Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy a csendőrök "csakúgy" megverhettek bárkit? És miért hiszik azt, hogy ha visszavezetnék a csendőrséget, megverhetnének bárkit?

Figyelt kérdés

Tény és való, hogy a csendőröknek szigorú volt a fegyverhasználati szabályzatuk. Ha valaki fegyvertelenül támadott rájuk, akkor puska szuronnyal, a lovasoknak pedig karddal KELLETT védekezni, ha valaki fegyveresen támadta meg őket, azt bármilyen áron meg kellett állítani ( azaz szó nélkül lelőhette akár a késsel / baltával / vasvillával hadonászó embert, ha az nem tette le első szóra a kezéből a fegyvert ). Aki nem így cselekedett, bíróság elé állították.

Ez mind igaz. Na de azt a csendőr sem tehette meg, hogy ha neki "olyanja" van, megveri az embert. Megbírságolta, bíróság elé vitte, de meg nem verte ( ok nélkül. De mint említettem a támadás legkisebb jelére KÖTELEZŐ VOLT védekezniük ).

Persze ebbe az időszakba nem számítottam bele a Szálasi féle deportálásokat és a néha előforduló párt vitákat ( de a csendőrök párt szimpatizáns tüntetéseken nem vehettek részt, sem mint hivatalos személy, sem mint magánszemély ).


A másik része a kérdésemnek pedig a jelenlegi nagy ellenszenv. Nem egy az egyben a régi jogkörrel kéne visszavezetni, a jelenlegi helyzethez kéne igazítani. Akár ők járőröznének, figyelnének a közbiztonságra, helyszínt biztosítanának, elkapnák a bűnözőket, ellenőriznék a felfüggesztett börtön büntetésre ítélteket, stb. Max megtoldva annyivak, hogy náluk gumilövedékes fegyver / sokkoló lenne a pisztoly mellé ( és először azokat kéne használni ). Meg csendőrség minden ( teszem azt ) 500 lakosnál nagyobb településen lenne, rendőrség ( aminek maradnának a balesetek, a gyilkosságok, nyomozások, terrorelhárítás, stb. ) pedig a 10-15 ezer főnél nagyobb településeken lenne.

Ez az én véleményem, ezzel lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni, ez csak elmélet. A lényeg, hogy a mai helyzetnek megfelelően lehetne jogkört adni a csendőröknek, ami kettős hasznú lenne: munkahely teremtés és leveszi a rendőrök válláról a terhet ( persze valószínűleg azzal járna, hogy sok jelenlegi rendőrből csendőr lenne ).

Miért ítélik el annyira?

SENKIT NEM FOGOK LEÉRTÉKELNI, AKI NORMÁLIS VÁLASZT AD.


2016. febr. 10. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát azok bizony állittólag elverték az embereket néha csendőröknél is volt valamilyen bot aminek ólom volt a végén aztán azzal ütötték az embert, nem szuronnyal

Még a 90-es években is bejáratott szokás volt a rendőrségen benn a fogdán a telefonkönyves elverés meg a pofozás,kemény motozás és kemény bilincselés (már csak azért mert egyik sem hagy nyomot)

Ma nemtudom sokkal rendesebbek a rendőrök mint régen

2016. febr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

1, Mire kell a csendőrség, amit a rendőrség nem tud megtenni?

2, Ennek a szervezet létezésének van bármiféle létjogosultsága azon kívül, hogy a jobbikosok Horthy-nosztalgiában szenvednek?

2016. febr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1# igazad van. A csendőrök sok mindent megtehettek, és a rendőröknek is durva módszereik voltak.

Ellenben ma is találnak megoldást. Pszichikai terror ( kiabálás és félelem keltés ), kényelmetlem helyzetben bilincselik meg ( szék alatt / háta mögött / álló helyzetben egy csőhöz ), stb. Tehát nem kell félteni őket.

Ellenben ez nem válasz a kérdésemre.

2016. febr. 10. 00:35
 4/12 A kérdező kommentje:

2# megleolek, de akkor is elmondom: nemhogy nem vagyok Jobbikos, baloldali vagyok. De nyugi, nem MSZO-s, DK-s, stb-s.

