Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség miért nem kapcsolj...

A rendőrség miért nem kapcsolja le a koldusmaffiát?

Figyelt kérdés
Ez egy elég könnyen nyomon követhető szervezet szerintem, miért nem tartóztatják le őket? Vagy meg vannak véve?

2016. márc. 14. 03:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Továbbá...


Véleményem szerint ritka rossz gondolatmenet "pitinek" nevezni egy betörőt. Ugyanis a betörés tipikusan az a fajta bűncselekmény, amit 99%-ban nem csak egyszer kívánnak elkövetni. Ergó, hogy a hírekben az van, hogy egy betörés miatt fognak el valakit, nem jelenti, hogy nem követett volna még el 25öt, vagy hogy nem követett még el annyit, amit még hozzá lehet kötni.

2016. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Kedves 10es!


Nyilvánvalóan csak elméletben beszélhetünk a rendőrség koldusmaffia elleni fellépéséről, mert ha van ilyen akkor titkos, ha nincs, akkor pedig nem fognak kérkedni vele. Persze igaz, hogy nem tudom azt, hogy mit tesz a rendőrség ez ellen, de ha például megnézzük, hogy hogyan reagált a rendőrség a tolvajkergetőkre, akkor biztos vagyok benne,hogy a koldusmaffiát is a hasonló "leszarom, hadd csinálják" hozzáállással kezelik: amikor kirakták a csalikerékpárt, akkor kitalálták, hogy ez szabályellenes, bűnelkövetésre csalogat, ilyet a rendőrség saját maga nem is csinálhat, plusz ezen kívül a nagy értékű lopások szintjét megemelték 200-ról 500 ezerre (bocsánat, ha nem ezek a számok voltak pontosan), mert hát ugyebár az életszínvonal annyit nőtt egy év alatt, hogy már a 450 ezer forint eltűnését az emberi nem is venné észre. Én tudom, hogy a tolvajkergetőkkel példálózni veszélyes, mert nagyon megosztó szervezet az emberek körében, de a rendőrségi (negatív) reakciót és azt a tényt, hogy körzetükben levő kerékpárlopások száma drasztikusan csökkent, azt senki sem tagadhatja. És akkor itt jön a kérdés, hogy ha így áll hozzá a rendőrség a kerékpártolvajokhoz, akkor vajon hogyan áll hozzá a koldusmaffiához? Biztos, hogy mindent megtesz annak érdekében, hogy jobb legyen a helyzet? Persze tisztelet a kivételnek, bár amúgy sem rendőrökről beszélek,hanem A rendőrségről és stratégiájáról.

2016. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Zápor

Hogy követhetők könnyen nyomon? Úgy, hogy a koldusok napi szinten leadják nekik a zsét, tehát gyakorlatilag csak egy kicsit terepezni kéne. Továbbá nem hinném, hogy itt mindenki szakértőnek képzeli magát, de még az is látja, hogy a rendőrségnek komoly hiányosságai vannak, akit abszolút nem is érdekel a téma, vagy nem érintett benne. Persze való igaz, Pintér megmondja, hogy rend van.

2016. márc. 14. 15:45
 14/26 anonim ***** válasza:
Miért nem kapcsolja le? Mert nincs rá elég ember, és a melóidő nagy-részét az adminisztráció viszi el. A budapesti nyomingerek állandóan 50-60 bűnügyi aktával dolgoznak, mindegyik határidőzött, ráadásul jogvesztő határidőkkel. Az informátorokra is kevés idő és pénz jut, a fedett nyomozók meg nem a rendőrkapitányságokon dolgoznak, és nem foglalkoznak a koldusmaffiával, de a "kamatozókkal" se ők foglalkoznak. A traffipaxozást meg a közlekedés rendészeti kollégák végzik, az nem bűnügyes munka.
2016. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es!


A "Tolvajkergetők" valóban egy elég megosztó szervezet, én nem is annyit követettem a tevékenységüket. Amennyire viszont igen, én úgy láttam, hogy nem is maga a szervezet vagy annak tevékenysége vagy inkább célja volt megosztó, hanem elsősorban a "vezéralakja", na meg itt-ott a módszereik is. De mondom, nem követtem őket napi szinten. De emlékeim szerint hallottam/olvastam olyat is, hogy vidéken is működött/működik ilyen csoport, és ott együtt tudtak műkődni a rendőrökkel. Hogy ez mennyire igaz, nem tudom.


Egyébként a kezdeményezés szerintem is teljesen jó volt. Többek közt azon egyszerű oknál fogva, hogy ők megtehették azt, hogy kitesznek egy egész darab biciklit a városba, GPS jeladóval, és akár hetekig figyelik. A rendőrségnek nincs kapacitása egyetlen biciklit figyelni napokig, hetekig. Rengeteg sok más dologgal kell foglalkoznia.


