Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ma kiment az ideiglenes...

Ma kiment az ideiglenes lakcímemre a mamámhoz a rendőrség engem keresve, de én már rég nem tartózkodok ott és felhívtak engem telefonon, hogy menjek be tanúnak, de nem árulták el miért. Lehetek ebből még gyanúsított is?

Figyelt kérdés
Mamámat is behívták kihallgatni, de anyukámat és apukámat nem. Nem tudok semmi olyanról, amit elkövettem volna. Használhatják a tanú kifejezést egy alibire, hogy ne szökjek meg mondjuk, de igazából gyanúsított vagyok? Vagy mit takar pontosan ez a tanú kifejezés? Nem követtem el tudtommal semmit és nem is láttam semmit. Hétfőn kell bemennem. Eléggé félek.

2014. nov. 13. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem követtem el tudtommal semmit és nem is láttam semmit."



Akkor semmi okod az aggodalomra.

2014. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Telefonálj szépen be, mondd meg az adataidat, aztán kérdezd meg, hogy milyen ügyben hívtak be téged tanúkihallgatásra. Erre válaszolniuk kell és fognak is. Lehetsz később gyanúsított persze, ezt nem akadályozza meg semmi, de ha nem csináltál semmit, akkor nem igazán van okod parázni.
2014. nov. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell parázni, akárkit behívhatnak tanúnak. Engem azért hívtak be, mert a szomszédunknak ellopták a pénzét, és hogy láttam-e akkor valakit bejönni az épületbe.
2014. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem telefonon a nyomozót, hogy milyen ügyben keresnek, de azt mondta nem válaszolhat erre... szóval ez bukta :/ remélem én is, hogy ilyesmiről lesz szó. Ilyenkor hiába nem követ el semmit az ember, mégis fél egy kicsit.
2014. nov. 13. 21:06
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

" Telefonálj szépen be, mondd meg az adataidat, aztán kérdezd meg, hogy milyen ügyben hívtak be téged tanúkihallgatásra. Erre válaszolniuk kell és fognak is."


Telefonon? Nálatok sem a szomszéd a hülye...

Miért kellene bármire is válaszolniuk telefonon? Mert te azt mondtad?

2014. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem amikor tanúként citáltak be, megmondták, hogy miért, a másik 2 alkalommal meg levelet, kvázi idézést küldtek. Egyik sem volt probléma, csak a vaterás eladó bukott valamin akitől vásároltam.
2014. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy miért idéznek be nem kötelesek elmondani éppen ezért az nincs is benne az idézésben. Telefonon meg egyébként sem adnak ki semmit, nem tudhatják ki van a vonal végén. Majd a kihallgatáskor közlik miért vagy ott.
2014. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!