Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi rosszat csináltam, hogy...

Mi rosszat csináltam, hogy teljesen átmotoztak?

Figyelt kérdés
Itt volt nálam az egyik barátom, kikísértem az utca sarokig este. Pont jött a rendőrautó, elkérte a személyit,minden rendben volt, de ezután mindent ki kellett pakolnom a zsebemből, majd mint a filmekben neki kellett támaszkodnom a kocsinak, majd átmotoztak. Soha nem volt dolgom a rendőrséggel, mérnök ember vagyok, nem valami bűnöző. A hab volt a tortán hogy a saját házunkig elment egy rendőr, hogy útközbe nem-e dobtunk el valamit, pl. kábítószert.

2013. márc. 21. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szerintem ilyenkor jogod van/volt tájékoztatást kérni arról, hogy mi az intézkedés oka.


Az igazolás lehet akár indok nélküli is, de a motozás véleményem szerint más téma.


keresgéltem kicsit, jogifórumból másoltam be. ez 2005-ös komment, lehet, hogy változott azóta, nézz utána:


A motozás

150. § (1) A motozás bizonyítási eszköz vagy elkobozható, illetőleg vagyonelkobzás alá eső dolog megtalálása céljából a terhelt és az olyan személy ruházatának és testének átvizsgálása, akiről megalapozottan feltehető, hogy bizonyítási eszközt vagy elkobozható, illetőleg olyan dolgot tart magánál, amely vagyonelkobzás alá eshet. A motozás során a motozás alá vont személy rendelkezése alatt álló jármű, csomag és más tárgy is átvizsgálható.

(2) Motozást az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság rendel el. Ha a motozást az ügyész rendeli el, végrehajtásához a nyomozó hatóságot veszi igénybe.

(3) Ha a motozás célja meghatározott dolog megtalálása, az érintettet előbb fel kell szólítani, hogy a keresett dolgot adja át, ha a felszólításra a keresett dolgot előadja, a motozástól el kell tekinteni.

(4) Az érintett testének átvizsgálását csak a megmotozottal azonos nemű végezheti, és a motozásnál csak ilyen személy lehet jelen. E rendelkezés nem vonatkozik a motozásnál közreműködő orvosra.

(5) A motozásnál jelen lehet a motozás helyszínén tartózkodó, az érintett által megnevezett személy, kivéve az olyan személyt, akinek a jelenléte a nyomozás érdekeit veszélyezteti.

2013. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kovpet ***** válasza:
100%

Igazak a fentiek, de ez nem motozás volt, hanem a ruházat átvizsgálása. Szerencsére nekem még nem kellett átélnem, biztos, hogy kellemetlen lehet, de tudtommal ezt tűrni kell.

Ha valamit sérelmezel az intézkedésben, akkor panaszt lehet tenni azzal kapcsolatban és kivizsgálják.

2013. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mondjuk félni valóm nincs. Soha nem is volt.

Nem tudom, hogy egy külső kerület kertvárosában kell-e elsősorban motozni és nem a Hajógyári sziget szórakozóhelyei körül. Vagy pl. a Népszínház utcában :)

2013. márc. 21. 13:28
 4/16 A kérdező kommentje:

Konkrétan akkor mi a motozás?

Végigtapogattak, minden zsebembe belenyúltak.

2013. márc. 21. 13:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Pont tegnap láttam, hogy a Népszínház utcában is ruházatátvizsgálás alá vontak egy egyént. Szóval nyugi, nem csak a külső kerületben dolgoznak a rendőrök.
2013. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 kovpet ***** válasza:
Amiről Kamumail idézett, az a motozás. Testüregvizsgálat meg ilyesmi. Az nem ez a kategória.
2013. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ha megtaperolják a tököm-től kezdve mindenemet a testemen meg belenyúlnak a zsebeibe az nem motozás?


csak az a motozás ha fel is nyúlnak?

2013. márc. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 kovpet ***** válasza:

Te idézted:

"Motozást az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság rendel el."


De szoktak itt lenni rendőrök, gondolom majd elmondják a különbséget. Én nem vagyok érintett egyik oldalról sem, szerencsére. :)

2013. márc. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A motozást csak orvos végezheti, a nemi szervek illetve a végbélnyílásra is kiterjed, továbbá a szájra, illetve röntgenvizsgálatra.

Azt az intézkedést amit a rendőr az utcán hajt végre együttes néven ruházat-, csomag-, járműátvizsgálásnak hívják. A rendőrségi törvény szabályozza.

2013. márc. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha alapos oka volt rá akkor bármikor és ha nem talált semmit akkor sűrű bocsánatkérésre kéred.

Testüreg motozást ne keverjük ide mert az nem volt !

A ruhaellenőrzésnek is vannak szabályai !

2013. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!