Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha feljelentek valakit, hogy...

Ha feljelentek valakit, hogy felrakott a napiszar-ra, ki tudják nyomozni, hogy ő volt az vagy nekem kell bizonyítanom?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha írnátok azt is, hogy mennyit kell fizetnem érte.
2010. febr. 15. 20:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 Captain Frájer ***** válasza:
83%

Csakis akkor tehetsz feljelentést, ha:

-Közvetlen számítógépedről, telefonodról, kamerádról lopták le. Akkor is azt jelentheted fel, aki közvetlen hozzáfért ezekhez.

Amennyiben valahol anno közzétetted, akkor onnantól a kép minden tulajdonjogáról lemondtál. Még, ha régebben is történt, azt azóta többezren letölthették, így lehetetlen kideríteni, hogy ki szedte le, mellesleg teljesen törvényes körülmények között.

Feljelentést tehetsz, de nem fognak foglalkozni vele, mert nem kell ahhoz jogvégzettnek lenni, hogy lássa az ember, hogy sajna nem ütközik törvénybe, még személyiség jogok és polgári jogok körében sem.

Mivel közzétetted az interneten a képet, amit ráadásul egy külföldi oldal(.com végződés) használt újra, az csupán felesleges időpocsékolás lenne ezzel hatósághoz fordulni. Talán ha ügyvéddel próbálkoznál, akkor bíróság elé vihetnéd az ügyet, de az oldal ártatlannak minősülne, te pedig fizethetnéd a jogász költségeit. Azt tudom tanácsolni, hogy ne lépjél semmit, pár nap múlva minden bizonnyal elfelejti mindenki.


Mellesleg amennyiben rábukkantál, arról is értesülhettél volna, hogy már körülbelül ezres(tízezres) nagyságrendben voltak ilyen ügyek és eddig semmi nem került le és az oldal üzemel, mivel jogilag alig érinthetőek.

Talán, ha megpróbálkoznál egy kedves levéllel a szerkesztőknek(de fenyegetést ne tartalmazzon, mert az felhasználható ellened) akkor, esetleg (szinte semmi az esélye, de ez is valami) leszedik. Viszont, akkor számolj, hogy megint előkerül témának a képed.


Ui.: Nem hülyeségből mondom, hobbiból foglalkozom az ilyen oldalak jogi álláspontjával és a magyar törvények, nameg az internetre vonatkozó törvények nagyon bonyolult szövevénye sem képes hatást elérni ellenük, mert egyenlőre több rendelet szól mellettük, mint ellenük.

2010. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim válasza:
100%

szerintem ő az

[link]

2010. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 anonim válasza:
86%
csak azt tudom mondani amit már mások leírtak... bármely közösségi oldalra feltett képeid nem jogvédettek. úgyhogy ha kiraksz vmi kihívó képet pl myvipre, akkor csak gratulálni tudok :) előbb utóbb úgyis viszontlátod magad napiszaron. de inkább előbb :D
2010. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 anonim ***** válasza:
76%
adj 1 linket légyszives,hátha bele lehet kötni valamibe.
2010. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim válasza:
78%

engem havrommal együttt fölraktam napiszarra és mi örültönk bár még iskolába járunk és kishíján kicsaptak mi jöt röhögtünk az egészbe ja és te hülye vagy mert ha jó a kép rollad inkább örülj hogy lesz 1-2 ember aki szurja majd a fosodat


by: egy napiszar fan

2010. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
81%
Mert, azt hiszed a modell oldalon mást gondolnak rólad? Ott is hasonló emberek járnak, akik ahogy mondták előttem, "szúrnák a f0sódat." Különben naponta új anyag kerül fel, egy hét múlva már nyoma sem lesz, ne idegeskedj.
2010. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:
67%
[link] :D
2010. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim válasza:

14:59

Ja. Valószínü h ő.

2010. febr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
69%

Én írtam, hogy az ügyvéd válaszolónak érdemes írnod egy privit. Sajnos, a privi írása során látszik az e-mail címed. Ez nem jutott eszembe. Ha ez aggaszt, készíthetsz a gmail-en egy teljesen jellegtelen e-mail címet is, a leírásban pedig kihagyhatod azokat a részleteket, amelyekből személyed azonosítható lenne.


Ne keseredj el, a napiszar valóban jogellenes, de a konkrét részleteket ügyvéddel kell megbeszélni. Szerintem keress fel egyet. Legalábbis annyit mindenkép meg tud tenni, hogy egy ügyvédi felszólítást küld, hivatkozva a berni konvencióra (erre a nemzetközi szerzői jogi egyezményre), és az Általad használt modellhonlap szabályzatára (ami valószínűleg nem tartalmaz a szerzői jogaidról való explicit lemondást, legfeljebb felelősségkizárást, ami úgysem mentesíti a napiszart). Az ügyvédi felszólítás gyors és olcsó, ez még nem per.


Önállóan ne írj levelet a napiszarnak, mert egy pszichopata szimatával képesek letapogatni, észreveszik, hogy nem jogász írta, és kiteszik a legkisebb hiba esetén is. Ügyvédi felszólítást még nem tettek ki (tudtommal).


Remélhetőleg az ügyvédi felszólítás elég lesz (a csibefaszon elég sok régi poszt tűnt már el). Ha nem jön be, akkor sajnos nincs rövid távú megoldás. Hosszú távú megoldás van, de nem tudom, az mennyire érdekel Téged (hiteles szakélemény készítése és átküldése a Sharktech Internet Technologies tárhelyszolgáltató cégnek, vagy pedig közérdekű kereset benyújtása az Artisjus-on keresztül szerzői jogok üzletszerű megsértése miatt).

2010. febr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 anonim ***** válasza:
53%
Közben látom, eldurvultak a dolgok. Vigyázz a privik írásával, nem biztonságos.
2010. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!