Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha nem veszem át a rendőrségi...

Ha nem veszem át a rendőrségi idézést és nem jelenek meg a kihallgatáson akkor előállítanak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sajnos az van hogy nem tudom hogy fel e jelentett az illető vagy sem de ha fel is jelentett akkor is szabálysértés mert 50.000 Ft alatt van az eladott készülék értéke. Eladtam egy telefont amit később letiltottak ezt én az eladás pillanatában nem tudtam hogy lefogják tiltani.Szóval nem akartam a vevőtől kicsalni pénzt. Közölte velem hogy feljelent ha nem fizetem vissza az értékét. Letiltás elleni garanciát nem vállaltam. Véleményem szerint nem követtem el csalást.


Az a gond hogy nem tartózkodom a lakcímemen ezért nem tudom hogy kaptam e értesítést vagy sem. Ebben az esetben mit tudok tenni? Telefonon esetleg lehet érdeklődni ajánlott levél iránt hogy kaptam e? Naponta nem tudok a lakcímemre menni hogy megnézzem hogy jött e levél. Állandó lakcím nincs bejelentve így ott sem tudnak értesíteni. Köszönöm előre is a segítséget!


2013. okt. 25. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Miért tiltották le?


Fizesd vissza a pénzt. Igaza van, ha feljelent. Ha lopott a telefon akkor is minimum orgazda voltál!

2013. okt. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Milyen duma az, hogy letiltás ellen garanciát nem adtál?


Te aztán ritka ostoba és pofátlan vagy.

2013. okt. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Orgazda sem vagyok se csaló! Számla nemfizetés miatt tiltották le.De a kérdésre tud valaki választ adni?
2013. okt. 25. 01:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Igen megkeresnek és kivizsgálják az ügyet. Két lehetőség lesz akkor.

1: ha te nem fizetted a számlát, majd eladtad, akkor tudnod kellett, hogy baj lehet később a telefonnal, akkor rádhúzhatnak csalást, amellett hogy a ki nem fizetett számlatartozásod is életben marad.

2: nálad rendben volt, tisztán adtad el, ő nem fizetett, ezesetben semmi gond. De mivel hamar letiltották, ez kizárható.

További kiegészítések. Ha eladod, eladhatod, az előfizu neked ketyeg, mert nem készülékhez kötött, de, mivel azzal a készülékkel vetted így tiltani fogják azt is idővel. Ezt el lehetett volna kerülni...

Esetleg lopott telefon volt? Azokkal is megesik az ilyen.

Te akkor jössz ki jól, ha a vételárat megtéríted, telt visszakapod és ennyi.

A leírtak alapján az jön ki, ha saját telefon volt, hogy te nem fizettél, eladtad, tiltották. Te hibáztál...

2013. okt. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 _Jessy_ ***** válasza:
100%

"Számla nemfizetés miatt tiltották le" - Ez már elég bizonyíték arra vonatkozólag, hogy tudhattad, hogy letiltják majd, tehát csalásról van szó.

Kérdésedre a válasz pedig igen! Előállíthatnak, sőt ha keresnek, és nem vagy a bejelentett címeden, és máshol laksz, akkor egyrészt megbüntetnek, mert nem jelentetted az új lakcímet, másfelől elrejtőzés, vagy valami ehhez hasonló miatt is jól s.beb.hatnak majd.

