Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy járőr végezhet spontán...

Egy járőr végezhet spontán házkutatást, ha megy valahol?

Figyelt kérdés
Pl. ha éjjel sétál egy utcán és egy házból megérzi a marijuána szagát akkor azonnal beronthat?

2014. ápr. 28. 17:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

igen, kedves 8-as, de mintha én is pont ezt írtam volna ... egyszerűen nem értem. a halaszthatatlan nyomozati cselekmény egy az egyben ezt jelenti amit akár te, akár én leírtunk ... Azaz nulla bizonyíték, nulla előzmény, egyszerűen felhatalmazzák saját magukat (a gyakorlatban még ennyi se), és ez azért durva, mert még ügyészségi felügyelet se kell hozzá, pedig aztán az igazán egy nagy nulla ugye.


Fene tudja, én továbbra is szeretnék egy jogállamban élni, ahol biztonságban érezhetem magam, és nem kell tartani ilyen "halaszthatatlan nyomozati cselekményektől", ha éppen valaki érdekeinek útjában vagyok, és muszáj "találni" vmit. De persze ne álmodozzak, tudom ...

2014. ápr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
43%

#&@#, lehet, hogy velem van a baj, de én abszolút nem félek ilyen halaszthatatlan nyomozati cselekménytől.


De félek, egyáltalán nem érted és nem is ismered.


Az, hogy halaszthatatlan, az nem azt jelenti, hogy mindenféle nyomós ok nélkül házkutatást végezhetnek. Még a halaszthatatlanként foganatosított házkutatást is megelőzi valamilyen egyéb rendőri intézkedés. Egyébként meg az, hogy halaszthatatlan, az lényegében annyit jelent, hogy előbb történik, mint a nyomozás elrendelése. Most komolyan, egy nyamvadt adminisztrációs metóduson meg a rinya. Mellesleg a halaszthatatlan nyomozási cselekményekről is jegyzőkönyvet kell felvenni, amelyen meg kell jelölni a halaszthatatlanság tényét és okát. Szóban közölni kell a házkutatás tényét és okát az érintettel. És határozat ide vagy oda, halaszthatatlanság ide vagy oda, az érintettnek egyformán panaszjoga van, mind a házkutatás ténye, mind pedig a módja ellen. És akár halaszthatatlan egy házkutatás, akár nem, az ügyészségnek ott és akkor épp ugyanannyi rálátása van arra, hogy mi történik.


Szóval nettó értelmetlen és logikátlan ez a "rettegés", meg a jogállamiság emlegetése.


Ráadásul következetlen és szintén értelmetlen az egész érvelésed a fene nagy biztonságérzeted vonatkozásában. Mert ugye csak "halaszthatatlan nyomozati cselekmény" esetén találhatnak nálad valamit, ha "valaki érdeke úgy kívánja". Akkor már nem tök mindegy, hogy van-e határozat vagy nincs.


De sebaj, húzz egy zsákot a fejedre, azt rettegj, meg kiálts jogállam után. Nem is értem, Magyarországon már mindenkinek mindenhez joga van...


Ááá, hagyjuk a *****ba.....

2014. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

hihetetlen h mennyire fanatikusan buták egyesek ....


tehát:

" Egyébként meg az, hogy halaszthatatlan, az lényegében annyit jelent, hogy előbb történik, mint a nyomozás elrendelése."


Igen, erről az egyetlen értelmes mondatodról beszélek. Nincs folyamatban semmi ügy az illető ellen? Na sebaj, majd csinálunk ... épp ez a kiakasztó. Azaz csak a szokásos keresünk egy kabátot a gombhoz ugye, ismerős mondás ez a magyar rendőrségnél.

2014. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!