Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az ügyészség tényleg a legross...

Az ügyészség tényleg a legrosszabbat akarja mindig a gyanusítottnak?

Figyelt kérdés

egy lopás vétség miatt amit elkövettem 2 éve,idéztek be a bíróságra,el is mentem,akkor volt az ítélethirdetés. Ott volt az ügyvédem meg ott volt az ügyész is és a bíró engem meghallgatott ,elmondtam ott is ami történt mint anno a rendőrségen és meghallgatott,minden olyan indokot mondtam amivel a lehető legkisebb büntetést kapjam,az ügyész felfüggesztett fogházat kért rám amit még anno a vádiratba is ugyanazt írták,aztán az ügyvédet is meghallgatta a bíró és az ügyvéd az azt mondta,hogy a lehető legkisebb büntetést szabjon ki a bíróság,mert az ügyvéd is több mentő indokot mondott.


Amikor kihirdették az ítéletet akkor arra gondoltam,hogy felfüggesztettet kapok és pénzbüntetésre ítélt a bíróság,amit,ha nem fizetnék meg akkor kellene fogházban letölteni.


Az ügyészség tényleg a legrosszabbat,legsúlyosabbat akarja mindig a vádlottaknak?


Itt most nem nyert az ügyész ugyanis ő felfüggesztettet kért rám,de én is és az ügyvéd is mindent indokokat mondtunk,hogy csak csekély büntetést kapjak. Sikerült is ugyanis mi ketten voltunk az ügyvéddel akik mindent mondtak,hogy csekély büntetés legyen az ügyész meg egyedűl akart súlyosabbat adni. tehát 2-1 re nyertünk az ügyvéddel és gondolom azért pénzbüntetést kaptam.


De az ügyész mindig rosszat akar a vádlottaknak?


Mondjuk még a felfüggesztett sem súlyos büntetés csak,ha letöltendő,mert azt tényleg le kéne ülni.



2015. okt. 4. 21:19
 1/3 A kérdező kommentje:

Meg még annyit írok,hogy általában amit az ügyész kér ,arra ítél a bíró,de ez most nem úgy volt.

De gondolom a bíró is látta,hogy egy öreg alkoholista papa ügyész lehetett akit oda küldtek a bíróságra,és azért nem is az ügyészre hallgatott.

2015. okt. 4. 21:22
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyész képviseli a vádat, az ügyvéded téged. Alapvetően az ügyész dolga a terhelő dolgokat összeszedni, az ügyvédnek a mentő körülményeket. A bíró ezek alapján dönt saját belátása szerint. Viszont az ügyész ezen felül az igazságot is kell keresse, ellentétben az ügyvéddel, aki csak a védence érdekét kell figyelembe vegye. Én sok olyan ügyet láttam már, hogy az ügyész a vádlott mellé állt. Olyan is van nemegyszer, amikor az ügyészség később hivatalból perújítást kér az elítélt javára, mert úgy gondolja, hogy gond volt az ítélettel.
2015. okt. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
71%

azért hogy bele ne tiporjak a hiúságodba szóvá teszem mégis. vádat emelt ellenesd az ügyészség? igen. elítéltek?igen. ergo nem ti nyertetek az ügyvédeddel hanem az ügyész. csak arra lehetsz büszke hogy nem alázott meg a "gólaránnyal".

hogy egy másik sporthasonlatot mondjak: ha lenyilatkozom bokszolóként hogy a 2. menetig kiütöm az ellenfelet aztán csak pontozással hoznak ki győztesnek engem, akkor lényegében vesztettem????

de amúgy össze vissza írsz ..most sem a legsúlyosabbat kérte ellened az ügyész mert akkor letöltendőt kért volna...

2015. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!