Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit jelent az, hogy folytatóla...

Mit jelent az, hogy folytatólagos gyanúsítotti kihallgatás?

Figyelt kérdés

Üdvözlök Mindenkit!

Kaptam az ügyészségtől egy levelet amiben az állt,hogy csalás vétsége és más bűncselekmények miatt indítottak ellenem eljárást.Eddig csak csalás vétsége volt,de rájöttem,hogy a más bűncselekmények ehhez kapcsolódnak(más bankkártyáját használtam,amire szégyen szemre kicsaltam a pénzt,szerzői jogok megsértése,ilyenekre gondolok.)Már a lefoglalt gépet is vissza kaptam.

A nyomozást meghosszabították,hogy betudják szerezni az okirati bizonyítékokat(amit szintén nem értek),további tanúkihallgatások illetve folytatólagos gyanúsítotti kihallgatás miatt.A csalás vétsége mellé miért csak most írhatták oda,hogy és más bűncselekmények miatt folyik az eljárás?Hisze ezt eddig is beismertem.

Köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 22. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Kérdezd meg az ügyvédedet. Amúgy meg előre is jó seggbekukizódást a börtönben, kiérdemelted. Ja, és azt ugye tudod, hogy ezt a posztot is bizonyítékként használhatják majd a peredben?
2013. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék magyarázkodni,óriási hibát követtem el,amit,amikor kiderült azonnal vállaltam.És meg is bántam.

De te attól még egy rendkívül primitív ember maradsz.Nem azért mert ítélkezel,jogod van hozzá.Hanem amilyen módon teszed azt.

Köszönöm a választ,kérem,aki tud adjon hasznosabbat.

2013. dec. 22. 23:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A folytatólagos kihallgatás semmi más, csak az eddigi vallomásodon kívül felmerült olyan esemény, amit nem említettél, ezért még egyszer kihallgatnak, hogy tisztázzák az adott dologra irányuló kérdéseket.
2013. dec. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. dec. 23. 09:35
 5/9 A kérdező kommentje:

Emiatt előzetes letartóztatásba tehetnek?Mert lényegében nem hallgattam el semmit ezzel kapcsolatban.Elmondtam,hogy a párom bankszámláját használtam,hogy ténylegesen egyedül csináltam,azt is,hogy közben fizettem vissza pénzt,hogy honnan töltöttem le a képeket,mindent.

Az igaz,hogy a csalás vétsége mellé a folyamatban lévő nyomozás során szoktak társítani más bűncselekményeket is?

Köszönöm az előző hasznos választ is!

2013. dec. 23. 09:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont most írtam, hogy más bűncselekmény, vagy más információ merült fel, azért hallgatnak meg még egyszer. Ebbe bele tartozik az is, hogy meggyanúsítanak mással is.

A magyar jogrendszerben pedig mindig a legtöbb büntetési tételű bcs. kerül előre, ezért van úgy megfogalmazva, hogy Csalás vétsége+ egyéb más bűncselekmények (jogászok tudom rossz példa, de példa) tehát az egyéb más bcs-k csak kisebbek mint a fő cselekedet.

Nem kell tartanod szerintem elzárástól, bár nem ismerem az ügyet, de gondolom, nem horribilis összegről van szó. Itt is van egy ilyen ügy.

2013. dec. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sajnos rengeteg embert átvertem,kisebb összegekkel(3000ft az átlag,és ezek egy részét vissza is fizettem)
2013. dec. 23. 09:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az üzletszerűség miatt lett felminősítve, mert szabálysértési értékre lett elkövetve ahogy látom mindegyik, de ha legalább 3-szor elköveted az már üzletszerűség.
2013. dec. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az idézést anno úgy kaptam,hogy üzletszerűen elkövetett csalás vétsége,utána meg hol azt írták,hogy csalás megalapozott gyanúja,hol azt hogy csalás vétsége.

Még annyit kérdeznék,ha egy nem ehhez kapcsolódó üggyel gyanúsítanána,azt gondolom nem ehhez az ügyhöz csatolnák,hanem az megint egy másik lenne.(nem,nem követtem el mást,csak nagyon meg vagyok ijedve,pedig tudom,hogy 100%-osan az én hibám az egész.Valakinek a rokonságból visszaéltek a bankkártyájával,automatikusan azt hittem azt is rám akarják kenni)

Bucsek,nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!

2013. dec. 23. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!