Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Facebookon elég csúnya dolgoka...

Facebookon elég csúnya dolgokat írtam valakinek és most azzal fenyegetőzik, hogy feljelent, sőt már intézkedik is a családja. Komolyan kéne vennem? 16/L

Figyelt kérdés

Történetem:

Egy totál átlagos 16 éves lány vagyok. A testvéremet elkezdte zaklatni a csoportjában egy kb. 12 éves lány. Olyan csúnya dolgokat írt neki, hogy nem hagyhattam szó nélkül és ráírtam a lányra. De komolyan neki mentem, és tényleg nagyon durva dolgokat írtam neki (hirtelen felindulásból). Aztán ez a lány azt csinálta, hogy lefényképezte azt az üzenetet amit írtam neki, kirakta facebookra nyilvánosan, és rengeteg ismerősét megjelölte benne és még kérte is, hogy osszák meg, és kezdjenek valamit a zaklatóval (a nevem persze látható volt, zaklató alatt meg engem értett).. 10-en megosztották. Azóta folyamatosam, megállás nélkül kapom az emberektől a sértő üzeneteket. Már nem bírom! Ma kaptam állítólag a lány nővérétől egy üzenetet, hogy fel leszek jelentve, sőt már el is kezdtek intézkedni.


Vegyem komolyan a dolgot? Mit csináljak azzal a facebook poszttal? Esetleg töröljem a fiókom

Segítsetek!



2016. aug. 22. 02:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom, mit csinálj:

1. Röhögj egyet,

2. tiltsd le a kretént,

És az összes ismerősét is, aki osztotta a posztot.

Egyszer egy b@romarcúval összeanyáztam, utána persze letiltottam, közben ő rendőrségi épületről posztolt képet, odaírva, hogy ma ott járt és feljelentett engem...Azóta is csak 1 kérdés kínoz: a rendőrök röhögtek rajta jobban vagy én? Eltelt másfél év, de még ma sem tudom a választ :D

+ Ha gondolod, megfenyegetheted, hogy te is feljelented őt, de felesleges ezen pörögni szerintem.

2016. aug. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Fotózd le hogy a csaj zaklatta az öcséd


Hidd el a Rendőrök pont leszarják.

2016. aug. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Uh, köszönöm szépen, megkönnyebbültem! :D

Az a baj, hogy az öcsém (a kis naív) kitörölte az üzeneteket amiket a lány írkált neki...

2016. aug. 22. 03:19
 4/14 anonim válasza:
100%
Hát, annyit tehetsz, hogy azt mondod annak, aki kitette az üzenetet, hogy te is feljelenthetnéd őt személyi jogok megsértéséért(értsd, nem rakhatja ki a privát üzenetet, amit veled beszélt a beleegyezésed nélkül), de mivel neked van eszed, így nem fogod égetni magad a rendőrségen. Talán majd ez hat, és leszedi a képet
2016. aug. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes választ! Mindenkit felpontoztam!
2016. aug. 22. 03:43
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 Vagyok.


Szép dolog hogy kiálltál az öcsédért és hidd el az ilyen (kis)r*b*ncoknak csak a szája nagy, én letiltanám és ennyi, öcsédnek se kelett volna foglalkozni vele, sőt neked se. Én ilyenkor csak ezt írom: oké, rendben, szia! És letiltom.



fontos kérdés írtál bámi fenyegetőt? Pl: megöllek te kis g**i?


Mert ha nem akkor nem követtél el bűnt mert nem nyilvánosba írtad, ő viszont bűnt követett el. Ha g**i lennél feljelenthetnéd/beperelnéd és te nyernéd :D


Engem anno bepereltek mert egy gyereknek önvédelemből kivertem a fogát, a szülő pont l*sz*rt* hogy a gyerek támadt rám bicskával... Én mondtam nem viszem rendőrségre az ügyet ha elfelejtenek örökre, de ők bepereltek... Azt hitték mert romák majd nekem kell fizetni, és még aztmondták rasszizmus miatt követtem el... A végén ők fizettek nekem 250ezret+a gyerek kapott 2év felfüggesztettet. Én csak örültem neki, csajommal 3napra lementünk a pénzükön görögbe:D


((bocsi a sok cenzúráért csak nem tudom melyik szt nem fogadja el :D))

2016. aug. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

érdekes dolog,hogy ő zaklatja a húgodat ,az rendben van. de ha vele beszél valaki csúnyán,akkor rögtön feljelenti.

idióta.

tiltsd le és ne foglalkozz vele.

és legközelebb azért gondolkozz te is. meg lehet mondani káromkodás nélkül is valakinek,hogy mi a bajod vele.nem kell lesüllyedni az ő szintjükre..mert akkor te se leszel különb

2016. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Nincsenek pontos jogi ismereteim, de akkor jelenthetne fel, ha te nyilvánosan aláztad meg mondjuk. Tehát ha kiírod nyilvános posztban, hogy ő ilyen meg olyan, de közben nem tudod bizonyítani. De ha üzenetet írtál neki, vagyis csak ketten láthattátok azt, akkor ő a hülye, ha lefotózza és kiteszi, mert ez meg levéltitok megsértése, és te jelenthetnéd fel. De hát nyilván nem foglalkozik ezzel senki. Egyedül a halálos fenyegetést meg az ilyesmiket veszik talán komolyabban, de úgy gondolom, hogy a legkomolyabb esetben sem kell különösebben tartanod semmitől. Az meg a másik, hogy az ilyen feljelentéssel fenyegetőzések szinte mindig kamuk. Ha feljelent, nem veri nagydobra, hanem megteszi. Ha mondja, csak meg akar ijeszteni. A tanulság az, hogy mindig mindenkinek csak olyat írj (privátban is), amiről nem bánod, ha esetleg nyilvánosságra kerül, és bárki meglátja. Ez nagyon fontos, mert ahogy mondják: az internet nem felejt. Amit egyszer leírsz oda, az mindig megtalálható lesz valahogyan. Az internetes zaklatást is egyre komolyabban fogják venni, de többek között ezért nem használhatnák a Facebookot 14 év alattiak. Sőt, én 18 év alatt nem engedném, mert rengeteg módon visszaélhetnek a gyerekek tudatlanságával rosszindulatú emberek.
2016. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam: a fiókod törlésével nem érsz el semmit, csak magadnak okozol plusz munkát, ha majd újra akarnál regisztrálni.
2016. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
A rendőrök ettől komolyabb ügyekre is magasról tesznek (saját tapasztalat), én a helyedben nem paráznék.
2016. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!