Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire kötött egy készenléti...

Mennyire kötött egy készenléti rendőr élete?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 21:25
1 2
 11/20 Gábor_000 válasza:
A barátnőd nem fog örülni neki, hogy bármikor behívhatnak. Emiatt a rendőröknél sok a válás. De Te tudod!! Nagy előnye: biztos munkahely!
2013. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
OK, akkor csináld, de csak úgy, ha tényleg nagyon komolyan gondolod, és nem éred be egy pozícióval, mert "a 130-140 ezer Ft elég", hanem a későbbiekben szeretnél tovább lépni rendőrségen belül, mert hamar ki lehet égni ebben a szakmában, főleg készenlétisként.
2013. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Csak egy kis kíváncsiság... Hogy érted azt hogy "sikerült a készenléti rendőrség"??? Van valami rendőri végzettséged és más helyről vettek oda? Vagy suliba jársz és ott fogsz kezdeni?


Egyébként.... A készenléti rendőrség nem rossz, ha valakinek erre van igénye. Változatos a meló, nincs két egyforma helyzet. Hátránya, hogy folyamatosan a legalja népséggel kell intézkedned: őrjöngő foci drukkerekkel, megvadult tüntetőkkel, tök részeg 120 fős roma rokonsággal, összeverekedő koszos, különböző betegségeket terjesztő hajléktalanokkal, kulturális vitába keveredett illegális bevándorlókkal...stb. És baromira oda kell figyelned, nem csak azért mert TE megsérülhetsz, hanem azért is, mert a kedves állampolgár majd feljelent, és évekig vizsgálgatja majd valaki egy íróasztal mögül, hogy te ott, akkor, abban a helyzetben amikor volt egy tized másodperced dönteni, akkor helyesen döntöttél-e. És ez nem azt jelenti, mint a filmekben, hogy ha minden túsz megúszta, akkor az helyes döntés volt. Hanem hogy az ő általuk értelmezett kb 30 jogszabály 1200 paragrafusának és bekezdésének alapján jogszerű volt-e a döntésed. (jó példa erre a 2006-os intézkedések körüli balhé) Unatkozás nincs, mert ha nincs dolgod, akkor is elvárják, hogy keress magadnak munkát. 130-140 fizu... azért egy kicsit több annál. De! ha nem pesti vagy, akkor két lehetőséged van: Munkás szálló színvonalú rendőrszálló (ha van egyáltalán hely), vagy albérlet. Albérlet Pesten sacc per kb. 80-nál indul + rezsi. És akkor még nem ettél egy falatot sem, nem vetted meg a bérletet a BKV-ra, nem vetted meg azt a felszerelést, amire szükséged van, de a rendőrség nem adja. Hidd el lesz ilyen...

Idő... Elvileg 12 óra meló, 24 otthon, aztán 12 meló, 48 otthon. Ez azt jelenti, hogy pl. hétfőn reggel 7től, este 7 ig. Kedden este héttől szerda reggel hétig, csütörtök szabad, pénteken mész vissza reggel 7 re, szombaton este hétre. Hétvége, ünnepnap nem számít, mész akkor is. De ez csak az elv. Gyakorlatilag meg mész összevissza, mert olyan kevés az ember, hogy más különben nem tudják megoldani. 12 óra helyett sokszor 13-16 órát dolgozol, mert bármilyen feladatot kapsz, azt nem dobhatod el a munka idő végén, hanem be KELL fejezni. Ki (általában) nem fizetik a túlórát, a kevés ember miatt, pedig nagyon nehéz hogy "lecsúsztasd" Szabadságról csak álmodni lehet, évente elmész max. egy hétre, a többit meg kiírogatják azokra az egy-egy napokra, amikor amúgy is pont otthon lennél...

Behívhatnak bármikor, bármennyi időre. Éjjel kettőkor is ugranod kell, meg karácsony szent napján is. Ha valami olyan esemény készül az országban (pl. tüntetésekre lehet számítani), akkor olyan is lehet, hogy behívnak, azt sem mondják meg mennyi időre, vagy mire számíts, és bent tartanak akár egy hétig. Vagy csak közlik, hogy készenlétben kell lenned. Ez azt jelenti, hogy nem ihatsz, nem mehetsz sehová, mindig elérhető kell legyél, és a lehető legrövidebb idő alatt beérsz, ha megcsörren a telefon.... Röviden ennyi. Persze ez nem egyöntetűen a készenlétisekről szól. Csak átlagosan a rendőri életről... :)

2013. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
"130-140 fizu... azért egy kicsit több annál." - Mennyi sacc/kb. a fizetés akkor?
2013. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
21%

Kedves Kérdező!


Nem tudom belevágtál-e azóta ebbe az egészbe, vagy inkább lemondtál erről az ún. célról.

A Rohamrendőr élete nem egy leányálom, mindennapos veszély és roppant kötött élet. Családra, barátokra, barátnőkre nem nagyon jut idő, kevesen vannak és ezért kell az ember.

Én 250000 Ft-ért se m lennék rohamrendőr, ha még nem késtem el akkor nagyon szívesen ajánlom neked az A.C.A.B. című filmet azaz All Cops Are Bastard - Ebből a ilmből megtudhatod, hogy miért ne legyél rohamrendőr. Én őszintén megvallom, hogy nem tűrném el, hogy mondjuk egy román szemétláda bevándorló leköpköd és a hülye haverjaival kővel dobál és leanyáz... valószínűleg ott helyben agyonverném az illetőt.

2014. máj. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Próbaidő alatt leszereltem!Tehát civil ember vagyok!Nem bántam meg hogy ott hagytam,tudom hogy biztos állástuti fizetés nincs leépítés de akkor sem bántam meg!Szabad levegőt szívhatok és sokkal jobb :)
2014. máj. 30. 08:01
 17/20 anonim ***** válasza:
Én mondtam, hogy nem egy álommeló.. :D
2014. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem is a melóval volt a baj mert ezt vártam,kőkemény kiképzést,de a saját társaim kb 60 65 ember lehurrogtak mert pár órával hamarabb elmehettem és kicsit elmosolyodtam ők meg azt hitték h én kigúnyolom őket,elkapott az ideg ott is hagytam! :)
2014. máj. 30. 21:06
 19/20 anonim válasza:
Menj mezei járőrnek! Az is biztos meló, de kötött a munkaidőd azaz 8 órát dolgozol, néha néha készenlétben vagy, de azt úgy, hogy otthon lehetsz, csak egy pohár alkoholt sem ihatsz és kb 10-20 perced van beérni, ha behívnak. (Ritkán szoktak behívni.)
2014. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 hellosztok válasza:
Ezek hasznos dolgok voltak nem is gondoltam voln enyire brutàl a készenléti...
2016. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!