Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért közellenség a trafipax?

Miért közellenség a trafipax?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy mi ez a hiszti. Nem kell gyorsan hajtani és akkor a csoda trafipax sem büntet meg. Ha meg baleset történik, habzó szájjal megy a hiszti, hogy a szemét gyorshajtó tönkretette egy család életét...
2015. ápr. 16. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Mert a sok idióta nem tud száguldozni. Nekem is 2-3 ismerősöm, hőbörög, hogy "most hogy fogok repeszteni a városban? Majd döcöghetek".

Csesszék meg, nem mintha 50km/h-val városban nem lehetne jól haladni, minek 90-el menni városon belül?

2015. ápr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Mert olyan táblák vannak, hogy egy lejtőn lefelé mehetsz 60-nal, aztán a lejtő aljában egy kanyar után kiraknak egy 30-as táblát. Aki most jött le a lejtőn 60-nal, az nem fog tudni ennyire lelassítani. A 30-as tábla után egy méterrel trafipax, jön a csekk, hogy 30 helyett 50-nel mentél, ide a kocsid, házad, gatyád.

Ellenben vannak olyan szakaszok, ahol fontos lenne a gyorshajtás ellenőrzése, pl tőlünk egy sarokra van egy útszakasz, ahol minimum kéthetente van baleset, na az ilyen szakaszokat pont le sz@rják.

Az egész trafipax rendszerünk arra van kiélezve, hogy sok pénzt gyűjtsenek be, a logika meg az emberek biztonsága, azok mehetnek a kukába.

2015. ápr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A gyorshajtók nagy része nem ez a kategória, én nyílt szakaszokon látom a trafipaxot nagyon sokszor.

Nem értem, hogy miért nem jó az 50/90 átlag. Mert a kisember siet, még a végén kereken 30 másodperccel később ér a céljához,mert 120 helyett 90-el tud menni. Az ilyet büntessék is meg.

2015. ápr. 16. 07:59
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

Sokszor olyan helyekre telepednek, ahol a legóvatosabbja, leginkább szabálykövető autós is belefuthat. Amellett az élet más területein nem mutatnak ilyen fokú találékonyságot a szervek - ezért hát nem népszerű a működésük.


Az is visszatetsző, hogy az objektív felelősség jegyében tulajdonképpen száguldozhatsz szabadon, ha fizetsz, nem állnak az utadba: ne tedd, mert veszélyes! Nem akadályoznak meg, csak a pénz kell.

2015. ápr. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Van egy olyan réteg amelyiknek szimplán az a baja, hogy nem tud száguldozni.

De engem is például az irritál, hogy a pénzre mennek, semmi másra.

Nálunk beálltak egy időben a falu táblához, ami a falu utolsó házától kb 50-60 méterre van kint és arra utaztak, hogy volt, aki már előtte 5 méterrel felgyorsított.

Na hát ezzel aztán, hogy egy egyenes úton nem ment a tábláig 50-nel, hanem előtte pár méterrel már elkezdett gyorsítani, hát nagyon a rendet védték.

A másik kedvencem.

Miskolc, 26 főút, BÉM telep.

Már 3 éve be van zárva, kb 1 darab biztonsági őr dolgozik ott, már a buszok se állnak meg, de a 60-as tábla még kint van.

Miért is??

Jah, mert olyan qurva jól lehet mérni???

Hát persze, minek szedjük le, hát egy főúton tök jól jön egy 60-as tábla, biztos sokan belefutnak majd!

Másik, hányszor volt már, hogy hívtam rendőrt, 4 óra múlva jött ki, de a trafizós rendőr meg ott ült az autóban...

2015. ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
22%

trafipax=pénzbeszedés


Semmi köze a közlekedésbiztonsághoz.

2015. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk főúton építkezés volt és kint hagytak egy 30-as táblát. A rendőr beállt minden nap a bokor mögé és csinálta a drága fotókat. 30-as táblánál 90-el menni az nem 10 000 forint... Másrészt vissza kéne vezetni hogy 60-al lehessen menni lakott területen belül, kétsávos felüljárón 50-el döcögni kínszenvedés.
2015. ápr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Itt azzal van a baj hogy a pénzere mennek, de a valódi bűncselekményekkel pedig nem foglalkoznak. ( lopás, betörés, rablás, erőszak)
2015. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Magával a trafipaxxal nincs baj.Nekem is "nehéz a lábam" sokszor, ha értitek, de nem az a bajom, hogy mérnek, és esetleg becsusszan egy büntetés.

A baj az, hogy eltúlozzák.Arra, hogy megbüntessenek, hogy felvasalják tőled a pénzt, mindig van lehetőségük.Viszont, hogy a közbiztonság állapotát javítsák, arra nincs pénz, nincs állomány, stb.

2015. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért nem mindig olyan szemetek. A városomban van egy jó hosszú széles utca, végig 70-es tábla, de van egy 50 méteres szakasz a közepén ahol 50 van. Na, azt még nem láttam, hogy bárki betartotta volna, de ott valamiért sosem mérnek, pedig ott aztán szó szerint mindenkit meg lehetne vágni.
2015. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!