2013. okt. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy jártam Győrben, hogy minden idézésre elmentem, kihallgatás, rabosítás, tárgyalás és elmeorvosi vizsgálat. Az elmeorvosnál közöltem, hogy nem válaszolok a feltett kérdésekre és csak ülök és nézek magam elé. Amikor megunták visszaadták a személyimet és mondták, hogy elmehetek. Telt múlt az idő, majd egy hétfői hajnalon odajött egy rendőrautó a házamhoz és engem keresett. Elbújtam a padlásra, asszony kiment és mondta, hogy nem vagyok otthon. Bejöttek és végig járták a házat, pincét, szobákat, stb. Estére megtörtem és felhívtam a 107-et, hogy itt vagyok és hogy kerestek, mit csináljak. A diszpécser nő azt válaszolta, hogyha legközelebb keresnek, legyek ott és mellékesen lehülyézett, ezt megpanaszoltam, és elismerték, hogy lehülyéztek, de nem lett belőle semmi. Két hónap múlva autóval mentem és a lámpám nem égett, megállítottak és a rendőrök betettek a rendszerbe. Kiderült, hogy köröznek, mert nem találtak meg a lakcímemen. Kérdezték hol lakom, mondtam, hogy ott, ahol be van írva. Elkérték a telefonszámom és elengedtek. 2 hét múlva panaszt tettem, kiderült, hogy a bíróság adta ki a körözést, mert az elmeorvos azt írta, hogy a vizsgálaton agresszív és ellenséges voltam és önkényesen eltávoztam. 5 éven át tartott az ügyem, most lett meg első fokon az ítélet, próbára bocsátás. A 200 ezres költségtélélt hozott össze a bíróság, ebből elengedték a nagy részét és 40 ezret kéne kifizetni. Fellebbeztem, ez még 2 év, majd jön a behajtás, 1 év és 5 év mire elévül, majd 3 év mire elfelejtem. 60 éves leszek akkor.


Az a bíró tárgyalta az ügyemet, aki azt a cigányt ítélte el 2,4 év fegyházra, aki az árvíznél ellopta a tűzoltókabátot a gátról.


Szóval én azt tanácsolom, ha nem akarsz így járni ahogy én, nagyon gondold meg, hogy ezekkel packázol-e, így szemtől szembe.


Ki fognak nyírni!

2013. okt. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a pénz visszaadásával tisztára mosnám a becsületemet.


Ez már bűncselekmény gyanús ügy, úgy hogy feljelentés esetén előbb-utóbb megkereshet a rendőrség.

2013. okt. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
6-os,te nagyon kész vagy :-) sárgalapot nem edott az elmedoki?
2013. okt. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt esetleg meg lehet tudni valahonnan hogy jött e ajánlott levél? postán telefonon keresztül tudnak segíteni ebben? Sajnos az ideiglenes lakcímem nincs bejelentve így csak az állandó lakcímen tudnak értesíteni.Mint mondtam 50.000 Ft alatt van így csak szabálysértés meg mivel nem tudtam az eladás pillanatában hogy tiltva lesz a készülék így én nem érzem úgy hogy csaló lennék.De nem is ez a lényeg jelentsen fel nyugodtan nem fogok megijedni pár rendőrtől meg egy kihallgatástól mellesleg aki nem akar így járni az ne vegyen kéz alól előfizetéses telefont ami nem feltöltő kártyásként lett hirdetve.Egyébként ha nem az állandó lakcímemen történt az adásvétel tehát a vevő nem tudja az állandó lakcímem mert az ideiglenes lakcímemen történt az adásvétel ilyenkor mi van? Az állandó lakcímre megy az idézés? A vevő csak az ideiglenes lakcímem tudja ami nincs bejelentve ideiglenesként de korábban még az volt az állandó lakcímem ahol az adásvétel is történt.
2013. okt. 25. 10:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Eladtál valakinek egy nem működő telefont. Tök mindegy, hogy tudtál-e a letiltásról vagy nem, az illetőtől pénzt kértél olyanért, amit most nem tud használni. Mindenképp vissza kell adnod neki a pénzt. Ha megvárod a pert és a büntetőeljárást, akkor annak a költségeit is fizetheted, ami már több százezer forint lesz. És senkit nem érdekel, hogy te is így vetted a telefont, az a te gondod. Feljelentheted azt, akitől vetted, de ez nem érinti ezt az ügyet, az külön eljárás lesz.
2013. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!