért kirúgtak a suliból! Mielőtt a rendszert hibáztatod, talán szállj magadba és rájössz, hogy ha a kár okozása után nem lelépsz, hanem ott maradsz, akkor rendőrt sem hívnak, igazolást is rendezik és a sérült kezedet is és nem rúgnak ki a suliból sem. NE másokat hibáztass, amiért elszúrtad az életedet, hanem csakis magadat, mert te voltál hülye. Jogállamban élünk, be kell tartani a szabályokat, ennyi. Ha nem tudod igazolni a suli felé megfelelően a hiányzást, akkor ne várd, hogy ingyen eltart az iskola örök életen át. Akárki is van kormányon, erről nem az aktuális min.elnök tehet, mert Te voltál az, aki sz.art bele a suliba és az igazolásba, meg lelépett egy üvegbetöréskor, ahelyett, hogy vállalta volna tetteinek következményét.

17 vagy, ekkorra már igazán felnőhettél volna, hogy legyen egy kis felelősségtudatod...

2013. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!