Ezért is gondolom úgy, hogy sehol a világon nem lehet a rendőrség hatékony, ha nincs hatékony együttműködés, kölcsönös segítség a társadalommal. Mert nagyrészt a rendőrség azokból az információkból dolgozik, ami a lakosságtól eljut hozzá. Na de menjünk tovább! :)


Az, hogy te a rendőrségről, mint szervezetről beszélsz, az egyrészt dicséretes, másrészt manapság már szinte teljesen lényegtelen. Hiszen, ha "A rendőrség" nem csinál semmit, "nem kapcsolja le a koldusmaffiát", akkor gyakorlatilag kimondva-kimondatlanul is, több tízezer ember munkája van semmibe véve.


Hiszen nagyon jól mondod, lehet, hogy foglalkoznak a koldusmaffiával, csak az nem publikus. De a kérdésből viszont egy az egyben az jön le, hogy a rendőrség kb. nem is foglalkozik vele, mert valamiért a kérdezőnek ez jön le. Bár elképzelni nem tudom, mi alapján, hacsak nem az alapján, hogy sok a hajléktalan az utcán.


Másrészt, olyan, hogy teljesen felszámolni konkrét bűncselekményt elkövető összes elkövetői kört, szerintem minimum lehetetlen. Képzeld el, "lekapcsolni a "betörőmaffiát""??? Van ennek értelme? Amíg ember él a Földön, lesz betörő, lesz, aki úgy fogja gondolni, hogy őt aztán biztos nem kapják el.


És még egy példa, arra, hogy mit lát az ember, mit gondol és mi a valóság. Mindig mondják ugye, hogy a rendőrök minek állítgatják meg az autókat, külföldön ez nem szokás, csak b*szogatják őket. Tegyük fel, mész az utcán, és látod, hogy egy kocsi csomagtartójában kutakodnak a rendőrök. Te vagy bárki más (mondjuk az embere jó? része) mit gondol? "Na, a köcsög rendőrök, keresik, hogy mibe köthetnek bele." Mert te ennél többet nem fogsz látni! Viszont azt a kocsit lehet, hogy azért állította meg az ember, mert gyanúsak voltak neki a benne ülő személyek, és milyen véletlen, a gépkocsi átvizsgálása során feszítővas, csavarhúzó, cérnakesztyű, zseblámpa, símaszk, stb. kerül elő, akár fényes nappal is, pl. Budapest bármely kerületében. És utána meg majd dolgozhat a bűnügyes, hogy kiderítse, hogy ugyan mit kerestek ott azok az emberek olyan felszerelésekkel! Jelen esetben a "mit kerestek ott?" az többnyire költői kérdés! :) De ebből az egészből te mit fogsz látni? Hogy egy autóst vegzálnak a b*zi rendőrök! :)


De ezért kellene óvatosan bánni a szavakkal, mert amit látunk, tapasztalunk, nem biztos, hogy a teljes valóság!


Bocs a szóf*sásért, rossz szokásom! :)

2016. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásokért és helyesírási hibákért... késő van! :)
2016. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%

MINEK??!

Bakker, havi száznegyvenért nehogy már mindenféle koldust meg maffiózót kelljen kergetnie bárkinek is.

Ennyi pénzért teljesen érthető, ha tojnak az egészre. Én is tojnék rá. Nincs ezzel semmi baj.

2016. márc. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel, mész az utcán, és látod, hogy egy kocsi csomagtartójában kutakodnak a rendőrök. Te vagy bárki más (mondjuk az embere jó? része) mit gondol? "Na, a köcsög rendőrök, keresik, hogy mibe köthetnek bele.""


Érdekes, hogy az ír gázolóba nem kötöttek például bele, hanem bátorították arra, hogy minél hamarabb hagyja el az országot és akkor nem lesz baja. Viszont ha 1 nappal lejárt az egészségügyi csomagod akkor aztán jól meghúznak,mert a végén még nem tudsz ellátni egy karcolást!

2016. márc. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Most komolyan, hallott már valaki olyan esetről, hogy a rendőrség bűnözőket fogott volna el, és azok börtönbe is kerültek volna? Leszámítva azokat az eseteket, amikor ők adták fel magukat, vagy amiből nagy médiafelhajtás volt.
2016. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Most komolyan, hallott már valaki olyan esetről, hogy a rendőrség bűnözőket fogott volna el, és azok börtönbe is kerültek volna? Leszámítva azokat az eseteket, amikor ők adták fel magukat, vagy amiből nagy médiafelhajtás volt."


Persze, rengeteg ilyen van.

Az meg, hogy börtönbe kerül-e vagy sem, nem a rendőrség hatásköre.

2016. márc. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!