Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr megtehet ilyesmit?...

Rendőr megtehet ilyesmit? Motozás, taperolás? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Este anyámmal jöttünk haza egy szülinapi buliból gyalog. Anyu csinosan fel volt öltözve és útközben igazoltató rendőrökbe botlottunk. Az igazoltatás során meglettünk motozva és anyut szinte már taperolták, a melleihez is nyúlkáltak, stb. Úgy volt hogy szólok, de nem akartam, hogy bajba kerüljünk. Mással történt már hasonló? Lehet feljelentést tenni ilyen esetben?

2016. szept. 6. 18:08
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Ki állította, hogy nem volt együttműködő? Ezt nem értem honnan veszed. Bizonyítani nyilván nem tudnánk, viszont én ott voltam szemtanúnak és tanuskodnék mellette, már ha ez számít valamit. Esetleg Strasbourg foglalkozik ilyen ügyekkel?
2016. szept. 6. 18:48
 12/32 anonim ***** válasza:
86%

"Az USA-ban például ok nélkül meg sem állíthatnak igazoltatni - rokonom mesélte aki már 4 éve kint él."


Közúti forgalom ellenőrzés címszóval tényleg nem. De 1000 másik okkal megállíthatnak és meg is állítanak.


Boltból mentem épp, amikor egy huszonéves srácot előttem lőttek le a rendőrök mert a felszólításra nem állt meg. Nem volt figyelmeztető lövés, egyből hátba lőtték. 2 éve jöttem haza, néhány évet voltam kint, láttam egyet s mást..

Ne amerikázzunk szerintem...nem egészen olyan az élet kint, mint gondolja sok ember.

2016. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
85%

Testi motozást CSAK azonos nemű szerv végezhet!

Ruházat átvizsgálás:

Rtv.: 29. § (6) A rendőr az igazoltatott személy ruházatát, járművét átvizsgálhatja, ha azt a személyazonosság megállapítása, a közrendet, a közbiztonságot fenyegető veszély elhárítása, bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésének gyanúja szükségessé teszi.

31. § (2) A ruházat átvizsgálását - halaszthatatlan eset kivételével - az intézkedés alá vonttal azonos nemű személy végezheti. Az intézkedés nem történhet szeméremsértő módon.

Mindenképpen panaszt vagy feljelentést tennék!

2016. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

#13-as köszönöm!


Örülök, hogy azért van még itt értelmes ember is.

2016. szept. 6. 18:54
 15/32 anonim ***** válasza:
77%

Nőt csak nő motozhat meg!!!

Anyukádat csak taperolni akarták.

2016. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
4%

Tegyél, a mogyorózás, meg a vesébe térdelés sajnos rendőri rutin. Aki rendőrnek megy az nem az emberszeretetéről híres, mert ha arról lenne híres akkor orvosnak menne.

Fogdán tudod mit csinálnak veled?


Kapsz olyan gyomrosokat, hogy a szemed folyik ki, és senki nem látott semmit, hiába sikoltozol.


Orvosi látlelet nélkül veszett ügy.

Látleletet pedig 24 órán belül kellene csináltatni.



Egyébként mi történt ami így kiakasztott, hogy anyád mellét megfogták?

2016. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

"Egyébként mi történt ami így kiakasztott, hogy anyád mellét megfogták?"


Nézd, szerintem minden normális embert kiakasztana ha ilyet csinálnak szeme láttára az anyjával. De az eddigi válaszaidból úgy tűnik, hogy te semmi rosszat nem látsz ebben. Nem rendőr vagy te egész véletlenül? Mert civilt nem láttam még ennyire védeni a "törvény embereit" ahogy te fogalmaztál..


Én csak remélni tudom, hogy te vagy rokonaid nem kerültök hasonló helyzetbe, mert akkor más lenne a véleményed bizonyára..

2016. szept. 6. 19:06
 18/32 anonim ***** válasza:
81%
45%-os csak trollkodik, nyugi, nehogy már bevedd azt a sok baromságot amit ír :D
2016. szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%

"#13-as köszönöm!


Örülök, hogy azért van még itt értelmes ember is."


Nem kétlem hogy normális, de hogy fogalma sincs arról amiről itt beszél abban biztos vagyok.


Édesanyádat nem motozták meg, hanem ruházatátvizsgálást hajtottak végre. Két külön dolog!

A motozást valóban csak azonos nemű hajthat végre, és az e testüregek átvizsgálására ( fül, szájüreg, végbél,hüvely...) is kiterjed. Utcán soha nem alkalmazzák.


Panaszt itt tehetsz az intézkedés ellen:

[link]


Strasbourgot felejtsd el!

Oda csak akkor fordulhatsz, ha az összes hazai jogorvoslati lehetőséget kimerítetted - és akkor sem valószínű, hogy lenne rá pénzed és tudásod. Ingyen pedig egy ügyvéd sem vállalná el a képviseletedet, pláne hogy ez egy 100%-ig esélytelen ügy lenne.

2016. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 árokpart ***** válasza:
32%
Persze, hogy trollkodik ismerek rendőröket személyesen , sőt még főrendőrt is rendes családanyák, családapák és messze nem értenének egyet a törvénytelen eljárással. Egyébként motozni megmotozhat, csak azt furcsállom, hogy előtted és mindenki előtt csinálták már ha tényleg így volt az intézkedés. Mert a gyakorlat inkább az, hogy ha valaki gyanús akkor előállítják és az őrsön folytatódik bármilyen további intézkedés. Ez lehet előállítás, motozás is ugyanis a rendőri intézkedés senki másra nem tartozik mint az intézkedést fogonatosító szervre illetve az intézkedés alanyára, ugyanis az intézkedés alanyának is vannak személyiségi jogai. Tehát sem a járókelőknek, sem vagy akár neked ( tudom, hogy mint édesanyád igen de jogilag ő felnőtt személy tehát a te beleegyezésed nem szükséges, hogy vele szemben intézkedjenek) nincsen köze ahhoz, hogy neki milyen ügye van a hatósággal. Nekik a szolgálat végén jelentést kell írniuk minden intézkedésről, ezért furcsállom őszintén, hogy ezt az intézkedést saját hatáskörben elvállalták. Pontosan mit mondtak arra emlékszel. pl. Jó napot kívánok személyit és meg szeretnénk motozni vagy hogyan volt? Egyébként panaszt az adott kapitányság vagy őrs parancsnokánál, az ő felettesüknél lehet tenni természetesen.
2016. szept. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!