Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gáz és riasztófegyver viselési...

Gáz és riasztófegyver viselési szabályok?

Figyelt kérdés
Kérdésem, hogy 2006 ban vásároltom gázpisztolyt és rögtön kiváltottam a viselési engedélyt. Na most egy jopár éve nem hordtam és újra viselni szeretném és a kérdésem, hogy azóta változott e a jogszabály illetve a viselési szabály?

2013. aug. 9. 18:45
 1/7 dirtboy ***** válasza:
72%

nagy szabálya nem volt,ma sem nagyon van,ne legyen látható,legyen nálad mkh kártya és a viselési engedély,valamint ha nem alkalmas a fegyver a csőre töltött viselésre akkor ne legyen a csőben patron és kibiztosítva kell hordani.

ennyi szabály van jelenleg.

2006os fegyverhez viszont csináltatnod kell mkh kártyát mert az 2011ben lejárt neked.

2013. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm váladzod! Viszont mi az a mkh kártya és mennyibe kerül ill hol kel csináltattni? :)
2013. aug. 10. 13:46
 3/7 kovpet ***** válasza:
100%

"legyen nálad mkh kártya"


Ilyen szabály nincs!

Értékesíteni csak MKH-val szabad ilyesmit, de nem kötelező az MKH megléte, magaddal hordani meg pláne nem kell.

2013. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dirtboy ***** válasza:
60%

pedig kell,az mkh kártya igazolja hogy jól működik a fegyver,a viselési engedély visszavonásig érvényes az adott fegyverre viszont az mkh kártya 5évig érvényes,utána hosszabbítani kell,fegyvermesterrel megnézetni a fegyvert és új mkh kártyát kapsz.

ha viseléshez nem kell magaddal hordani akkor nem tudod igazolni hogy érvényes az engedély mivel az engedély a viselés alap feltétele az mkh kártya.

ennyi erővel akkor 5év után meg sem kell csinálni az új mkh-t hiszen úgy sincs nálad a kártya és az engedély határozatlan idejű.

mind a két káryta kell,mondták is nekem a rendőrségen.


kérdező,ilyen az mkh kártya.

[link]

2013. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
100%

"mind a két káryta kell,mondták is nekem a rendőrségen. "


Hehe :) Azokkal írásban kommunikálunk. Szóban mondanak akármit, de jogszabályi alapja nem sok van.

És nem, az MKH lejárta elvileg nem akadályozza a gázpisztoly jogszerű viselését. Csak pár ezresért senki nem kezd balhézni velük...


"fegyvermesterrel megnézetni a fegyvert és új mkh kártyát kapsz"


Nem fegyvermesterrel, hanem kizárólag a PKLV Kft-vel. Kizárólag ők jogosultak ilyet kiállítani, tudtommal.

2013. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dirtboy ***** válasza:

hát nem tudom egy ideje már nem foglalkozok a témával,amiket tudok azokat a gázpisztoly.hun olvasgattam meg az ott lévő fórumról ahol fegyver mániások vannak meg szakértők a fegyver mestert is ott írták.

egyébként gondolom fegyver mester vizsgálja meg a fegyvert PKLV Kftnél nem a takarító.

2013. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi segìtségeket! Amm mindenkép elkell vinnem fegyvermesterhez mert a lőszer műanyag része mindig beragad a csőbe :( most már tudom mi az a mkh kártya és régen tényleg ìgy volt hogy csak azzal együtt érvényes a viselési engedély :)
2013. aug. 11. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!