Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki kellett dobnom egy önkéntes...

Ki kellett dobnom egy önkéntesen beköltöző romát édesanyám lakásából, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve történt, rákospalotán, még mindig folyik az ügy.


A történet a következő:

Édesanyámra rászállt egy bűnöző banda és elkezdték kimosni az agyát, az egyiket ingyen magához is fogadta.

3 napot volt nála, én az első nap csak négyszemközt figyelmeztettem, hogy baja eshet, ha nem száll le az anyámról, semmibe se vett, rám se nézett.


A második napon is meglátogattam őket, kissé eréjesebben figyelmeztettem, de nem tágított.


Amikor a harmadik nap este is ott láttam, szó szerint kiütlegeltem, rúgdostam a lakásból. A baj csak az, hogy a kedves mama rendőrt hívott és a roma bűnözőt védte. (A lakásra, ingyenélésre fáj a foguk)


A roma hölgyön pár folt volt látható, de egyébként nem bizonyítható ami történt, mert külön légtérben voltunk, egyedül anyám mondta azt, hogy ő látta mi történt és állítólag hamisan azt tanúzta, hogy kétszer ököllel fejbe vertem a roma hölgyet (kifejezetten finom voltam vele egyébként... ezek úgy néz ki nem értenek a szép szóból csak a verésből és azért már anyámat is féltettem)


Tehát előállítás volt (már fél éve) rajtam is voltak sérülések. Súlyos testi sértés kísérletével gyanúsítanak. Gondolom be is varrhatnak miatta?



2013. dec. 12. 14:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Többet nem írhatok le erről.
2013. dec. 12. 14:40
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha segítesz annak meg van az ára manapság. Ennyi a véleményem. Rohadt egy világ amiben élünk.
2013. dec. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ket eset lehetseges. Vagy a kedves mama mar szenilis es nem tudja mit csinal, ezesetben felugyelet ala kell helyeztetni, es ha megadjak akkor donthetsz a neveben.

Vagy tudja mit csinal, a sajat lakasaba pedig azt fogad be akit akar, amibe masnak beleszolasa nincs, akkor sem ha nincs inyedre az ujdonsult baratnoje.

2013. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Pontosan az ott felsoroltak a szükséges és lehetséges tennivalók.
2013. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyád azt fogad be akit csak akar, mivel az engedélyével lakik ott, így szívességi lakáshasználó, akinek minden joga megvan az ott tartózkodásra.


"nem bizonyítható ami történt"

Elzavartad a lakhelyéről, látható sérülés (nyilván látlelettel), van tanú... mi ez, ha nem bizonyíték?


Viszont ebből csak könnyű testi sértés lesz. Lényegtelen, hogy 1x vagy 10x ütötted meg, a büntetési tétel akkor is ugyan az, ami intézkedés lesz, legfeljebb a kiszabható legkisebb pénzbüntetés.

2013. dec. 13. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek után már nem érhetsz hozzá a roma nőhöz. Saját érdekedben, ráadásul gondolom ő nő, te meg férfi(nem voltál vele finom, mivel először állítottad, hogy szó szerint kirugdostad és mégiscsak gyerekére kárára nem véletlenül hívja ki szülő a rendőröket). Nem tudsz anyukával beszélgetni, elmenni kettesben valahová? Végén elintézed, hogy még anyádat sem tudod meglátogatni 4, lehetőség van;

1, magányos

2, fél és megfenyegették

3, nem beszámítható

4, te vagy az ügyesebb bűnöző az eset után(miért van az, hogy te kerülsz dutyiba a végén, most már kevés kísérleted van, még áramot sem vezethetsz a dögbe, feltűnés nélkül)Bár én ezt csak a 2. esetben használnám, ha engem fenyegetnének.

2013. dec. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:

Nem tudom, hogyan kell egy családtagot felügyelet alá helyeztetni de szerintem ez az egyedüli módja, hogy megússzad a dolgot.

Sajnos itt még az anyagi érdekeltség kérdése is felmerülhet.Van-e jussod anyád után? Mert ha igen akkor azt féltvén aljas anyagi indokból bántalmazhattad (esetleg)a cigányt.Ha nincs jussod, akkor ez mentség is lehet...Csakis a kihasznált, idős édesanyád érdekeit védted, aki már döntésképtelen helyzetbe került.

2013. dec. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!