Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi is pontosan ez a határvadás...

Mi is pontosan ez a határvadász-képzés?

Figyelt kérdés

Voltam a tájékoztatón, ott mondták, hogy többnyire 1 hét a határon, 1 hét lakhelyen járőrözés, meccsek biztosítása, stb. OKJ 51 861 03 képzés. Na most akkor számomra teljes homály. Mi abban a határvadászat, hogy a határtól 100 km-re sétálgatok az utcákon? Ez sima készenléti rendőr képzés. Miért kellett akkor ilyen megtévesztő nevet használni?

Nekem az jött le a nevéből, hogy egy határszakaszt kell biztosítani télen nyáron, ha esetleg a határt valahol átakarják törni, akkor odavezényelhetnek.


2016. szept. 26. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Hát hogy megelőzzük azokat az incidenseket, hogy a kopasz barmok vagy még rosszabb, a taxisok zsidóknak és migránsnak nézzék az átlagos magyar embereket és összeverjék őket a nyílt utcán, egyszerűbb, ha kivezényeljük őket a határra, így elfoglalják magukat és mindenki jól jár. Ezért kell a hatásvadász határvadász elnevezés.
2016. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért kellett ilyen megtévesztő név, mert senki nem akar készenléti rendőrnek menni, a kerítés meg valakinek fel kell építeni. A tájékoztatónak ne higyj, kőkeményen kerítés építenél és te is ott lennél ugyanolyan körülmények között, mint ahogy a rendőrök voltak (interneten találsz képeket, mennyire nem foglalkoztak a rendőrökkel és milyen körülmények között kellett lenniük).

Az viszont vicces, hogy az OKJ számra Őr-Járőrtársat dob ki a Google. :D Így érthető miért lenne az 1 hét járőrözés. Az viszont már nem érthető, hogy ez az OKJ száma szerint csak részképzés, ha van előtte megfelelő szakod akkor mehetsz csak. A plakáton meg amit láttam ott mindenkit várnak.

2016. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.: Tudom mi ment ott. Azt mondták a tájékoztatón, hogy akár egyetlen ember miatt is lejöttek volna, voltunk összesen 4-en. Az okj részletei alatt azt írja, szakmai előképzettség nem szükséges. Mind1 szerintem így is elmegyek, 20 évesen nem igazán vannak jó lehetőségeim. Ha jól értelmezem az első két hónap utáni sikeres modulzáróvizsga után bekerülhetek próbaidőre, és kaphatom a havi 220 ezer bruttót, az első két hónapban is 150 ezer bruttót adnak.

Akármilyen is, legalább gyűjthetek egy kis pénzt.

2016. szept. 27. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, megkaptam én is a levelet, hogy mennem kell tájékoztatóra. :D
2016. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kis ingyenélő... :D

A levél szerint számomra nem volt kötelező a megjelenés.

2016. szept. 29. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!