Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor mi van? Beidéztek...

Ilyenkor mi van? Beidéztek tanunak de nem tudom minek!

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy levelet a kerületi rendőrség bünügyi osztájáról hogy jövő héten mennem kel tanuskodni. A baj csak az hogy azt sem tudom kiről/miről van szó! Teljesen le vagyok döbbenve!

Semmit nem írtak csak azt hogy jelenjek meg.



2014. júl. 9. 18:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ne problémázz, millió dolog lehet, amire nem is gondolsz.

Egyik ismerősömet azért idézték így, mert kadta a lakását évekkel ezelőtt, és mint kiderült, a cég amelyiknek dolgoztak minden munkavállalóját aki albérleti támogatást kapott, megvizsgáltatott, valós volt-e a szerződés.

De lehet millió más ügy, a lényeg hogy menj el, ha idegesít a dolog, kérdezd meg a nyomozót telefonon.

Igazmondásra leszel kötelezve, ha vádlott lennél, akkor nyugodtan hazudhatnál is.


Ügyvéd nem kell.

2014. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 #Gábor# ***** válasza:
69%

Az egyetlen amit ilyenkor tehetsz, hogy bemész, és ott elmondják, hogy miről van szó. Megpróbálhatod felhívni, hogy elmondja-e, de nem szokás, és ha belegondolsz, Te se biztos, hogy megtennéd, hiszen nem tudod, hogy valóban az a személy van-e a másik oldalon, akit beidéztél.


Egyébként az idézésben egyáltalán nem kell leírni, hogy miről van szó, a Be. pontosan meghatározza, hogy mit kell tartalmaznia.


Az a "gyakori trükk" meg némileg vérzik. Egyrészt, bár nem tudom, hogy mindenhol így van-e, de alapvetően potenciális gyanúsítottat nem lehet tanúként kihallgatni. Másrészt a tanúnak valóban igazmondási kötelezettsége van, viszont önmagát vagy hozzátartozóját nem köteles bűncselekmény elkövetésével vádolni. Tehát az, hogy úgy általában a tanú nem tagadhatja meg a vallomástételt, szimplán nem igaz!


Ügyvédet nyugodtan vihetsz, kérdés, hogy érdemes-e.

2014. júl. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Az van, hogy még tanúként is jogod van ahhoz, hogy csak az ügyvéded jelenlétében nyilatkozz. Keresel egy jó ügyvédet, oszt jónapot. :)"


Ezt már régen megváltoztatták. Csak a sértett és a gyanúsított jogosult bevinni magával ügyvédet.

2014. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tomala ***** válasza:

Kedves #Gábor#!

Szép dolog a naivitás, és az is, hogy tudod, tankönyv szerint hogyan kellene folynia az eljárásoknak. Hidd el, én is, és mégsem az ujjamból szoptam, hogy a de facto gyanúsítottakat rendszeresen hallgatják ki de iure tanúként mind a NAV-nál, mind a rendőrségnél.

Meg még egy délutánt tudnék mesélni olyan eljárási visszaélésekről, amiket rendőrök meséltek.


Azt is elhiheted, hogy a tanúvallomás abszolút és relatív akadályait is fel tudom sorolni, de azért csak próbálj meg egyszer komolyabb bűncselekmény tanújaként nyom.hatóságnak arra hivatkozni, hogy magadat, vagy hozzátartozódat nem vagy köteles bűncselekménnyel vádolni. Kellemetlen meglepetésben lesz részed, azt garantálom :)

A valóság kicsit más, mint az elmélet - valamennyire mindkettőt ismerem.

2014. júl. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!