Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valóságban is van ilyen vagy...

Valóságban is van ilyen vagy csak a filmekben?

Figyelt kérdés

Amikor a rendőr (tipikus filmes üldözés vagy egyéb helyzetben) elkéri a másik kocsiját, kiszállásra kötelezi és elhajt vele, mert az övé megsérült?


Szvsz, nincs ilyen, de nem lepődnék meg rajta, ha 1x egy rendőr elkobozná az autót.



2013. jún. 3. 13:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
sni: Kártalanítási kötelezettség, ha már a hülyeségnél tartunk. Arról van szó, hogy köteles vagyok-e átadni, nem pedig arról, hogy át fogom-e adni. Pont ezt mondtam, hogy ha azzal jönne oda, hogy ezmegez történt és nagyon kéne neki egy jármű, akkor 1. vagy azt mondanám, hogy vigye 2. üljön be, majd én vezetek. Megmondtam, hogy nincs az én autómon se megkülönböztető jelzés, se olyan biztosítás, mint a rendőrségi járműveken. A megkülönböztető jelzés nélkül ő is csak a KRESZ-ben meghatározott sebességgel és módon közlekedhetne, tehát nem hiszem, hogy ez megérné nekik...
2013. jún. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Van ilyen, de sokkal jobban megcseszne a rendorkapitany az ilyen rendort, mint a filmekben.


Az amerikai alap emberi jogokat meg hagyjuk, azok mar reg nem leteznek..

2013. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 sni ***** válasza:
Hidd el, jobb biztosítás van az autódon, mint a rendőrségin :) de maradjunk annyiban, hogy Magyarországon nem lesz ilyen :)
2013. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 sni ***** válasza:

Vagyx legyen egy "életszerű" példa: Uram, egy fegyveres rablót üldözök, már két embert lelőtt menekülés közben, szükségem van az autójára!

Odaadod, vagy te vezetsz? bevállalod? mert a rendőrnek a munkájához tartozik, de az átlag magyar állampolgár ilyenkor lesz nyuszi, és sz@rik az egészre, csak addig van nagy szája, amíg nem lesz éles a helyzet! szólj, ha valami kimaradt, vagy rosszul mondtam,!

2013. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
sni: jogos! Na igen ez tényleg jó kérdés. Nem tudom, hogy mit tennék ebben a helyzetben. Remélem nem is lesz soha ilyen helyzet (nem azért mert féltem a kocsit!).
2013. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 sni ***** válasza:
igaz, ne legyen, csak akkor mondják ki, hogy azért, mert tele lenne a gatya, nem azért, mert ehhez, meg ahhoz nincs joga! kamu duma :)
2013. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!