Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az összes rendőri kiképzésnek...

Az összes rendőri kiképzésnek miért nem része, hogy PSZICHOLÓGIÁT tanulnának, VALAMINT ETIKÁT?

Figyelt kérdés

Vagy pedig része?? Nagyon nem látszik a legtöbbjén!! Őszintén mondom, nem bántásból! Ennek társadalmi vetülete is van!!


Máshogy nem menne, csak odaszíjazva őket egy főiskolai padba?? Nem gondolom... Bár sokuk legfeljebb ilyen módon lenne csak hajlandó, ahogy tapasztalom...


Avagy lehet választani: mehetnek a pi.csába más szakmát keresni...

TISZTELET A KIVÉTELNEK.

(Nem mitnha szükség lenne a társadalomnak A MAI ÉRTELEMBEN VETT rendőrségre; több kárt okoznak a lakosság ártatlan részének, mint segítségnyújtást!!)


Egyébként nem csodállom, h rendőrnek, a legtöbb esetben az megy, akinek az emócionális quóciense (EQ) nem éri el a százat (a gyenge átlagost), legfelejebb csak az IQ-ja. Nem ba.szogatásból mondom, HANEM MERT EZ IGEN-IGEN KOMOLY TÁRSADALMI PROBLÉMA!


Őszintén érdekel a rendőri kiképzés és oktatás menete, mert társadalmi ügy!



2013. dec. 21. 21:19
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Tudod, mélyen tisztelt SERPICO ezredes, az a te bajod -számos társaddal együtt-, hogy gyenge vagy uralkodni magadon, ezért választottad a rendőri szakmát, mint sokan - hogy másokon uralkodhassanak, ártatlanokon is.


[link]


"A fiatal Serpico, a rendőr akadémia elvégzése után, egy New York-i rendőrőrsre kerül, ahol az iskolában tanult elvek szerint akar dolgozni: becsületesen és a törvénytisztelő módon. Azonban a hetvenes évek elején működő amerikai bűnüldöző szervekről merőben más kép rajzolódik ki. A fiatal rendőr mindenhol korrupcióval, kenőpénzzel és a működési szabályzat által megszabott korlátokkal találkozik. Minden szolgálatban töltött napon be kell látnia, hogy a szervezeten belüli bűnözés szálai egyre feljebb nyúlnak. Franket kollégái egyre ellenségesebben kezelik. Serpico kockára teszi az életét, amikor nem törődik bele a helyzetbe, és egyre elszántabban harcolni kezd az alvilággal. Kiderül, hogy halálos ellenségeket nem a bűnözők, hanem a rendőrök között kell keresnie."


Most jön az a gyerekes válaszod, hogy "ez csak fíííílm, te kis butus", avagy "túl sok krimit nézel és agyadra ment".


Na ja... Az élet ehhez képest idealisztikus, ugye, tisztelt Igazságos Izom Tibor Rendőrezredes...??

2013. dec. 21. 22:09
 12/29 anonim ***** válasza:
95%

basszus nyomd már el magad

kiírsz egy egyértelműen provokatív kérdést és ha valaki le mer szólni, akkor még te vagy felháborodva

rendőrnek valóban nem lennél alkalmas, mert ott nem tűrik ha valaki hisztizik mint egy kislány

ha mindenáron tudni szeretnéd, ma már nem úgy vesznek fel rendőröket, mint régen

már nem állja meg az a mondás a helyét, hogy "mindenki rendőrnek születik csak a többség általában továbbtanul"

az ilyen kijelentéseket tevő emberek 90%-a elvérezne a teszteken

komoly fizikai és egészségügyi tesztek vannak, ahol nagyon szeretnek buktatni

kötelező az érettségi és utána még 3 év rendészeti szakközépiskolában

azt hiszem pszichológiai teszt is van, de ez nem jelenti azt, hogy nem szállhat el néha az agyuk és viselkedhetnek úgy mint te kérdező

az etikát inkább kihagynám, előbb ismerkedj a szó jelentésével, kezd el tanulmányozni és utána majd rátérünk

sokan azt hiszik, hogy a rendőrök többsége bunkó, pedig ez azért van, mert ők a munkájuk során érintkeznek emberekkel és így nagyobb az esélye, hogy kifogsz bunkókat

az építészmunkásokról miért nem írsz ki ilyen kérdést?

