Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszaéltek személyes adataimm...

Visszaéltek személyes adataimmal egy rendőrségi igazoltatás során! Az esetkor még csak abban a megyében sem voltam, mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Kölcsönadási szerződéssel kölcsön adtam az autómat határozott időre. A kölcsönvevőt igazoltatták a rendőrök,de nem volt nála (vagy szándékosan nem adta oda) a szerződést. Az iratait nem mutatta meg,csak a kocsi forgalmiját adta át. Az én személyes adataimat mondta be,nem ismerte el a szabálysértést,és aláhamisította a nevemet.Most értesültem róla,hogy eljárás alá akarnak vonni,mert a rendőrök feljelentettek. Megdönthetetlen alibim és tanúim vannak,hogy abban az időpontban másik megyében voltam.Mit kell tennem ilyenkor??? Én nem követtem el semmit.Az aláíráson látszik,hogy semmi köze az enyémhez.

2016. szept. 11. 13:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tehetnél feljelentést az illető személy ellen közokirathamisítás miatt.
2016. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A kölcsönadási szerződés nálad lévő példányával igazolod, hogy az autó nem nálad volt. Szerintem a többit már a rendőrség intézi.
2016. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A szerződés eredeti példánya nálam van,két tanúval is alá van írva. És még egy gyanús dolog...Az autót nem személyesen adták vissza,hanem a házamtól 50 méterre lerakták,benne hagyták a kulcsot. Másnap reggel találtuk meg. Viszont az is furcsa,hogy nem engedte lefénymásolni az okmányait,hanem diktálta a szerződés kötésekor. De ez gondolom már a rendőrség dolga lesz. Még azt szeretném megtudni,hogy a kétséget kizáró alibit is el kell fogadniuk a rendőröknek? Abban az időpontban a Kislányomat hoztam haza az óvodából így az ovó néni és a dajka néni is tanúsítani tudják. Az igazoltatás pedig egy 25 km-re lévő másik megyében történt pontosan ebben az időben.

Köszönöm a válaszokat...

2016. szept. 11. 13:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt tart a magyar rendőrség? Forgalmi alapján feljelentés? Legközelebb mi lesz, egy szalvétára ráírok pár adatot, és azzal igazolom a személyazonosságomat?
2016. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled! Miért nem állították elő? Abból egyértelműen kiderült volna,hogy nem én vagyok az :(
2016. szept. 11. 14:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lesz pár köröd, de nem kell aggódj. Egy eljárás nem koncepciós per. Van esélyed megvédeni magad és az információk alapján nincs félnivalód. Szerintem menj be a rendőrségre ha van lehetőséged és vázold a helyzetet, hogyha azt is mondják, hogy ezt mondd el majd az eljárás alatt, legalább tudják, hogy te ott jártál.
2016. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szántóvető ***** válasza:
55%
tegyél panaszt az orfk-nál az ügy kivizsgálását(belső vizsgálat lefolytatását)követelve.
2016. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kérj szembesítést a rendőrségtől és a nálad levő bizonyítékokkal menj el, add elő a történetet és mond el azt is hogy van alibid is. Jó eséllyel neked adnak igazat és megúszod minden baj nélkül ez a dolgot.
2016. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 11. 16:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Olyannak adtad kölcsön az autót, akit nem ismersz? Lehet, hogy nem a valódi adatait adta meg a szerződéskötéskor, azért nem mutatta meg az okmányait?
2016. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!