Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha feljelent a szomszéd...

Ha feljelent a szomszéd öregasszony, mert éles fegyvernek véli a légpisztolyom a kerítés mögül a 40 dioptriás szemüvegén keresztül és rámküldi a TEK-et, felelősségre vonják a téves bejelentőt?

Figyelt kérdés

A TEK nem mérlegelhet. Én kapok két pofont, mert nem adom elő az éles lőfegyvert ami nincs is. Mondjuk még be is visznek, aztán magyarázkodhatok a munkahelyemen.

Rosszabb esetben mi van ha nincs még légpisztolyom sem de a szomszéd öregasszony azt állítja, hogy látta a fegyvert a kezemben mert ő figyel. Hogyan bizonyítom azt ami nincs ?


2013. nov. 18. 00:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ismerős valahonnan az ártatlanság vélelme. Talán az amerikai filmekből. Amikor rendőrségi folyosón a radiátorhoz bilincselve majd összecsinálod magad mert éppen senki sem ér rá kikísérni a mellékhelyiségbe, pont az ártatlanság vélelme jutna az eszedbe.
2013. nov. 19. 21:24
 12/17 anonim ***** válasza:

"Sehogy! Ezt hívják ártatlanság vélelmének, semmit nem kell ... Ártatlanságot soha nem kell bizonyítani!"


Kivéve ha az adóhatóság vizsgálódik, vagy nemi erőszakról van szó, ezekben az esetekben automatikusan bűnös vagy.

2013. nov. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az ártatlanság vélelme egy dolog, de egy öregasszony miatt attól még nem esik neked jó a hónapokig tartó hercehurca, ráadásul az igazságügyi fegyverszakértő "szakértelméről" legendás történetek vannak a kaliber magazin jogi rovatában... Mondjuk úgy, hogy csak "sima fegyverb--i" vagyok, de számomra is nyilvánvaló hülyeségeket tudnak leirni. (kezdjük ott, hogy képesek 2. világháborús egyberohadt vasdarabról kijelenteni, hogy működő lőfegyver, holott lángvágóval sem tudnád megnyitni a zárat.) Maradjunk annyiban, hogy ahol rendőr van, ott te csak szivni fogsz, egészen biztosan!
2013. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"fegyverszakértő "szakértelméről" legendás történetek vannak a kaliber magazin jogi rovatában"


ezzel kapcs a tengeren túlon sem sokkal okosabbak, ott az airsoft puskákra jelentette ki a hatóság, hogy márpedig átalakíthatóak éles fegyverré... csak ott ugye kissé más a közvélemény így 1 hónapig mindenki a rendőrökön röhögött. itthon fordítva van a dolog, lehozná a híradó, hogy FEGYVERRAKTÁRAT SZÁMOLT FEL A TEK, aztán 4 évi pereskedés után közölnék csak neked, hogy ja mégse.

2013. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Engem az háborit fel de nagyon, hogy nyilvánvalóan teljesen használhatlan fegyverszakértők

"szakvéleménye" alapján embereket börtönbe zárnak.

Komolyan mondom sokkal jobban tudnám elvégezni a munkájukat, pedig "csak" elöltöltős lövész vagyok.

Az, hogy ezért komoly szakértői pénzeket kapnak az meg mindennek a teteje. És akkor még nem beszéltünk a TEK-ről amelyik gyakorlatilag teljesen úgy viselkedik már mint annó az SS.

2013. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy itt elsősorban a fegyverszakértőkre kéne mutogatni

egy légpisztolyért nem hinném, hogy meghurcolnák a kérdezőt

a TEK is csak a dolgát teszi

inkább azt tartom felháborítónak, hogy elég egy telefonos bejelentés és már cserélhetek kaput vagy ajtót

így akárkivel ki tudnék szúrni, ha szeretnék

2013. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én megverném az öregasszonyt.


Vagy hogy szofisztikáltabb legyek, egy éles fegyvert rejtenék el nála valahol, aztán én is ráhívnám a TEK-et. 2-8 év illegális fegyvertartásért. Viszlát, nyanya!

2013. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!