ja, mert velük nincs dolgod, pedig ott is akad bunkó rendesen

2013. dec. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
2013. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
95%
amilyen példát mutat a kérdező ne is csodálkozzon ha nem mosolyogva állítja meg a rendőr. Te általánosítasz. Ők is mert azt hiszik mindenki olyan idióta mint te
2013. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Rendőrtiszt vagyok, tiszti főiskolát végeztem, pedig 18 évesen, amikor jelentkeztem, akkor még senkit sem ismertem sem a BRFK-n, sem az ORFK-n, mégis felvettek, mert már akkor is sokat sportoltam és a gimis évek alatt szereztem két középfokú nyelvvizsgát, valamint érettségin emelt angolt és emelt törit csináltam. Nem azért nehéz bekerülni, mert protekció kell hozzá, hanem azért mert nem alacsonyak a felvételi ponthatárok, valamint az alkalmassági résznél is egy picivel átlag felett kell teljesíteni.

A főiskolán volt három szemeszterben pszichológia és egy szemeszterben etika oktatás, amikből ugyanúgy vizsgázni kellett félév végén, mint a kb 12 féle jogi tantárgyból, szóval emiatt ne aggódj, a rendőri képzés részei.


Dolgoztam korábban bűnügyi területen, ahol nem arról szólt a munka, hogy szívassuk meg az átlag embert, hanem hogy minél több bűncselekményt sikeresen felderítsünk, tehát népszipolyozásról szó sem volt, sőt azon igyekeztünk kollégáimmal, hogy a jogszabályi- és saját munkabírási kereteink között minél inkább segíteni tudjunk az arra szoruló sértetteken, az elkövetőkre pedig sikeresen rá tudjuk bizonyítani a bűncselekmény elkövetését, hogy elnyerhessék jogos büntetésüket.


Azóta már közrendvédelmen dolgozom, ahol bizony a munka része, hogy civil emberekkel találkozom naponta, igazoltatom és ha kell, akkor bírságolom, vagy elfogom őket. A saját és közvetlen kollégáim nevében elmondhatom, hogy a kellő és szükséges tiszteletet mindenkinek megadjuk, holott a legtöbb esetben nem kapjuk meg, de emiatt nem fogjuk senki veséjét lerúgni, mert a munkánk során már hozzászoktunk ehhez. Sok járőrrel dolgozom együtt, akik közül egyiket sem mondanám egy kötekedő parasztnak, hanem a saját területén jó szakembernek titulálható valamennyi, korrupciót, túlkapást soha nem tapasztaltam részükről.


Nem azt akarom hangsúlyozni, hogy az összes rendőr egy félisten lenne, bizonyára köztünk is vannak olyanok, akiket legjobb lenne eltávolítani a testületből, de én eddig még nem találkoztam olyannal, akire azt mondtam volna, hogy rossz rendőr, vagy rossz ember lenne, maximum olyanhoz volt szerencsém, akiről annyit mondtam, hogy még tanulnia kell egy kicsit a szakmát és akkor bele fog jönni a dolgokba.

Férfiasan bevallom, hogy nálam is időnként el tud szakadni az a bizonyos cérna, ekkor ha kell a hangomat is felemelem, de ez többnyire olyan esetekben fordul elő, amikor fenti cselekményem tényleg elkerülhetetlen.


Nem vagyok orvos, nem tudok valakit kigyógyítani súlyos betegségéből, vagy a világra segíteni egy gyermeket. Viszont rendőr vagyok, akinek célja, hogy segítsen a normális, jogszabályt betartó, becsületes embereken, tehát én a szakmámmal próbálok segíteni polgártársaimon, köztük az olyanokon is, mint Te!

