Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Határvadász felvételi?

Határvadász felvételi?

Figyelt kérdés
Volt mostanában valaki?Szigorú a felvételi?
2016. szept. 21. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érettségi van?
2016. szept. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Persze!
2016. szept. 21. 20:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Bár nekem nem lenne elég az a pénz, de kiváncsi lennék, h hogy zajlik.

Ha lenne arra lehetőség, h nem állandóra, akkor szívesen jelentkeznék

2016. szept. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%

[link]


Sajnos nem elég a nyolc általános, de ha biztosra akarsz menni, csak bemagolod a kvóta népszavazáshoz járó kis füzetecskét, szerzel egy vipera botot és már mehetsz is gyerekeket, nőket, és öregeket verni.


Jó szórakozást!

2016. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, te mekkora gyökér vagy!
2016. szept. 25. 20:33
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igaza van az előzőnek. Ez a határvadászat... Ne kelljen minősítenem, ha ennyire akarsz segíteni, akkor menj el kórházba segíteni a betegeknek. Puszika
2016. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Apukám rendőr volt, nekem egészen érthetően, és átláthatóan elmagyarázta, de fontos,hogy ez csak az ő véleménye.


Ha rendőrnek jelentkezel először is részt kell venned egy fizikai felmérőn (ezt megtalálod a police.hu-n,hogy pontosan miből is áll a fizikai)

Ha ott megfeleltél akkor egy pszichológiai alkalmasságin is meg kell felelned (ezt általában szigorúan veszik). Van IQ teszt is, de az némi történelem, és társadalom ismeret tudással gyerekjáték.


Két lehetőség van,hogy rendőr legyél: egyetem, ahol majd rendőrtisztként végzel, valamint tiszthelyettesi ami 2 éves, és ezután őrmesterként kezded a pályafutásod (bizonyos emberek -általában csinos és fiatal nők/lányok-, egyel magasabb rendfokozattal kezdenek, törzsőrmesterként, persze ennek ára van ha érted...de ez csak "szóbeszéd"...)


A 2 éves tiszthelyettesi után 1 éven belül intézkedhetsz önállóan, tehát a beiratkozástól számítva 3 év múlva leszel "teljes értékű" rendőr.


Most jött ez a határvadász 5 hónapos képzés.

Mivel kellenek az emberek, és relatíve kevés a jelentkező, némi túlzással, de mindenkit felvesznek. (a 2 éves képzésre nehéz volt a bekerülés, mert tízszeres túljelentkezés volt mindig)

Ezen 5 hónap alatt megtanulsz dolgokat, kapsz egyenruhát (úgy tudom fegyvert nem).

Lemész a határra, ami korántsem olyan jó buli, mint az hirdetik.De ez megint egyénfüggő, erre most nem térnék ki, utána lehet járni,hogy milyen is ott.

Viszont az 5 hónapos képzés nagy hátulütője,hogy gyakorlatilag 5 év után lehetsz csak teljes értékű rendőr, mert annyi mindent kell megtanulnod, a saját szabadidőd rovására.(intézkedés,fegyver viselés stb...ezeket nem tudom szakszerűen definiálni, apukám tudná)

Nem véletlen 2 éves az "eredeti" rendőrképzés, ennyi idő kell ahhoz,hogy ezt megtanulják.

Azt remélem mondanom sem kell,hogy a határvadászok fizetése jócskán elmarad a 2 éves képzésen részt vett rendőrök kezdőfizetésétől is.

Sőt, talán még őrmesteri rendfokozatot sem kapsz, csak egy pont lesz a csillagok helyén, úgy mint a rendészeti szakközép iskolák tanulóinál.(ez nem biztos, meg igazából lényegtelen is)


Nagyjából ennyi jutott eszembe.

De,hogy apukámat idézzem, összefoglalom egyszerűen a lényegét a két képzés közötti különbségnek (tehát a 2 éves rszki, és az 5 hónapos határvadász közöttit)


A kettő közötti különbség pedig az,hogy aki elvégzi a rendészeti szakközepet, az nyáron a Balaton parton lógatja ki a kezét az autóból, miközben nézi a tangás hátsókat, míg a határvádász a pusztában 40 fokban az üres tájat nézi.


Magyarán a rendőrségi hierarchia alján lesz minden határvadász (ettől függetlenül emberként fognak kezelni, és nem néznek le).


Amit leírtam, azt igazából akkor fogják megérezni, amikor egy 12 órás szolgálat után mehetnek még tanulni azt ami nem fért bele az 5 hónapos képzésbe.


Szerinte jobban megéri elvégezni a 2 éves képzést, bár oda nem könnyű bekerülni, úgyhogy ez a határvadászat igazából azoknak lehetőség akiknek ez nem sikerült, és mindenáron rendőrök szeretnének lenni.

De 5 hónap alatt senki sem lesz "rendőr", úgyhogy ha csak ez a cél nem ajánlatos.

2016. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7.: Szia!

Lennél szívese megkérdezni édesapádat, hogy aki a 2 éves képzésen vett részt, annak mennyi a kezdőfizetése? A határvadászoknak nettó 147 ezer forint lesz a fizetése a képzés második hónapja után, az első 2 hónapban pedig 150 ezer bruttó. Tehát már a kezdetekkor is kap fizetést.

2016. okt. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ez engem is erdekelne, erdemes 2 eves kepzesen reszt venni? Erdemes rendornek menni?
2016. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a fizetésekről nem tud nyilatkozni, már nem rendőr.

De az ő véleménye alapján, mint írtam is, jobban megéri a 2 éves képzés, esetleg ha az nem sikerül, és életcélod,hogy rendőr legyél, akkor javasolná a határvadászatot.

A biztos háttér hirdetőszöveg is igaz lehet, de ez nem olyan hogy elmegyek péknek, és otthagyom, ha nyáron nem bírom a hőséget a kemencénél.

Érdemes átgondolni, és számolni azzal,hogy a határ nem buli, mint sokan gondolják.

2016. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!