És ha elolvastad figyelmesen a kérdést, lent megindokoltam: kettős célú. Munkahely teremtés, leveszi a rendőrök válláról a terhek egy részét. Emellett valószínűleg nőne a közbiztonság. Elvégre rengeteg település van, ahol akár néhány ezren laknak és nincs rendőrség. Azaz sok időbe telik mire kiér a segítség.

És a rendőrök kevesen vannak, túlterheltek. Sokszor nincs idejük a számunkra fontos, ámde kicsi ügyekkel foglalkozni ( teszem azt volt már rá példa, hogy loptak a helyi iskolában, pénzt, kabátot, ruhát, stb-ket és a rendőrség felvette a jegyzőkönyvet, majd arra sem vette a fáradságot hogy kihallgassa a tanúkat vagy benézzenek az iskolába. De idejük se nagyon van rá ). Ezeket pótolhatná a csendőrség.

2016. febr. 10. 00:40
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Jujj, kérdező...


"Munkahely teremtés"


Igen, érdemes mesterségesen munkahelyeket teremteni. Sok értelme van. Pont olyan, mint a közmunka.

Amúgy azt nem értem, hogy akkor miért nem lehet inkább több rendőr egy újabb szervezet létrehozása helyett?


"leveszi a rendőrök válláról a terhek egy részét."


Le. És rárakja a csendőrökére. Ugyanott vagyunk.


"Emellett valószínűleg nőne a közbiztonság."


Vagy valószínűleg nem.


"Elvégre rengeteg település van, ahol akár néhány ezren laknak és nincs rendőrség. Azaz sok időbe telik mire kiér a segítség."


Már megint nem értem, hogy mivel jobb felállítani egy újabb testületet és azzal elvégeztetni a munkát, amikor ugyanúgy pakolhatsz ennyi erővel rendőröket is ezekre a kistelepülésekre. Lényegében már megint nincs semmi értelme a Horthy-nosztalgián kívül.

Egyébként a mi környékünkön van rendőrség a legközelebbi nagyobb faluban, ami 1800 fős. A járőrök innen járnak szét a környéken. De ilyen 200-300 fős falvakban, ahol például én is élek, teljesen felesleges lenne őrsöt fenntartani erre a pár emberre, mert alig történik valami, ha meg mégis akció van, akkor a 3 kilométerre lévő rendőrségről ideérnek a járőrök seperc alatt. Amúgy meg, mint említettem, folyamat járőröznek.


A probléma nem is ezzel van, hanem inkább ott, hogy 3 éve tőlünk 4 falura voltak betörések. El is kapták az illetőt, megtalálták nála az ellopott cuccokat, de csak annyi történt, hogy 3 nap után szabadon eresztették, amint letelt az előzetese.

Na, ez most mi?

2016. febr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Az még mindig nem magyaráztad el, hogy most ez miben lenne más mint egy rendőr. Amiket eddig leírtál azt egy rendőr is megteszi. Rendőröknél is a legnagyobb gond alapvetően a létszám hiány, most attól, hogy átnevezzük csendőrnek és sok rendőr átmegy attól a számuk nem fog drasztikusan megnőni. Gyakorlatilag csak szétszednénk egy jogegységes intézményt és majd arról menne a vita, hogy kinek hol volt joga intézkedni. Ma egy rendőr, ha szolgálatba helyezik akkor az egész ország területén rendőr és intézkedhet.
2016. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2009-ben a szakszervezet becslése szerint 3300 rendőrrel volt kevesebb a szükségesnél. Ezt a mai napig nem sikerült 0-ra csökkenteni. Ez azt jelentette, hogy munkahely van, de ember nem nincs aki ott dolgozzon. Tehát hiába teremtesz új munkahelyt, ha a meglévő sincs kihasználva.
2016. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%
Azért, mert bizonyos embereknek kell egy ellenségkép, akit szabadidejében szidhat.
2016. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7


Na látod! Éppen ezért kell 3300 csendőr!

És hogy miért nem lehetnek inkább rendőrök? CSAK!

Az nem elég horthys!

2016. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miskolcon már működik a csendőrség próbarendszere, a sheriffség.

És elég hatékony, mert azóta kussban is vannak a cigányok.

Pedig nem is vernek senkit :) (sajnos)

Szóval én támogatom a rendszer további kiépítését is.

2016. febr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!