Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Intézkedés közben lefényképezh...

Intézkedés közben lefényképezhetem a rendőrt?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne hogy ha a rendőrök igazoltatnak akkor csinálhatok képet róluk?

2014. márc. 4. 22:19
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt a kamerás dolgot hogyan hajtja végre bárki is a gyakorlatban, amikor azt mondja a rendőr, hogy igazold magad, zsebekből ki mindent stb. Ha nem teszed bevisznek. Nehéz kamerázni miközben a kezed a motorh.tetőn van.
2014. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Szerintem ez piszkosul de nem érdekli a rendőröket. Bárkit megállíthatnak az utcán, így mindegy, hogy felveszik őket. Ha meg bevisznek valakit onnantól kezdve mindent elvesznek tőle.
2014. márc. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Lefényképezheted, de kizárólag magáncélra használható, ha meg szeretnéd osztani, akkor ki kell takarni az arcát.

Ha megcsináljátok, akkor készüljetek rá, hogy meg fog szívatni még jobban, akár időben, akár bírság formájában.

Te sem örülnél ha a rendőr lefényképez mindenkit, akit igazoltatás alá von.

2014. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

"Pontosan milyen ügye volt az ügyvédeteknek mivel a hazai jogalkotásban nem létezik?"


2006 óta foglalkozik ezzel. Miután a tv2 és az rtl is szétperelték, meg a hírtv-t, mivel nem takarták ki a rendőrök arcát.

Miután a 3 csatorna elfizetett erre közel 50 milliót azóta takarnak.

A másiknál annyit tudok, hogy lekamerázták sisak kamerával (motorosok), majd a youtube-ra felrakta, némi obszcén szöveg kíséretében, a saját neve mellett.

A pontos dologra én se emlékszem. De mindegy is, hogy elhiszed vagy sem, próbáld ki, és ha beperelnek ne csodálkozz.

2014. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Nem azért kapták a büntetést a médiák mert lefotózták.lefilmezték a rendőrt.Azért kapták amiért azt a felvételt nem magáncélra és mellesleg haszonszerzésre használták.

Ha te nem élsz vissza a felvétellel akkor nem tudnak megfogni.

A kamera gyakran megelőzi az olyan szituációt hogy "megszívassanak" a nem megfelelő bánásmód és hangnem is ilyenkor eltűnik.A rendőr se kockáztatja az állását csak azért hogy megszívasson téged.Egy kamerának nagyon nagy visszatartó ereje van nem véletlenül utálják a rendőrök és más hatalomgyakorló szervezetek.Mindenáron megpróbálnak megfélemlíteni ha kamerázol.Mintha pisztolyt fognál rájuk néha úgy viselkednek de ha kamerázol nem léphetik át a hatáskörük ezt ők is tudják.

2014. márc. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Belinkeltem a konkrét polgári törvénykönyv részeket, de mintha nem olvasnátok, akkor bemásolom:

"Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges"

Akkor tételesen:

- kell az ELKÉSZÍTÉSHEZ is a hozzájárulása

- A polgári törvénykönyvben szó nincs haszonszerzésről, magáncélú felhasználásról, ez mindegy. Kell a hozzájárulás, bármi is a cél

- a rendőr nem közszereplő


Mindez semmis, ha olyan súlyos magánérdek vagy közérdek sérül, amely ezt felülírja. Egy banális igazoltatás - stílustól függetlenül - nem az.


Egyébként ha engem valaki elkezdene kamerázni és nem akarom, akkor mondom (ez rajta lesz a felvételen), majd letakarom a kamerát. Nem érhetek hozzá, de nem kötelsségem tűrni. Ilyenkor mégis mit csinálsz?

2014. márc. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

írj panaszt a megyei rendőrfőkapitánynak, emilben. megtalálod a police.hu-n a címet


én szoktam panaszkodni ilyen csatornán

2014. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

"Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges"

Ez a 2014 Március 15. életbe lépő jogszabály.Ami a tömeg kivételével mindenkire vonatkozik.Közszereplőre is.E szerint nem készíthetsz senkiről közterületen,magánterületen felvételt a hozzájárulása nélkül.Ami még nem tisztázott mi lesz akkor például a bekamerázott üzletekkel vagy például a bejárati ajtókat figyelő kamerákkal.Mert a rendőrségi tér megfigyelő kamerákra még ráfoghatják hogy közérdek.De egy bank már nem nevezheti közérdeknek a kamerázást.Érdekes mert most már az utcán fotózni is tilos lesz mert ha úgy véled rajta szerepelsz a képen azonnal rendőrt hívhatsz.

2014. márc. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"én szoktam panaszkodni ilyen csatornán"


Na és mit érek vele, semmit. Csak kiröhögtetem magamat meg dedóst játszok így.


Nem lehet kamerázni és nem is akarok, minek tegyem, úgyis én szívom meg. Főleg ha azt mondja a rendőr, hogy akadályozom őt.

2014. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Fényképezni? Minek? A gyerekek csinálnak ilyen hülyeséget. A panaszkodásról meg nem is beszélve. Aztán meg sírunk, hogy nem csinálnak a fekákkal semmit a rendőrök. így ne is csodálkozzunk.
2014. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!