Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen büntetéssel sújtható...

Milyen büntetéssel sújtható az, aki bulit szervez, ételt árusít mindenféle engedély nélkül, a higiéniai szabályok be nem tartásával?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: van a közelben egy kocsma, ahol ugye van egy kocsmáros. Kirakta a faliújságra, hogy vasárnap délután bulit szervez, tányéronként 500 Ft-ért fog árusítani birkapörköltet. Szerény személyem szerint ez jogi szempontból nézve törvénybe ütköző. Egyrészt megfelelő higiéniai körülmények között, engedéllyel lenne szabad neki pénzért árusítani ételt, de minden meggyőződésem szerint ilyen nincs, soha nem ír senkinek számlát, stb. tehát ez illegális.


Kérdésem lenne, hogy ilyenkor melyik hatósághoz legcélszerűbb fordulni, milyen büntetéssel járhat az ilyen cselekmény? Kerestem a NAV és az ÁNTSZ oldalán, de biztosat nem találtam, nem voltam még ilyen helyzetben, biztos van olyan, akinek van esze hozzá, én nem ezekhez az emberekhez tartozom.


Tehát a lényeg: (illegális) buli, ételárusítás tányéronként 500 Ft-ért, szabály szerint nem megfelelő higiéniai környezetben, nincsen számla, blokk, vagy valami ehhez hasonló dolog. Büntetés?



2013. ápr. 25. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

NAV azért büntet, mert engedély nélkül, számlaadás nélkül árusít.

Az ÁNTSZ pedig azért, mert engedély nélkül, valószínűleg a higiénés szabályok be nem tartásával készíti a kaját.


Gyakorlatilag mind a kettő büntethet.

2013. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Aztán mért baj ez? Irigység? Nem kötelező elmenni és Ő meg akar élni ebbe rohadt országban! De rohanjatok mindenkit feljelenteni, mert ugye a vállalkozó alapból gané, genya, lenyúlós és adócsaló! Jellemző ez a magyarokra? Baj van a fejekben ezért it mindenki, mindenkit b.szogat, de ettől jobb lesz neki? Emberek...
2013. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Másodiknak mondanám, hogy ez nem irigység. Legyek irigy arra, hogy egy csomó alkoholista járkál oda, azt se tudja mit csinál, és éjszaka tök részegen megy el a házunk előtt, és a kerítés mellett alszik el? Elsőnek köszönöm! :)
2013. ápr. 25. 15:52
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként tök jól él, van egy tök jó kocsija, még légpuskával állatokra való lövöldözésre is telik. A kocsma jól tartja, nem tudom hányan mennek be oda egy nap és mennyit isznak, reggel hatkor bemegy, délután kettőkor kijön, szóval dől a lé. Azzal nekem se lenne bajom, hogy csap egy jó bulit, ad kaját, egye fene, hadd menjen, de még fizetni azért, amiről azt se tudod mit tesz bele, na ne. Ha itt rendőrök járkálnának, egyből ráhívnák az ellenőröket, én csak segítem a munkájukat. :) Pár állat megölése után már csak telik egy pici büntetésre. ;)
2013. ápr. 25. 15:56
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Micsoda nyomorult férgek vannak
2013. ápr. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Hát komolyan mondom, az unatkozó, munkanélküli, léhűtő embereknek mikre van idejük!!??? Feltételezem, hogy munkanélküli (a másik 2 jelző pedig egyértelmű)... hiszen egy átlag "normál" ember, aki dolgozik minden nap, rohan haza munka után fáradtan (a normálisok általában a családjukhoz v. a párjukhoz), főznek, mosnak, takarítanak, kertet gondoznak... Nekik nincs ilyenre idejük! Mert tisztességes dolgozó állampolgárok és nem a dolgozó adófizetők pénzéből tengetik napjaikat munkanélküli segély és társai címen! Mert ők miből élnének meg, ha nem lenne az a szegény kocsmáros, aki hajnaltól késő estig kénytelen elviselni a sok fárasztó alkoholista részeget, aki jobb esetben dalolni kezd pár fröccs után, rosszabb esetben viszont kijön belőle az állat! Szerinted nem örülne ő is, ha megtehetné, hogy otthon pihenjen és ne készítsék ki az idegeit napról napra az alul művelt iszákosok ...?! De DOLGOZIK, mert tisztességesen akar megélni és felnevelni a gyerekét!! Neked biztos nincs, mert akkor ebbe belegondoltál volna! (bár nekem sincs még, de ehhez kell egy minimális normális logika). Ő nem azt az utat választotta, hogy szégyen szemre minden hónapban tartsa a markát a segélyért! De neki biztos nem lenne ideje a munka mellett azt nézni, hogy a maguk fajtái mikor mennek el sz...ni vagy kukkolni. De ha esetleg tévedtem és van munkája, akkor tuti egyedül él (esetleg valami nagyon idős hozzátartozójával), mert meglepne, ha ilyen rosszindulatú embernek lenne társa (ne adj isten még gyerekei is! szegények) Bár lehet megtalálta a zsák a foltját, ebben az esetben lehetséges, hogy párban fognak megszomorodni, mert mindenki azt kapja vissza az élettől, amit másnak AD! Rosszindulat, Irigység, Áskálódásra ne is várjon mást az élettől! ...és látja, biztos így van, mert ha boldog lenne, akkor az örömével, a szeretettel és az esetleges családjával foglalkozna és észre sem venné a kapu tövében meghúzódó ittas embereket! Pest és vidék is tele van sajnos rengeteg hajléktalannal, mit szólna ha egy fedél nélküli húzná meg magát a kapuja tövében? Ő nem menne tovább ha kialudta azt a pár sört, mert nem tud!! De maga biztos inkább elzavarná, mint sem adna neki egy szelet kenyeret! De ezt vissza is kapja majd az élettől és tudja mit mondok... én nem kívánok soha senkinek rosszat, de elismerem, hogy ők meg is érdemlik!!


