Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valóságban is van ilyen vagy...

Valóságban is van ilyen vagy csak a filmekben?

Figyelt kérdés

Amikor a rendőr (tipikus filmes üldözés vagy egyéb helyzetben) elkéri a másik kocsiját, kiszállásra kötelezi és elhajt vele, mert az övé megsérült?


Szvsz, nincs ilyen, de nem lepődnék meg rajta, ha 1x egy rendőr elkobozná az autót.



2013. jún. 3. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Az USA-ban minden lehetséges ,de szerintem az általad felvázolt dolog nem.

Egy állampolgár magántulajdonát nem sérthetik meg ilyen módon.

2013. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem veheti el másik tulajdonát! Ez hülyeség, filmes blama. Ha odarohanna hozzám egy rendőr, hogy szálljak ki, mert ő olyan béna volt, hogy összetörte az autóját, hát mondanám neki, hogy bocsi de nem. Esetleg elviszem, de ő nem fogja elvenni az én autómat. Ez kb. annyira életszerű, mintha én gyalogosként beszállnék egy rendőrautóba, hogy jajj fiúk, ti szolgáltok és védtek, na akkor légyszíves vigyetek le a vasútállomásra, mert késésben vagyok!:D Ilyen nincs!
2013. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 sni ***** válasza:
100%
elkérheti, max nem adod oda! Viszont ha emiatt más súlyos bűncselekményt valósít meg a menekülő, akkor felelősségre vonható vagy! Más kérdés, hogy itthon soha nem fogják elkérni! Összetört a mienk, nem megyünk tovább, kész!
2013. jún. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Már miért vonnának felelősségre? Nem az én feladatom, hogy a bűnüldözéshez szükséges eszközöket biztosítsam. Azért van rendőrautójuk, hogy abban menjenek. Az én autómban nincs kék sem, szóval nem az a rendeltetése, hogy bűnt üldözzenek vele. Mondjuk, ha megsérült a rendőr és azonnal kórházba kell vinni, na az más tészta! Az ugye segítségnyújtás elmulasztása lenne, de ez a kötelezettség mindenkivel szemben áll.
2013. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az állampolgárnak kötelessége a rendőrség munkáját segíteni ez a világ minden országában élő törvény!Tehát tévedés hogy ilyen nincs!
2013. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor mit tud csinálni egy rendőr ha autós üldözésben vesz részt a törvény oldalán és bármilyen balesetet szenved? Hogy üldözi tovább? Akkor a bűnözőnek szerencséje volt?
2013. jún. 3. 15:09
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen köteles vagyok együttműködni, főleg igazoltatás közben, köteles vagyok idézésre megjelenni, tanúzási kötelezettségem van (ha nincs akadály, vagy mentesség), de nem vagyok a rendőrség sofőrje, sem a depója. Ennyivel miért nem adnak nekem fegyvert, hogy őrizzem a rendet? Azért ez nem így működik. A rendőrautókban van rádió, szóval ha baleset éri őket, akkor beszólnak rádión. Ha üldöznek valakit akkor is beszólnak rádión, általában nem egy autó vesz csak részt az üldözésben. Mondom, ha odajön egy rendőr, hogy elveszi az autómat akkor megkérdezném: milyen alapon? ha valahol megtalálod jogszabályban, hogy joga van a rendőrnek elvennie valakinek az autóját, akkor légyszíves mutasd meg! (a lefoglalás, elkobzás esetét kivéve!)
2013. jún. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Magyarországon is megvalósítható ez hogy a rendőr elveszi az autódat,és neked kötelességed lenne oda adni,de annyi feltétlnek kell megvalósulnia,meg annyi papírmunkával járna az,hogy mire ezt a helszínen lerendezné a tulajdonossal,már sose találná meg azt akit keres:) Mivel szigorú feltételekhez van köztve,senki nem meré bevállani,úgy mint pl szolgálati kocsival leszorítani valakit:)
2013. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jó ezt aláírom, hogy lehet olyan szélsőséges eset, de mivel ahogy mondtad sok a papírmunka ezért kötve hiszem, hogy ilyet kérne bárkitől is. Amúgy a rendőrség tulajdonában lévő autókra is nagyon kell vigyázniuk, mert nincs pótlás sajnos!:S
2013. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 sni ***** válasza:
Ti annyira hülyék vagytok! :) a kérdésre válaszoltam, amúgy ha a kocsinak baja lesz, a rendőrségnek kártérítési kötelezettsége van! Mondjuk a helyükben azt is lesz@rnám, ha a csajod torkát vágnák el, ilyen hozzáállással, mint ebben az országban! Nem baj, én odaadom, addig kávézok egyet, csak hozza vissza :)
2013. jún. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!