Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennek az új mindent látó okos...

Ennek az új mindent látó okos kamerának (trafipax) köszönhetően akkor is megbüntetnek majd ha valakit megelőzök?

Figyelt kérdés

Erről van szó: [link]


Vannak sajnos esetek amikor valaki 30,40-el döcög előttem és bizony megkell őket előznöm.Viszont van amikor az illető előzés közben direkt rátapos a gázra és ahhoz hogy ne ütközzek valakivel frontálisan bizony fel kell nekem is gyorsulni 60,70-re


Tehát az a kérdésem hogy ezek szerint jobb a rendőrségnek illetve a KRESZ szabály alkotóinak ha frontálisan nekiütközök valakinek de akkor is tartsam be az 50-et?


2015. márc. 24. 20:53
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

#10


Az indexre kíváncsi leszek :D Ugyanis legtöbben az indexet nem irányjelzőnek hanem kanyarodó jelzőnek használja :D Tehát abban a pillanatban teszik ki az indexet amikor már elkezdik a kanyarodást :D Előtte meg fékezgetnek én meg nézek ki a fejemből hogy aki előttem van az mi a fenének fékezget :D Persze az utolsó pillanatban kivágja az indexet de az már annyit ér mint csók a halottnak

2015. márc. 24. 22:59
 12/32 anonim ***** válasza:
42%

"Viszont van amikor az illető előzés közben direkt rátapos a gázra és ahhoz hogy ne ütközzek valakivel frontálisan bizony fel kell nekem is gyorsulni 60,70-re "


Miért kell? A KRESZ melyik pontja írja elő, hogy kötelező a parasztnak előzni? Ilyenkor vissza is lehet lassulni és visszahúzódni mögé.

2015. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
63%

"Persze ez nyilvánvaló de arról nem én tehetek ha az illető direkt beletapos a gázba amikor már mellette vagyok"


Arról viszont te tehetsz, ha ennek ellenére is folytatod az előzést, vagy szerinted a postás?

2015. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 tetro ***** válasza:
nyugodj meg kérdező. 60nál még nem büntetnek.
2015. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

#12


Gondoltam hogy egyszer ide fog tévedni egy ilyen idióta mint amilyen te vagy


Először is vezettél e már egyáltalán vagy csak egy "vérpistike" vagy aki szereti osztani az észt mindenféle tudás és tapasztalat nélkül?


Először is veszélyesebb az ha előzés közben lefékezek és visszapróbálok sorolni mögé főleg ha mögöttem is vannak.Másodszor az meg milyen már ha valaki elkezd előzni és utána mégis visszaaraszol a kocsi mögé?Természetesen visszaaraszolok ha csak így kerülhető el a frontális ütközést de basszus nem viccből kezdem meg az előzést


"A KRESZ melyik pontja írja elő, hogy kötelező a parasztnak előzni?"


Ez bizonyítja hogy vagy soha a büdös életben nem vezettél még (aminek örülnék is) vagy pedig te is azok közé tartozol akik nem bírnak 50-el menni.Már ne haragudj de én nem fogok senki után döcögni akik 30-al mennek.Az meg marhára nem az én hibám ha az illető egy önző féreg és direkt beletapos a gázba csak azért hogy ne tudjam megelőzni.Éppen EZÉRT se szeretnék visszasorolni mögé mivel eléggé valószínű hogy a szemét patkány ISMÉT 30-al fog döcögni előttem


Könnyű itt pötyögni tapasztalatlanul a gyakorin de amikor élesben megy a dolog akkor majd rájössz hogy miről beszéltem feltéve ha te nem fogsz beletartozni a tetűk társaságába...


#14


Ez tuti nem így van.Max 55 a toleranciahatár,60-ért már büntetnek...

2015. márc. 25. 00:07
 16/32 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen életszerűtlen a szituáció. 20 éve vezetek, de nem is emlékszem olyanra hogy valaki 30-cal döcögött és ne tudtam volna megelőzni ha meg akarom. Ha melléérek 50-nel, akkor padlóig tapossa a gázt. Ilyen nemnagyon van. Persze jó azt hinni hogy mindenki hülye/paraszt, pedig nincs így.
2015. márc. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

#16


Látom ilyenkor este jönnek a kötözködő álszent trollok :D


Először is gyakorold a szövegértelmezést


1: 30,40-et írtam

2: Nem akkor tapos bele a gázba amikor mellé érek hanem amikor MEGKEZDEM az előzést


Nem tudom hogy álmodban vezetsz e 20 éve vagy csak bedrogozott állapotban de sok kocsi rövid idő alatt képes felgyorsulni 30-ról 50-re


Inkább az az életszerűtlen amit te írsz de te olyan típus vagy aki inkább ír mindenféle baromságot de akkor is beleköt mindenbe

2015. márc. 25. 00:21
 18/32 anonim ***** válasza:

Az ilyen előzésnek az a nagy veszélye, hogy ilyenkor nagyon megnő az a távolság, amin az előzést be lehet fejezni. És könnyen előbukkanhat szemből valami, esetleg az eredetileg látott kocsi is gyorsabban fog közeledni, ha jobban felgyorsulunk.

Nyilván nem minden eset ilyen, de ha előzünk valakit, forgalmi helyzetből számítanunk kell arra, hogy esetleg gyorsítani fog és nem feltétlenül veszi észre, hogy előzzük (pl elindult és épp gyorsít). Tudom, hogy a kérdés nem erre vonatkozott, de a köcsögség az más dolog...nagyon komoly balesetet okozhat, ha nem engedi el az előző járművet.

2015. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 tetro ***** válasza:

00.21

keresem a jogszabályban ezt a toleranciahatár dolgot de nem találom sehol. te honnan szeded ezt?

2015. márc. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Azt a 10%-os türelmi intervallumot már eltörölték.
2015. márc. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!