Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az összes rendőri kiképzésnek...

Az összes rendőri kiképzésnek miért nem része, hogy PSZICHOLÓGIÁT tanulnának, VALAMINT ETIKÁT?

Figyelt kérdés

Vagy pedig része?? Nagyon nem látszik a legtöbbjén!! Őszintén mondom, nem bántásból! Ennek társadalmi vetülete is van!!


Máshogy nem menne, csak odaszíjazva őket egy főiskolai padba?? Nem gondolom... Bár sokuk legfeljebb ilyen módon lenne csak hajlandó, ahogy tapasztalom...


Avagy lehet választani: mehetnek a pi.csába más szakmát keresni...

TISZTELET A KIVÉTELNEK.

(Nem mitnha szükség lenne a társadalomnak A MAI ÉRTELEMBEN VETT rendőrségre; több kárt okoznak a lakosság ártatlan részének, mint segítségnyújtást!!)


Egyébként nem csodállom, h rendőrnek, a legtöbb esetben az megy, akinek az emócionális quóciense (EQ) nem éri el a százat (a gyenge átlagost), legfelejebb csak az IQ-ja. Nem ba.szogatásból mondom, HANEM MERT EZ IGEN-IGEN KOMOLY TÁRSADALMI PROBLÉMA!


Őszintén érdekel a rendőri kiképzés és oktatás menete, mert társadalmi ügy!



2013. dec. 21. 21:19
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kérdést olvastam el, az alatta lévő magyarázatot nem, sem a válaszokat.


A rendészeti szakközépiskolában van társadalom ismeret illetve pszichológia, az etikát meg a szülőtől kell tanulni, vagy általános iskolában tantárgyból.

Úgy mint a matematikában, itt sem várhatod el, hogy mindenki csillagos ötösre vizsgázzon. Van tényleg olyan kolléga, hogy a traktorozás mellett a rendőrség a másodállása, de mit tud csinálni vele akárki is?

2013. dec. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Az előzőnek köszönöm, h használható választ írt. Még akadt korábban 1-2, aki úgyszintén, ezt korábban jeleztem.


Mások meg -gyerekes módon- csak utánozni tudják az érveimet azon rendőrök (rendőrgyerekek) hozzáállása felé, akiket kritizáltam.


Azt pedig többször jeleztem, h tisztelet a kivételnek.


Kedves előző, és még néhány érintett, aki vonatkozó választ adott: oké, feltételezem, h van etika és pszichológia anyag is pl a rendőrtisztin, de akkor a rendőrök jelentős része miért nem alkalmazza? Avagy miért veszik fel oda -avagy utólag miért nem rúgják ki onnan a nem oda valóakat-, ha nem befogadó ezen tananyagokra sokuk...?


Ugyanis a hozzáállásán sok rendőrnek messzemenően látszanak az efféle hiányosságok, és akkor finoman fogalmaztam...


Tehát továbbra is úgy vélem, a kritikám a jelzet körülbelüli arányban helyálló. És szeretnék választ kapni egyszer végre egy illetékestől arra, mi ennek az igencsak negatív, és a társadalmat érzékenyen érintő tendenciának az oka? Mert máig nem tudom, és nem tudjuk sokan, civilek! De a legtöbb rendős se biztos, h képben van ennek okáról...


Nem véletlenül olyan a közhangulat a rendőrök kapcsán, amilyen... Eszerint nem segítenek a munkájukkal a rendőrök, többségében, hanem inkább ártanak a civileknek, és ne csak a 2006-os bp-i eseményeket nézzük!


...avagy vak is a legtöbb rendőr, h ezt nem érzékeli? Inkább azt mondom, annak, hogy ezt nem érzékelik egyesek, ennek se tudom az okát biztosra... De hogy ez se stimmel, az látható...


Nem tudom, kommunikációképesnek is csak a rendőrök kisebb része mondható, a többségük meg elzárkózó, sőt, üldögél a babérjain?


Nyilván nem kötözködésből írok erről, hanem mert MEGOLDANDÓ társadalmi problémáról van szó, gyerekek! Akinek nem inge, ne vegye magára, mert valóban léteznek felnőtt hozzáállású rendőrök is... akadnak...

