Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Józan ésszel ki megy manapság...

Józan ésszel ki megy manapság rendőrnek? Mi motiválja ezeket az embereket?

Figyelt kérdés
A szakmának nulla presztizse van, a civil lassan leköpködi őket. Túlfizetve sincsenek. A politikai elit is ott tesz alájuk, ahol tud. Jó kis kukásmellényük van. Mi a fene motiválja őket?

2014. júl. 7. 07:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
A rendőrség mindig biztonságban lesz szerintem... Mindig az aktuális hatalmat szolgálja ki, így biztos a jövője. Meg gyakorlatilag bármit megtehetnek, nem nagyon számoltatják el őket. Cáfoljon rá valaki ha nem így van, én csak a véleményemet mondom.
2014. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

1, Lehet stukkered,

2, a csajok buknak az egyenruhára,

3, lehet mellékest keresni ha okosan csinálod,

4, nem szarakodhatnak veled az 1-es pont miatt.


Viccet félretéve: életpálya modell, korai nyugdíj, elhivatottság hogy felszámold a bűnözést vagy csak legalább kicsit jobbá tedd az országot, garantált jövőkép.


Ez a hivatás kiszámíthatóbb mint sok másik.

2014. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%
IQ 90 alatt szép hivatás.
2014. júl. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Mert nem kell hozzá különösebb szellemi tudás, ott inkább a fizikum számít.
2014. júl. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2-t javítanám, csajok rohadtul nem buknak a rendőrökre
2014. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát...nálunk dolgozott egy Ex-rendőr portás, 50 körül lehet volt még, de kapja a 200+ nyugdíjat, meg rendőrként is irodai aktakukac volt.


De lány rokonom is 3x kb próbált bekerülni, világ életében rendőr akart lenni.


Meg ennyi erővel, miért megy bárki tanárnak, tűzoltónak, meg ezer másnak.

2014. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ma 08:32

"korai nyugdíj,"

Ezt már elvették tőlük.


"a csajok buknak az egyenruhára, "


"ma 09:10 javítanám, csajok rohadtul nem buknak a rendőrökre"


A tapasztalatom az, hogy a bunkócsajok buknak a bunkórendőrökre. Normális lány lumpen rendőrpofával nem áll szóba.

2014. júl. 7. 10:32
 8/13 anonim ***** válasza:

A válaszok megint tele vannak általánosítással. Mint minden munkahelyen, itt is előfordulnak olyanok, akiknek nem lenne helye. Pont őmiattuk nézik le az összes rendőrt. Ráadásul akikkel az utcán találkoztok, az csak a töredéke az állománynak. Ennyi alapján nem lehet reális következtetéseket levonni.

Hogy a kérdésre is válaszoljak. Bármilyen hihetetlen, tényleg vannak olyan emberek, akik annyira elhivatottak, hogy annak ellenére is vállalják ezt a munkát, hogy mások gyűlölik őket. Hozzám mindig is közel állt ez a hivatás, régóta ezt szerettem volna csinálni. Tudom, hogy itt senki sem lesz agyonfizetve és rengetegen fognak utálni, de ha csak pár emberen is tudok segíteni, már megérte az egész.

2014. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző: általános kérdésre csak általánosítással lehet válaszolni. Te ilyen vagy, mások meg olyanok, te azért leszel rendőr mások meg másért.
2014. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Engem például lehet, hogy itt gyk-n sokan utálnak, azonban a helyi emberek szeretnek. Ezt onnan tudom, hogy odajönnek beszélgetni, kérdeznek ha valamire kíváncsiak, és magándolgokat is elmondanak, hogy tudjak segíteni. Ez amit a kérdező mond, mind jellemző a "Pesti" rendőrökre, ott darabszámra vannak az ország minden pontjáról, szar nekik a kedvük, mert távol vannak a családtól, ez kihat a munkára is. Én szerintem a vidéki és a Budapesti rendőrséget össze sem lehet hasonlítani. Itt vidéken az emberek jobban ismerik, és jobban bíznak a rendőrségben. Itt nincs 50 küldés egy szolgálatban, csak pld. 5. Ezért nagyobb hangsúlyt fektetve, nagyobb hatékonysággal lehet megoldani mindent, még ha itt kevesebb is a rendőr. Itt nincs melegfelvonulás, versenyek, tüntetések, viszont vannak tyúklopások. Pirinéni azért bízik meg a rendőrben, mert 3 esetből 2-szer visszaviszem neki, harmadikra megették már a cigányaink.

Itt rá is tértünk arra, hogy mi motivál. Pesten nem motiválna semmi, itt motivál a sok köszönöm, amikor a szüleimnek dicsérnek, vagy mikor a főnököd azt mondja, hogy ez szép elfogás volt.

Igaz köszönömmel nem vásárolhatok a boltban, de ez a fizetés itt jónak számít vidéken. Szoktam mondani, hogy a megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz meg sok, ez ilyen.

Ezen a presztizs kérdésen vitatkoznék veled, mert nem mindenki gondolkozik úgy mint te, valaki elégedett, valaki nem annyira, valaki pedig egyáltalán nem.

Sok kolléga kiment külföldre mosogatni ötször ennyi pénzért, azt mondják, hogy sokkal kevesebb a stressz, viszont azt a munkát megunja egy idő után. Én szeretem a változatosságot, ezért nem tudok a rendőrségen sem egy irodában dolgozva egész nap gépelni. Megyek, beszélgetek az emberekkel, megoldom amit megtudok, engem ez motivál.


Pár hozzászóló már megint előhozta, hogy a rendőrök buták. Itt vagyok például én, diplomám nincsen, nem vagyok magas beosztásban, csupán nagyon sok szakterületen dolgoztam, és sok jogszabályismeretem van a rendőrség minden területén. Tudod, jó érzés, mikor téged hívnak fel szabadnapodon, hogy segíts már ebben meg abban, vagy ezt magyarázd már el. Beszélek a magyaron kívül 3 nyelvet, olyan szinten, hogy teljesen megértetem magam. Van az ismerős körömben olyan, akinek van diplomája, elektronikus könyvtáros, és ilyen hasonló semmit érő diplomák. Én azt mondom, hogy nem a papír számít, hanem az, hogy a munkájában ki melyen szakember. Én nem értek a hideg burkoláshoz, te meg az útlevélkezeléshez. Ebben vagyunk különbözőek, de nem kell lenézni senkit sem a munkája miatt. Én szeretek ezzel foglalkozni, és mondom itt a családban is, hogy igaz, hogy van a településen 20 villanyszerelő, de csak 2 van, aki gyors, nem iszik, megbízható, ért hozzá, és versenyképes áron dolgozik. Szerintem ezeknek az embereknek van jövőjük, aki a munkájában hibátlan, és nem a papírok, vizsgák számítanak, hanem a motiváció. A rendőri hivatásra ez fokozottan igaz, neked itt állandóan rendőrnek kell lenni, és példát mutatni mindig. Úgy ahogyan van rossz villanyszerelő, úgy rossz rendőr is van. Lehet, csak megpróbálta, és később igazi szakember válik belőle egész más területen.

2014. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!