Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennek az új mindent látó okos...

Ennek az új mindent látó okos kamerának (trafipax) köszönhetően akkor is megbüntetnek majd ha valakit megelőzök?

Figyelt kérdés

Erről van szó: [link]


Vannak sajnos esetek amikor valaki 30,40-el döcög előttem és bizony megkell őket előznöm.Viszont van amikor az illető előzés közben direkt rátapos a gázra és ahhoz hogy ne ütközzek valakivel frontálisan bizony fel kell nekem is gyorsulni 60,70-re


Tehát az a kérdésem hogy ezek szerint jobb a rendőrségnek illetve a KRESZ szabály alkotóinak ha frontálisan nekiütközök valakinek de akkor is tartsam be az 50-et?


2015. márc. 24. 20:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Tudom én is csak kötekedő troll majom vagyok, de az eddig levezetett néhány százezer kilométer alatt nem találkoztam 5 olyan esettel, amikor valaki akkor kezdte volna el nyomni, amikor én megkezdtem az előzést.


Olyan viszont már volt, hogy kimentem előzni de közben megváltozott a szitu ( kifordult valaki stb..) és fék majd visszaálltam a másik mögé. Főúton sem volt ebből semmi gond. Az a legnagyobb ökörség, hogy egy ilyen szituációt gázzal akarsz megoldani - főleg ha nincs 200+ lovas autód. A defenzív vezetés része, hogy felismered az úton lévő potenciális hülyéket és megfelelően kezeled a helyzetet. Ha belefogsz egy ilyen gyorsítós telepi boyracer mellett egy gyorsításba és nem adja ki az előzés, akkor azt ugye tudod, hogy az életben nem fogod tudni bebizonyítani hogy ő volt a köcsög, mert előzés közben rágyorsított? Ha ilyenkor összejön egy ütközés, akkor téged hoznak majd ki hibásnak.. ( kivéve ha nincs kamera a kocsidban, akkor pár hónap pereskedéssel... )

2015. márc. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Nem értem mi ebben olyan hihetetlen.Engem marhára nem érdekel hogy ki találkozott ilyenekkel és ki nem.Én szoktam találkozni ilyen barmokkal.30,40-vel döcögnek,mindenre figyelnek csak az útra nem és ha a visszapillantóból látják hogy elkezdem előzni őket akkor rátaposnak a gázra.Ha megelőzöm őket akkor persze lehagyom őket mint a szart mert ők utána visszakapcsolnak 30,40-re én meg haladok tovább 50-el és így ugye eléggé lehagyom őket


Az hogy visszasorolok a kocsi mögé VESZÉLYES lehet DE ha csak ez az egy kiút van arra hogy ne legyen baleset akkor megteszem.Tehát nem előzöm meg az illetőt minden áron,jó lenne ha nem forgatnák ki egyesek a szavaimat és nem magyaráznának bele mindenféle hülyeséget a dologba.Az meg már megint más kérdés hogy ti vajon végig 50-el mentek e és milyen sűrűn előztök mert ha ti is úgy közlekedtek mint a tetűk akkor nem csodálom hogy nem találkoztatok még ilyennel.Továbbá attól is függ ez a dolog hogy ki milyen útszakaszon/környéken vezet


"a másik autósnak a becsületét "sérti", mivel meg kell "alázkodnia" az előzőnek, csak azért mert az idióta aki előtte döcög direkt akkor gyorsít rá, ha az a másik előzni akar."


Na pont ezért történnek a frontális ütközések.Ez a mondat nagyon igaz.Viszont én nem ilyen vagyok hanem inkább "megalázkodok" de akkor sem kockáztatom más életét viszont sokan inkább bevállalják a kockázatot


#19


És te honnan szedted azt a hülyeséget hogy 60-ért nem büntetnek?Épp ezért toleranciahatár mert elvileg büntetni kéne mivel 55-el túllépi az illető a sebességhatárt viszont a rendőrök toleranciából dönthetnek úgy hogy nem büntetik meg az illetőt mert az már szőrszálhasogatás lenne


Egyébként eléggé szánalmas hogy azok vannak lepontozva akik az igazat írják.Szart sem ér itt a pontozási rendszer mert hülye tömegemberek pontoznak

2015. márc. 25. 10:29
 23/32 anonim ***** válasza:
62%

"Tudom én is csak kötekedő troll majom vagyok, de az eddig levezetett néhány százezer kilométer alatt nem találkoztam 5 olyan esettel, amikor valaki akkor kezdte volna el nyomni, amikor én megkezdtem az előzést."


:D


Viszont azt is megéltem már párszor, hogy olyan mellett ültem akik végig szidják a forgalmat, mindenki szivatta őt, mindenki letolta, senki nem engedte be, vagy közel ment hozzá, vagy lassan ment, de mindenkivel baja volt. ÉS ugyanabban a forgalomban közlekedünk. Hát mindenki máshogy éli ezt meg. Nekem nagyon ritkán van bajom a közlekedőkkel. Biztos mert troll vagyok.

2015. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 BefŐzike ***** válasza:

OFF:

Lehet, hogy én vagyok a paraszt meg a béna, meg amúgy sem vezetek olyan sokat, de az én bajom pont a száguldókkal van. Nem azt mondom, hogy ne tudnék elképzelni olyan helyzetet, ahol a gyorsítás miatt nem következik be baleset, de baromi sokan csak azért nyomják a gázt, mert ők is parasztok (mint talán én is).


