Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Fegyverviselési engedélyért...

Fegyverviselési engedélyért fel kell menni Pestre?

Figyelt kérdés

Azt írja az oldal hogy MKH-nál kell szemléztetni a gázpisztolyt de ez ha jól tudom Pesten van.Akkor most nekem Debrecenből Pestre felkéne utaznom csak ezért?


[link]


"Gáz-riasztó fegyvert szabadon lehet vásárolni. Amennyiben a fegyver új, a vásárláskor garanciajegyet és a műszaki megfelelőséget igazoló MKH tanúsítványt adnak hozzá. Ez utóbbi sajnos többnyire plusz költséget jelent a vásárlónak.

Használt (garanciajegy nélküli), vagy MKH tanúsítvánnyal nem rendelkező fegyvert be kell vizsgáltatni a Polgári Kézilőfegyver- és Lőszervizsgáló Kft.-nél ( [link] ) Ha ez a fegyver rendelkezik CIP* próbajellel, akkor csak szemléztetni kell az MKH-nál, ami valamivel alacsonyabb költséget jelent. (31/2006. (VI. 1.) GKM r. A fegyverek, lövőkészülékek, valamint ezek lőszereinek vizsgálatáról)"


2015. júl. 6. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne?
2015. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már belinkeltem hogy miért,továbbá Debrecenben nincsen MKH ha jól tudom
2015. júl. 6. 23:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a boltban veszed a fegyvert, akkor kapsz hozzá MKH kártyát és nem kell felmenned.
2015. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Boltban vedd.

Ha kéz alól veszed és nincs MKH kártya, elviszed bevizsgáltatni és kiderül (nem elképzelhetetlen), hogy nem felel meg, mint "gáz", akkor akár még elő is vehetnek lőfegyverrel való visszaélésért.

2015. júl. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A viselési engedélyért a rendőrségre kell vinni, ami ugyebár minden nagyobb városban van.
2015. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 amúgy MKH-t nem csak budapesten lehet
2015. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:

MHK-t nem lehet Pesten csináltatni (csak Budán :) ).


Előző: már nem csak a Gyöngysor utcában lehet lamináltatni? Újabban nem vagyok képben, linkelj erről valamit, légy szíves. Köszönöm.

2015. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!