2013. dec. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Beteg vagy kérdező!
2013. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Eddig a dec 22 , 2:33-as az egyetlen épkézláb válasz, amit kaptam, meg talán az első. A többi magáért beszél - birkaszellem.


Aki meg általánosítással vádol engem, az számolja meg, hányszor írtam ,hogy tisztelet a kivételnek. De hát aki számolni se tud...


Akik csak csordában tudnak LELKILEG erősek lenni, mint itt számos más beíró, azoknak különösen ajánlom figyelmébe a kérdésem:

A SZABAD EURÓPA RÁDIÓ vajon hazugságokat terjesztett? Nos? ;)

DRÁBIK JÁNOS neve mond valamit itt valakinek is?? Ő az , aki olyan "nénik és bácsik" esetével is foglakozik, akiket mint áldozatokat nem sikerült máig se érdemben kellően megvédeni, ill számukra védelmet találni, mivel a hatalom nem foglalja törvénybe az ő ellenük elkövetett bűntények fajtáit.

(Elnézést, én se vagyok tökéletes, nem tudom, a sok kisiskoláshoz pontosan milyen nyelvezettel a legideálisabb szólni, hogy megértsék mondandómat, vagy Drábik Jánosét majd, ha esetleg eljutnak arra a szintre, h olvassanak tőle.)

Nos, többek között EMIATT tartom a rendőrség és katonaság JELENLEGI, ÉS UTÓBBI ÉVSZÁZADOKBELI állapotát népellenesnek. Ugyanis e két szervezet a hatalom s*ggnyalója, a hatalom meg a saját aljas érdeke szerint hoz törvényeket és velük tartatja be, ha megalapozott az adott cikkely, ha nem az; persze kis részt hasznost tv-eket is hoznak, h ne legyen túl feltűnő a valódi indítékuk.


Körül lehet nézni a világban , hol tart!! És elgondolkodni végre az összefüggéseken, nem pedig csorda szellemben lebégetni engem, csak mert egyenruhátok van, kisfiúk.


MÉG EGYSZER ŐSZINTÉN ÉS TISZTELETTEL KÖSZÖNÖM kizárólag KETTEJÜK VÁLASZÁT eddig:

a dec 22, 2:33-asnak, és az első beírónak (aki utóbbi szerint joggal kicsi esélye van bejutni rendőrtisztire, hiszen a végrehajtó típusok számára kitalált munkakört biztosít a rendőri állás).


Akit meg moderáltak, legközelebb indokolja meg ALAPTALAN sértegetését; ellenben ha tud rá indokot, akkor elgondolkodom rajta. Amíg azonban csak rugdosódnak a kis trollok, addig nem tartok igényt a véleményükre. Csak a normális válaszokra vagyok kíváncsi ,eddig tehát mindösszesen kettő ilyen érkezett.


Én kizárólag alappal fejtettem ki kritikát. Nem a levegőbe beszélek, mint sokan itt félelemből.

2013. dec. 22. 18:24
 18/29 SimkoL ***** válasza:

Tisztel kérdező. Felháborodva utasítom vissza az általad mondottakat. Már a kérdésed alapján is látszik, hogy köszönőviszonyban se vagy az alapvető viselkedéskultúrával. Egy közösségi oldalon nem pi.csázunk és ba.szogatunk, hanem a közösség számára is elfogadható módon fogalmazzuk meg a mondanivalónkat.

Az, hogy a rendőrök képzése milyen színvonalú majd akkor ítéld meg, ha elvégeztél akár egy két éves rendőr-szakközépiskolát - már ha bejutsz, mivel elég magas követelményeknek kell megfelelni -.

2013. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

ne erőlködj kérdező, nem te vagy az első ilyen szerencsétlen, akivel találkozunk

mindenki látja, hogy egy kis taknyos gyerek vagy, esetleg idősebb, de egy taknyos gyerekkel egy szinten lévő ember

itt valószínüleg mindenki hülye, csak te vagy normális

vagy talán az bánt, hogy virgácsot hozott a mikulás? :D

2013. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
nekem viszont adhatnatok tanacsot privatban, a tiszti palyahoz:)
2013. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!