2013. dec. 26. 19:54
 23/29 anonim ***** válasza:

"sokan azt hiszik, hogy a rendőrök többsége bunkó, pedig ez azért van, mert ők a munkájuk során érintkeznek emberekkel és így nagyobb az esélye, hogy kifogsz bunkókat

az építészmunkásokról miért nem írsz ki ilyen kérdést?

ja, mert velük nincs dolgod, pedig ott is akad bunkó rendesen"


tudom, hogy nem tartozom azok közé a válaszolók közé akiket kedvelsz, de a fentebb idézett szövegemet értelmezd már kicsit

a rendőr is ember

mondj egy olyan foglalkozást, ahol nincsenek bunkó emberek

a rendőrök többsége személyes tapasztalatom szerint normális, sőt talán túlságosan is

de csak azért mert veled egyszer bunkóztak netán kétszer még nem kéne ilyen kérdést kiírni

és nem, ez egyáltalán nem megoldandó probléma a társadalomban, ettől sokkal fontosabb megoldandó problémák vannak

2013. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Ez megint egyszerű általánosítás.

Az, hogy kifogtál egy nem túl kedves kollégát, azzal nem lehet leírni egy szervezetet, és nem lehet indítani társadalmi vitát. Az emberi tulajdonságok csak személyekre értendőek, és felesleges kiterjeszteni a szervezetre.

Mondja nekem azt valaki, hogy én bunkó voltam vele intézkedéskor, de ne azt, hogy a kollégám volt az, és velem társadalmi vitát akar indítani, mert ő olyan amilyen.

2013. dec. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam, h egyetlen, v néhány kollégáról állítom. Magam körül is látom, is SOKAN mások beszámolóiból is, hogy tömeges jelenség a rendőrök között, tehát komoly társadalmi problémáról van szó. Amíg ezt nem ismeri fel a rendőrség, addig megoldani sem lehet, és addig számos kiszolgáltatott személy bajban marad, a rendőri tétlenség miatt. (A rendőri tétlenség egyik fő oka pedig a rendőri korrumpálhatóság.)


Érdekes, ha ennyire biztosak vagytok a rendőrök többségében, akkor miért jelenség ÉVEKEN ÁT, PL BUDAPESTEN, hogy a Keletinél, a Borárosnál, a nyugatinál (soroljam még??) MINDENNAPOS a rendőri korrumpálhatóság?? A vásárosok némelyikétől tudom, de evvel nem hagytam annyiban, puszta szóra nem adok. Viszont mivel gyakran jártam egy időben arrafelé, végignéztem a razziákat. Igazuk volt a vásárosoknak... Jó üzlet nekik is ,a rendőröknek is. ÉS AKKOR EZ ESETBEN MÉG NEM ÁLDOZATOK CSERBENHAGYÁSÁRÓL VAN SZÓ, amiket viszont még közelebbi ismerőseim még inkább -úgymond- testközelből átéltek, többször is, különféle településeken...


Most megint avval fogtok jönni, hogy "egyedi esetek"...

...

...

2013. dec. 30. 21:29
 26/29 A kérdező kommentje:
Látom, erre már nem tudtok mit felelni... Ez önmagáért beszél, és elszomorító...
2014. jan. 11. 13:56
 27/29 anonim ***** válasza:

nem azért nem ír senki mert nem tudunk mit felelni, hanem azért mert felesleges

hiába írom most le azt a tényt, hogy az általam ismert rendőrök 90%-a rendes, illedelmes és csak az a csekély 10% bunkó akikkel találkoztam (pedig sokukat ismerem) te akkor is csak az álatad átélt negatív tapasztalatokat fogod szajkózni

más véleményét figyelembe sem veszed és magasról szarsz rá, hogy másnak nem az a véleménye mint neked

azért nem ír senki mert a hozzászólásaidból kiderül, hogy ez nem is egy kérdés, csupán egy megkeseredett, rendőrökkel elégedetlenkedő ember véleménykifejtése, aminek semmi köze egy ilyen jellegű oldalhoz

remélem segítettem...

2014. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
A katonaság és a rendőrség a hatalmat szolgálja, a normálisak ellen. Ez nem bunkóság kérdése.
2014. jan. 18. 14:12
 29/29 A kérdező kommentje:
Hatalom alatt értsd: akik a politikusokat is marionettként rángatják.
2014. jan. 18. 14:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!