Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megloptak! Ilyenkor hogy...

Megloptak! Ilyenkor hogy fordulhatok rendőrségre? Valaki segítsen

Figyelt kérdés

Szóval az eset egy hónapja történt. A barátnőm telefont akart venni neten, és a jófogáson meglátott egyet, 25000Ft-ért, és jött hogy így meg úgy megéri, meg minden, meg hogy mennyivel olcsóbb a bolti árnál, és hogy jajj dehogy vágnak át. Meg akarta venni, de mivel nincs bankkártyája, hogy utalja a pénzt, ezért felajánlottam az enyémet. A pénzt feltöltöttük a bankszámlára, azzal a megjegyzéssel, amit kért, hogy írjunk. Még írtunk is, amire még válaszolt, hogy sűrgősségivel feladja másnap. Teltek a napok, de a csomag nem jött meg, így írtunk neki pár levelet, amikre már nem válaszolt. Vártunk, hogy hátha majd megnézi a leveleit és válaszol, de nem. Akkor valahogy rendőrséghez akartam fordulni, de jött a barátnőm részéről, hogy a szülei így meg úgy segítenek, meg így ismerősök a rendőrségnél, meg úgy itt, ott, de aztán nem lett belőle semmi... Persze az időhúzás ment rendesen, mert hol meló, hol iskola miatt nem jött el velem. Mostmár nagyon elegem lett, csóró 19 éves vagyok, 18000 keresek egy hónapban diákmelóval, ez nekem nagyon sok pénz, és senki nem segít.

1. Kell nekem a barátnőm részvétele, hogy rendőrségre menjek, vagy ha megvan a beszélgetésük, és a banki befizetést igazoló papír, egyedül is elmehetek?

2. Igaz az, hogy ha a banki befizetést igazoló papírok, és a levelezést nem veszik figyelembe, és bebizonyítja, hogy ő feladta a csomagot, az eljárást rámterhelik?

3. Most vagy a postán lopták el a telefont, vagy a srác nyúlta le a pénzem, ki ellen tegyek mit?

4. Hogy fordulhatok a rendőrséghez? Fel kell hívnom őket időpontért, vagy bemegyek, adnak valami űrlapot, és majd lesz valami?

5. Foglalkoznak egyáltalán 1 hónap után, vagy 25000 forint értékben történt lopással?

Kérlek segítsetek :(



2013. nov. 28. 19:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Barátnőm szerint én nem tehetek semmit, mert hogy ő vette meg, ő beszélt vele, és igazából tulajdonképpen őt verték át nem engem.
2013. nov. 28. 19:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Feljelentést tehetsz, tehettek, viszont az esély arra, hogy belátható időn belül visszakapd a pénzedet az gyakrolatilag 0.
2013. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Tehetsz feljelentést magad is, nem kell hozzá a barátnőd!

2. Figyelembe vesznek minden egyes körülményt és papírt, más kérdés, hogy a bíróság előtt mennyire fog bizonyítékként megállni, ha eljut odáig az ügy, viszont már a feljelentéskor érdemes minden papírt magaddal vinni!

3. Nem hiszem, hogy a postán nyúlták le a telefont, sokkal inkább tűnik simlisnek az eladó, úgyhogy érdemesebb ellene tenni a feljelentést, de további részletek után majd ezt tudni fogja az előadód is

4. Nem kell felhívni, besétálsz szépen és elmondod mi történt. Valószínű szabálysértési eljárás fog indulni, de ha üzletszerűség bebizonyosodik, akkor bcs is lehet belőle később

5. Igen, foglalkoznak. Viszont a pénzed nem adják vissza, azt polgári peres eljárásban tudod követelni

2013. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"csóró 19 éves vagyok, 18000 keresek egy hónapban"

Akkor mégis hogyan van 25 ezer a számládon? Ha barátnőd töltötte fel a számládra, majd onnan utaltátok, akkor nem tehetsz feljelentést, mert nem te vagy a károsult.

2013. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem utalunk előre soha senkinek, semmiért! Gyakorlatilag pénzt küldtök idegeneknek és megelőlegezitek a bizalmat. Ne legyetek buták! Vásároljatok megbízható eladóktól és kerüljétek az előre utalást!
2013. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Önként utaltad át a pénzt, tehát nem lopás, mint ahogy írod. Ez csalás. Más kérdés mit tudsz tenni. Elsőként sose utalunk előre pénzt tök ismeretlennek, vagy ha igen, azt megbízható oldalról és embernek tegyük. Gondolom jó lecke volt. Másrészt: polgári pert tudsz indítani hozzá, más kérdés megéri a fáradtságot, és a rengeteg időt, mert ez akár hónapokig elhúzódhat. Múltkor pont ilyen ügye volt az egyik ügyfelemnek (postán dolgozom), aki ügyvéd. Azt mondta utánvétellel rendelt valaki egy műszaki cikket, kifizette, átvette, nem az volt a dobozba, amit rendelt. Napi szinten előfordul ez, viszont nehéz elkapni vele a feladót. Ő állítja majd, hogy azt tett a csomagba amit kértél, te állítod, hogy nem az volt benne. Szerinted?
2013. nov. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is a feljelentést a rendőrségen kell megtenned, és nem kell megnevezned, hogy ő volt. Elegendő vagy te a feljelentéshez, azonban a barátnődet is lehet beidézik, azon pedig meg kell jelennie.

Megteszed a feljelentést, csatolod az iratokat amit le fognak fénymásolni, és megindul az eljárás. Ha szerencsétek van a rendőr telefonhívására visszautalja a pénzt, ha régebbi csaló, akkor egy nagyon hosszú procedúra fog kezdődni, amiért ő fog kapni egy jelentéktelen ítéletet a bírótól, te meg pereskedhetsz a pénzedért.

6 hónap a szabálysértési értékre elkövetett elévülési idő.

2013. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!