Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet valakit feljelenten...

Hogy lehet valakit feljelenteni olyan dologgal, hogy másoknak rólam, hamis adatokat közölt?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek,aki azért mert nem segítettem neki weboldal készítésben,az egyik közösségi oldalon(myVIP-en) az ismerőseimnek,olyat terjesztget,hogy én homoszexuális vagyok,és a barátnőmet kihasználom,és satöbbi tintát nem tűrő szavak/mondatok voltak ez előzöek mellett.

Szerintetek?


2009. okt. 11. 21:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy pontosak legyünk: ez képmással való visszaélés és rágalmazás (az, hogy azon belül mire minősül, az attól függ, hogy hány ember érdekelt az ügyben. Bár a társkereső oldalra történő regisztrálás okán akár a nagy nyilvánosság előtti minősítés is megállhat...)


Ezen okok miatt bármikor pert indíthatsz. A képmással való visszaélés kapcsán kötelezik a jogsértés megszüntetésére, (nyilvános) bocsánatkérésre, a rágalmazásnál pedig attól függ, hogy mire minősül. Elvileg még letöltendő is járhat érte... Már ha büntethető az illető.

A kártérítés kapcsán nem igazán látom azt, hogy milyen IGAZOLHATÓ vagyoni kára keletkezhet a rágalmazottnak. Itt kártérítésről lehet szó, de az véleményem szerint nem vagyoni jellegű lesz. (Az igazolható költségekről nem beszélve, de az nem kártérítés, hanem perköltség.)

2009. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem olyan egyszerű!

Aki átéli, annak nagyon rossz, és igenis árthat egy ilyen gennyes alak. Pont, ahogy a puruttya féle vacak oldalak teszik, de egy mégszemélyesebb is ugyanilyen rossz.


Nem tudom, hogy hol lehet feljelenteni, főleg, mert a net elég nagy trágyadomb ilyen szempontból. Velem csinált hasonlót egy lány és a profilt elolvasta egy tanárom. Még nekem volt ciki, mikor mondtam, én oda nem is regisztráltam.

Undorító, aljas, gyerekes viselkedés, megértelek, hogy bosszant!

2009. okt. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Mindenképp keress fel jogi képviseletet!


Minél több személy kell, aki tanúsíthatja, hogy mi történt. Manapság más bizonyítékot nem fogadhatnak el, mert minden hamisítható. Az, hogy homoszexuálisnak állított be, törvény előtt nem minősülhet rágalomnak, mert azzal sértenék az egyenjogúságot.

Persze ezen túl is voltak dolgai, ahogy olvasom.

Szóval irány ügyvéd - vagy szülők, korodtól függően persze:)

2010. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!