Mikor engem előznek én nem a gázt szoktam nyomni, hanem a féket, mert próbálom elkerülni a baleseteket. De nem hiszem, hogy a 70-es tábla után, mikor megyek vagy 80-al, akkor engem muszáj lenne bárkinek is megelőzni. Pedig ez sokkal gyakoribb, mint a lassan döcögők és valljuk be, sokkal veszélyesebb is. A lassan döcögők mögött üresben gurulok.

2015. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 tetro ***** válasza:

10.29

én innen: [link]

ez alapján te beszélsz hülyeséget

2015. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Minden hülyeségre lehet példát találni. De a kérdező esete sajnos tipikus. Ez az emberi mentalitásból fakad. Itt a csapból is az folyik, hogy versenyezni kell, hogy a másik ellenség, hogy az együttműködés a gyengeséget jelenti. Persze, hogy az egyébként kényelemes (én inkább úgy mondanám, az együttműködést, de talán a KRESZ-t sem ismerő) vezető egója nem bírja elviselni, ha előzik. Főleg ha gyengébb márka, főleg ha nő az előző.

Már gondolkodtam rajta, javasolni kellene az illetékes hatóságnál, hogy legyen büntetendő, ha valaki rágyorsít, ha előzik. Ez ugyanis közveszély okozás és a ma is érvényes KRESZ semmibe vétele. A szabálynak nemcsak betűje, de szelleme is van.

Nemcsak morálisan, de jogilag is a kérdezőnek adok igazat. Ha előzés közben gyorsít az előzött, sok esetben teremt közvetlen életveszélyt forgalmasabb utakon. Aki egy kicsit számolgat sebességeket, métereket, könnyen ad ebben igazat.

2015. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

16: Ez azért érdekes, mert én rendszeresen találkozom ilyennel. Sőt, még öregapám is ezt csinálta régebben állandóan.


Ezzel szemben én általában inkább fékezek, hogy előbb elhúzzon az illető (bár megjegyzem nem 90-nel szoktak engem sem előzgetni, hanem durván másfélszeresével, hajmeresztő helyeken).

2015. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Én sose mondtam olyat hogy valaki azért troll mert még ilyennel nem találkozott vagy nincsen baja a vezetőkkel hanem azokat neveztem trolloknak akik direkt belém kötnek gyakorlatilag azt állítván hogy ilyen nem létezik és csak kitaláltam az egészet


Én sem támogatom a száguldókat,főleg azt rühellem amikor valaki még este is 150-el megy de azért egy minimális sebességgel haladjunk már és ne legyünk önzőek mert lehet sok embernek nem okoz gondot valaki mögött döcögni 30,40-el de vannak olyan vezetők akiknek ez a tempó túl lassú.De oké ne menjen 50-el csak könyörgöm legalább ne taposson bele a gázba direkt ha valaki elkezdte az előzést.Persze ha véletlenül pont akkor gyorsul fel az más de ha észreveszi hogy valaki előzi megfele akkor legalább annyit tegyen meg hogy leveszi a lábát a gázpedálról,már az is nagy segítség ha már fékezni nem hajlandó.Természetesen nem kell mindenhol 50-el menni mert vannak olyan helyek ahol le kell lassítani akár 30-ra is de amikor nyugodtan lehet menni 50-el akkor ne akadályozza már a forgalmat.Ha én látom hogy valaki előz engem akkor MINDIG lassítok,szükség esetén még fékezek is,sose nyomom a gázt pedig szoktam olyan kocsit vezetni amit a legtöbben soha a büdös életben nem tudnának megelőzni ha felgyorsítanám.A másik dolog pedig az hogy ha valaki elkezdi az előzést az szeretné is befejezni úgyhogy könnyű azt mondani hogy araszoljon vissza a kocsi mögé


Városon kívül viszont szinte sose előzök mert mindenki megy legalább 70-el de ha 60-al megy az se baj mert eldöcögök mögötte,a 60 azért egy eléggé elfogadható sebesség szerintem.Az igazat megvallva utálok előzni és ha tehetem akkor inkább elkerülöm.Csak akkor előzök ha muszáj


#25


Igen igazad van én beszéltem hülyeségeket.De vállalod hogy fizeted a csekkemet ha megbüntetnek csak azért mert 60-al mentem?

2015. márc. 25. 20:55
 29/32 anonim ***** válasza:

A büntetésre két lehetőség van. Az egyik amikor mérnek és élőerős kontroll is van, ilyenkor 50-es limitnél 53km/h-nél már kiintenek és kézbe kapod a csekket.

A trafipax 50-es limitnél 68km/h-tól csinál képet, eddig is így volt és mivel a közigazgatási bírságok határa nem változott ezért így is maradt.


A trafiktól 50-es övezetben 60km/h-nál még nem kell tartani.

2015. márc. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

A téma kissé túlkomplikálttá vált. Lakott területen ott előzöm meg az előttem totyorgót, ahol az előzést végre szabad és tudom hajtani. Kiemelten figyelem, hogy a szemből jövő milyen távolságra van. Ekkor azt is észreveszem, ha traffiznak.

Még valamit: előttem jól írták, csak traffinál nem büntetnek 60 km/h sebességnél, ami a sebességkijelzőn ez az érték lehet akár 65 km/h is.

Nálam 60-as értéknél a konkrétan mért sebességem 54 km/h, ezt onnan tudom, hogy két kisváros határánál elhelyezett sebességjelzők mutatják ezt az értéket.

Egy alkalommal a Kerepesi úton haladva későn vettem észre a Pillangó utcánál a középső terelőszigeten fölállított traffipaxot, és a megengedett 70 km/h helyett 80-at mutatott a sebességmérőm.

Ez 3 évvel ezelőtt történ, de a mai napi nem kaptam 30 ezres csekket.

2015. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!