Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ilyet megtehet apukám?

Ilyet megtehet apukám?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta nem fizette a gyerektartást,pár éve kezdett el nekem utalni x összeget havonta kétszer,de ez is változó. Előtte semmilyen kapcsolatunk nem volt, 3-4 éve tartjuk a kapcsolatot,de ez most megszakadni látszik.

Az államtól kaptuk a gyerektartást egy ideig, most,hogy 18 lettem apukámnak vissza kéne fizetnie ezt az évek alatt összegyűlt összeget...DE

Szerzett egy papírt ami szerint neki havonta 50-60 ezer forint jövedelme van közmunkából,így felmentették a visszafizetés alól. Pedig közben ő külföldön dolgozik...

Benne van a pakliban,hogy felmentik a gyerektartás fizetésének kötelessége alól is? Vagy ő önkényesen eldöntheti,hogy mivel ő 50 ezret keres papíron,így nem fizet?

Itt állok a továbbtanulás, érettségi, nyelvvizsga, ballagás előtt és baromi rossz,hogy mindent anyukámnak kell állnia.

Ilyet megtehet?

Mellékesen megjegyzem,hogy az osztrák családi pótlékot elméletileg igényelte - azt nem tudom,hogy megkapta e - ,egy papír hiányzott amivel én nem tudtam mit kezdeni, új év óta egyszer beszéltünk és egyszer is utalt pénzt.

Arra is gondoltam,hogy ha nem kapta meg a pénzt,akkor haragszik rám,ezért nem támogat és nem is keres.

Anyukám gondolkozott a feljelentésen,csak mégis az apám meg egy kicsi gyerek mellett nehéz lenne eljárkálnia.

18/L



2016. febr. 13. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Meg. Mivel nagykorú vagy innentől kezdve nem is gyerektartás a neve. Az anyagi helyzete lényegtelen, érdemtelenségre hivatkozva megtagadhatja a további támogatásod.

Sajnos ez ilyen.

2016. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De amig tanulok addig kotelessege fizetni nem?
2016. febr. 13. 16:25
 3/10 Bastee válasza:
44%
Büszkék lehettek magatokra, hogy a pénz kicsalása a fő célotok továbbra is. Nem állítom, hogy ne illetett volna meg titeket korábban, de miért nem célotok önállóan, vagy közösen megoldani a dolgot? Egyébként jogilag amíg nem hamis állítások alapján szerzett papírokkal rendelkezik, addig neki lesz igaza. Ha betámadjátok, akkor nem nektek fog fizetni, hanem a be nem vallott bevételei után a NAV-nak...
2016. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ezt a kérdést még hányszor teszed fel?
2016. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Anyukam 19 evesen szult engem,apam ott hagyta, egyedul kellett nevelnie, minimalis tamogatast sem kapott tole, csak evente egyszer 10 ezret, igy 6 hobapig nem fizetett az allam.

Volt olyanra is pelda,hogy gyerektartas neven kaptam tole egy videolejatszot, es kesobb feljelentette anyukamat,hogy nem adja neki vissza, pedig az az ove.

Most,hogy elkezdtuk tartani a kapcsolatot,apukam azzal takarozik,hogy azert nem keresett evekig,mert anyukamek eltiltottak tole, holott volt sajat mobilom sajat szammal,ahol elert volna,ha akart. O mondta,hogy anyagilag tamogat,mivel mashogy nem tud (az orszag masik vegen lakik), ahogy 18 lettem betamadott azzal, hogy ha nem nappalira megyek tovabb akkor o nem fog tamogatni,mert levelezon nem fog utanam penzt kapni, utana jott az osztrak csaladi potlek igenylese, amit nem tudtam elintezni mivel nem nekem kell ezt csinalnom hanem neki, megsertodott gobdolom es azota nem keres.

Apukam agarol senkivel sem tartom a kapcsolatot, mamamat korulbelul 3szor lattam eletemben, o is haragszik ram mert nem elsokorben ot akartam meghivni a szalagavatomra. Azhogy nem kerestek kicsikoromban sem, be lett tudva annak, hogy ellenuk lettem nevelve.

2016. febr. 13. 16:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezen kivul egyszer tettem fel, de nem valaszolt senki, neten meg nem talaltam hasonlo esetet.
2016. febr. 13. 16:47
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
19 évesen teherbe esni.. Egyik sem jobb a másiknál, sajnállak. Diákmunka + Adj lejjebb az igényeidből.
2016. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

18 éves korodtól nincs gyerektartás, tehát jogilag teljesen rendben van, hogy nem fizet most.

ahhoz, hogy ismét kötelezve legyen, el kell menned neked a bíróságra és kérned kell rokontartást! viszont erre már érdemesnek kell lenni, tehát már azzal is elutasíthatják ha mondjuk nem keresed apukádat, mert 18 éves korodtól a törvény szerint neked kell, ha pénzt szeretnél tőle.

a családi pótlékot pedig nyugodtan igényelheted már a saját számládra ;)

2016. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

O csinaltatott nekem evekkel ezelott egy bankkartyat,arra utalta a penzt,amennyit gondolt. Anyukam nem szolt bele, orult neki, hogy egyaltalan keresett apukam, elkezdte velem tartani a kapcsolatot, azt hittuk, hogy megvaltozott.

Abbol a penzbol fizettem bele en is a koltsegeimbe, reggelit vettem, angoltanart fizettem,ha kellett mozira,barmi szorakozasra azt nem anyukamtol kertem, fizet o eleget.

Ez osztrak csaladi potlek, azt mondta apukam, hogy o megkapja es ad majd belole, jo lesz kesobb alberletre, foiskolara, de annyi simlis ugye volt, hogy ebbe is felve mentem bele, olyan irodarol nem hallott senki amilyenbe elkellett volna vinnem a papirt.

2016. febr. 13. 17:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Hello, ne a kérdező legyen már a hunyó. Ha a világra b.aszol egy kölyköt, akkor azért felelősséggel tartozol. Tejeljen csak a nagyfarkú latin lover.
2016. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!