Egyébként miből gondolja, hogy a kocsmáros konyhája (ami feltehetően szép és jól felszerelt) nincs olyan higiéniai állapotban, ahol el lehet készíteni egy pörköltet? Elmondása szerint "jó kocsival" jár ..(na ebből feltételezem, hogy maga nő-féle személy)és azt is, hogy biztos olyan konyhája van, amit maga csak az újságokban vagy a tv-ben láthat maximum!

Szóval lehet menni dolgozni és nem a mi (és az én) pénzemből tengetni a kukkolós, rosszindulatú napjait! Ha elmenne napi 12-14 órára dolgozni, arra se lenne ideje, meg ereje, hogy észrevegye, ha 6-an aludnának a kerítése tövében!! ... és ha nem lenne ideje és ereje ilyen végtelenül állati, polgárpukkasztó gondolatokra, akkor talán maga is kevesebb sz.rt kapna az élettől! Akkor talán a sok rossz után kapna maga is egy kis jót az élettől és kezdené megtanulni, milyen boldognak lenni! Aztán egyre jobban vágyna rá és amikor visszanézne a múltbeli önmagára, nem értené ki volt az a szürke, unalmas, elhanyagolt, rosszindulatú, a munkát nem szerető valaki!!! De ez csak akkor lehetséges, ha ezek ellenére van magában annyi rejtett, minimális intelligencia, amit elő tudna kaparni valahonnan a mélyből!


Egyébként meg nyugodtan lehet a kocsmáros után csinálni azt, amit ő véghez vitt! Ha "jó kocsija" van, és elmondása szerint van pénze, akkor hajrá, tessék! Irány dolgozni napi 14 órákat és azt se fogja észre venni, ha az ágy mellé dől be munka után!

Csakhogy ehhez kell ISKOLA (=ÉSZ), RÁTERMETTSÉG, ÜZLETI ÉRZÉK, HATALMAS TŰRŐKÉPESSÉG, HATALMASABB IDEGRENDSZER, ÜGYESSÉG ÉS PÉNZ! Mert csak pénzből lehet pénzt csinálni! Ennyi a recept, ha maga is pénzes akar lenni, ... hát olyan egyszerű nem?


Egyébként én is vállalkozó vagyok, a héten 72 ÓRÁT (!) dolgoztam (egy átlag ember majdnem 2 hét alatt dolgozik ennyit) és még csak szombat délelőtt van!

