Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Németországban tarthatok...

Németországban tarthatok magamnál gázpisztolyt? Otthon használhatom engedély nélkül? Milyen szabályok vannak rá?

Figyelt kérdés
Ha kell engedély, mi a menete?

2015. máj. 11. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
A német állampolgár hordhat engedély nélkül , ha vendégmunkás vagy esetleg friss kiköltöző akkor a hivataloknál érdeklődd meg .
2015. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én így tudom:


Németországban is van rendőrségi engedély gázpisztolyra, mint Magyarországon. Ha Magyarországon vettél gázpisztolyt, azt nem viheted ki németbe. De ha Németországban élsz és dolgozol tartósan, akkor ott kérhetsz OTT VÁSÁROLT gázpisztolyra viselési engedélyt az ottani rendőrségen.

Nem tudom az engedélyszerzés pontos menetét. Menj be a helyi rendőrkapitányságra.


Ami országokban totálisan nem kell engedély a gázpisztolyra, csak megveszed a boltban aztán hordod: Csehország, Szlovákia, Ausztria.

2015. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!