Ezért is nyílt ki ennyire a bicska a zsebembe, mert mi döglünk meg azért, hogy maguknak legyen munkája, vagy munkanélküli SEGÉLYE!! Mert ha bezárják azt a kocsmát és másikat majd a maga jóvoltából a lakóhelyén, ki fog iparűzési és egyéb ezer féle adót fizetni az önkormányzatnak? Ezáltal az önkorm.nak is kevesebb pénze lesz (támogatásokra, segélyekre, mh-teremtésre,stb)

Ezért majd MAGÁNAK is kevesebb jut majd valamelyikből! Az jó lesz??? Jó lesz, ha nem tudja az önkorm. befizetni a közüzemi díjakat és este majd sötét utcán kell hazamennie, mert kikapcsolták az áramot a lakóhelyén??? Lehet még meg is támadják (ha ffi, és elveszik az utolsó forintját is miután megverték), vagy ha nő, akkor rossz esetben még a magukévá is teszik... és mindezt miért???

Mert az állati rosszindulat és irigység visszatért a feladóhoz, mint a szokásos menetrend szerinti BUMERÁNG!

Mindig visszatér, csak a jó embereknél JÓ és SZÉP dolgok formájában!


Ha van egy kis ideje a hivatalos, feljelentős oldalak keresgélése mellett, akkor próbálja meg ezt egy kicsit átgondolni és ha lapul Önben egy kis intelligencia-mag valahol, akkor rá fog jönni, hogy mennyire rossz erkölcsi irányba vitte saját magát és az életét!!


Drukkolok a felismeréshez! Jobb későn, mint soha! Magának is megváltás lesz, mert szerintem önmagát sem szereti, ami érthető. Csak az a baj, hogy ezt másokon akarja megbosszulni és másokra rávilágítani. Ébredjen fel!

Jó ébredezést!!


Üdv,

Egy Vállalkozó (aki a sorstársaival együtt eltartják MAGÁT is és fizetik az orvosi kezeléseit!!!)


Őszintén Várom válaszát, ugyanis érdekel, hogy mi játszódik le az ilyen emberek elméjében?!!

2013. júl. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Íme a válaszom: Nem kellett volna, ennyire megerőltetnie magát, mivel nem segélyből élek, emellett nem egy 30 éves alkoholista s***fej kéregető kapu tövében alvó ember. 14 éves vagyok, és persze jöhet a kérdés: Mi a sz**t keres itt egy ilyen kis gyerek egy ilyen oldal előtt egy ilyen kérdéssel. Erre az a válasz, mert érdekelt, ez a dolog (amúgy meg 3 hónapja tettem fel a kérdést, tessen megnézni, nem lett volna muszáj válaszolni), a kedves kocsmáros pedig nem is olyan kedves becsületes, amikor a nagyon szép tiszta illatos sörtől meg minden egyébtől csábító kocsmájában kicsit unatkozik, kimegy, és ha lát valami macskát, akkor előszedi szépen a légpuskáját, majd elkezd rá lövöldözni, vagy éppen hidegvérrel le is lövi azt. Így tett szerencsétlen macskámmal is aki az ő portájától kb. 10 méterre vadászott, ez meg lelőtte, az orvos megmondta 2 méterről lőhette meg. Lebénult, el kellett altatni, és még mi fizethettünk, amikor így sem jövünk ki túl jól, ámbár megvagyunk, de nem is ez a lényeg, a pénz nem érdekes csak egészség legyen, visszatérve az ilyen gazemberek pedig élik világukat. Mellesleg nem csináltunk semmit, mert nem vagyunk olyanok, de Ön hogy érezné magát, ha egy olyas valakit vennének el, akit szeret, még ha az állat is. És ne gondolja, nem vagyok rossz ember, de akkor a harag egy pillanatra átvette az uralmat, de aztán a józan ész visszaszerezte a "trónt", tehát mint mondtam, nem jelentettük fel, nem hívtuk fel se a NAV-ot, sem az ÁNTSZ-t, nem is lenne értelme, úgy is csak mi kapjuk vissza a végén, majd a sors elintézi. Ha magát ez ennyire feldühítette, sajnálom, akkor ezt megírtam, nincs már rá lehetőségem, hogy kitöröljem.
2013. júl. 21. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Kár, hogy ezt nem írtad le már az elején, így más a helyzet. De a szemet szemért, fogat fogért elv alapján így sem biztos, hogy korrekt dolog a feljelentés, a két dolgot nehéz összemérni. Legcélszerűbb lenne az ő macskáját/kutyáját is elpusztítani.
2013. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy a macska lelövéséért viszont valószínűleg fel lehetne jelenteni, és meg is büntetnék érte keményen, és ez amellett, hogy méltányos, még teljesen legális is lenne. Csak kéne hozzá bizonyíték vagy tanú.
2013. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kicsit kesve, de gondoltam megirom hogy egy vamzer senki vagy
2017. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!